بازرگانی, کسب و کار

5 نکته مهم خرید لامپ|مقایسه بهترین لامپ‌های بازار

مقایسه و خرید انواع لامپ ال ای دی در فروشگاه اینترنتی می ارزه

برای خرید لامپ لازم است به موارد مهمی‌مانند میزان نور آن توجه شود تا این انتخاب روی روحیه و کار ما اثر منفی نگذارد. بله درست متوجه شدید. نور محیط پیرامون تاثیر زیادی در کارایی افراد و روحیه آنها دارد.‌ برای درک بیشتر این موضوع می‌توان محیط آشپزخانه را در نظر گرفت که کم‌ بودن نور در این فضا باعث خستگی و بی‌انگیزگی افراد خواهد شد. از دیگر موارد مهم؛ نوع لامپ و حتی میزان مصرف انرژی آن است. یک انتخاب درست باعث کاهش هزینه خانوار و صرفه‌جویی در مصرف برق می‌شود. برای آشنایی کامل با راه ‌های انتخاب لامپ مناسب تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

لامپ خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟

از آنجایی که هر لامپ در اندازه و کاربرد خاصی تولید می‌شود آشنایی با کارایی و ویژگی‌ مدل‌های مختلف می‌تواند در خرید آن به افراد کمک کند. در بین لامپ‌های تولید شده سه نوع وجود دارد که بیشتر از سایرین مورد توجه افراد قرار گرفته‌اند. پس ما نیز ویژگی‌های هر کدام را برایتان بیان می‌کنیم تا در خرید لامپ مناسب به شما کمک شود.

لامپ کم‌ مصرف

استفاده از لامپ کم‌ مصرف بعد از لامپ‌های رشته‌ای بسیار رایج شد. البته هنوز هم از آنها استفاده می‌شود اما بهتر است قبل از خرید، ویژگی‌های آن را بررسی کنیم. لامپ کم‌ مصرف بخاطر کاهش مصرف برق و عمر بالاتر نسبت به نوع رشته‌ای بسیار محبوب شد.

این مدل لامپ نور سفید و بسیار زیادی تولید می‌کند و خرید این لوازم روشنایی برای محیط‌هایی که باید همواره پرنور باشند مناسب است.

لامپ ال‌ای‌دی

یکی از بهترین لامپ ‌های ساخته‌شده نوع ال ‌ای ‌دی است که به ‌دلیل داشتن ویژگی‌هایی مانند طول عمر بالا، روشنایی مناسب و قابل قبول و همچنین تولید حرارت اندک مورد توجه افراد زیادی قرار گرفته است. عدم استفاده از فیلترهای پوششی باعث ایجاد لامپ LED در طیف‌های رنگی مختلف شده که این موضوع استفاده از آن را برای محیط‌‌های مختلف، امکان‌پذیر می‌کند.

اگر به‌ دنبال لامپی هستید که نوردهی یکنواختی داشته باشد و در کنار آن با کاهش مصرف برق باعث صرفه‌جویی در هزینه‌های کلی شود؛ انتخاب و خرید لامپ  LED به شما توصیه می‌شود. یکی دیگر از ویژگی‌های خاص و بسیار محبوب این نوع لامپ، امکان تنظیم نور است. در بالا ذکر شد که میزان نور تابشی لامپ تاثیر زیادی در انتخاب آن دارد.

با این تفاسیر نتیجه می‌گیریم لامپ ال ‌ای ‌دی کاملا مناسب برای بخش‌های مختلف خانه مانند اتاق خواب، نشیمن، سالن ‌پذیرایی و همچنین محیط‌های اداری و دیگر موارد است.

لامپ اس‌ام‌دی

لامپ اس‌ام‌دی در واقع مدل پیشرفته لامپ‌های ال‌ای‌دی است که در ادامه به‌طور کامل با آنها آشنا می‌شویم.  تمام ویژگی‌های لامپ LED در‌ لامپ‌های اس‌ام‌دی مشاهده می‌شود اما معمولا اثر بخشی بیشتری دارند. اثر بخشی این موارد یعنی پیشرفته‌تر بودن آنها. به‌عنوان مثل؛ در لامپ SMD مصرف برق بسیار کاهش یافته و از طیف رنگی بیشتری نیز پشتیبانی می‌کنند.

مقایسه انواع لامپ

برای خرید لامپ بهتر است‌ این سه مدل را بررسی و مقایسه کنیم تا نتیجه بهتری از خرید خود داشته باشیم.‌

مقایسه لامپ LED و SMD

همان‌طور که ذکر شد لامپ اس‌ام‌دی ویژگی‌های مشترک اما پیشرفته‌تری نسبت به LED دارد. همچنین تنوع در شکل و ظاهر این نوع لامپ نسبت به ال‌ایی‌دی بیشتر است.

مقایسه لامپ ال‌ای‌دی و کم‌مصرف

لامپ کم‌مصرف یا فلوئورسنت با اینکه در خانه بسیاری از ما وجود دارد اما با داشتن مقدار کمی‌جیوه که در ساخت آن استفاده شده، می‌توان گفت برای محیط زیست خطرناک است. با خرید لامپ‌های ال­ای­دی در خواهید یافت که آنهااز طول عمر بسیار بیشتری نسبت به نوع کم‌مصرف برخوردارند و با امکان تنظیم نور می‌توان گفت کاربردی‌تر نیز هستند.

از دیگر تفاوت‌های این دو مدل می‌توان به میزان مصرف انرژی آنها اشاره کرد. لامپ‌های ال‌ای‌دی بسیار کم‌صرف‌تر هستند و همچنین اشعه‌های فرابنفش و فروسرخ از آنها ساطع نمی‌شود.

مقایسه لامپ اس‌ام‌دی و کم‌مصرف

لامپ‌های کم‌مصرف تنها می‌توانند نور سفید از خود ساطع کنند. همچنین این نوع لامپ پس از روشن‌شدن، نیاز به گرما دارد و برای کارایی بیشتر نباید آن را بلافاصله خاموش کرد. این موارد از ضعف‌های یک لامپ کم‌صرف است که در مقایسه با لامپ اس‌ام‌دی که نمونه پیشرفته ال‌ای‌دی است، بیشتر خود را نشان می‌دهد.

کاربرد لامپ‌های ال‌ایی‌دی، اس‌ام‌دی و کم‌مصرف

برای خرید لامپ خوب، مهم‌ترین مسئله علاوه‌ بر ویژگی آنها، توجه به کاربرد هرکدام است. زیرا تولیدکنندگان معمولا هر لامپی را برای کاربرد خاصی تولید می‌کنند.

خرید اینترنتی لامپ LEDکاربرد لامپ ال‌ای‌دی

این لامپ با توجه به ویژگی‌های خاص خود مانند عدم تولید حرارت، مقاومت بالا نسبت به گرما و سرما، بهترین لامپ برای منزل و همچنین استفاده در محیط‌های اداری و حتی صنعتی‌ است.‌ همچنین برای نورپردازی بخش‌های مختلف خانه یا نمای بیرونی ساختمان، مراکز درمانی و مکان‌هایی که نیاز دارند لامپ همیشه روشن باشد؛ استفاده از لامپ ال‌ای‌دی بسیار کاربردی است.

کاربرد اس‌ام‌دی

بیشترین کاربرد لامپ اس‌ام‌دی در نورپردازی مکان‌های مختلف مانند سقف کاذب، باغ، فضای سبز و دیگر موارد است.‌ دلیل این موضوع نیز مصرف پایین انرژی و همچنین نور سفید و مناسب آن می‌باشد. می‌توانید برای خرید لامپ، به سایت می­ ارزه مراجعه کنید.

کاربرد لامپ کم‌مصرف

لامپ کم‌مصرف مقاومت پایینی نسبت به سرما دارد و نباید در محیط‌هایی که دمای هوای پایینی دارند مورد استفاده قرار گیرند. به ‌طور کلی باید از این نوع لامپ در آب‌وهوایی که معمولا دمای آنها بالاتر از صفر است استفاده شود. بیشترین کاربرد لامپ فلوئورسنت برای نورپردازی اتاق خواب، لوستر و  چراغ خواب است.

قیمت لامپ

بررسی قیمت لامپ از مهم‌ترین دغدغه افراد برای خرید این محصولات روشنایی است. اما باید کارایی و ویژگی لامپ‌ها را نیز در نظر گرفت. همچنین نباید قیمت را خیلی مد نظر داشته باشید. زیرا انتخاب لامپی که هزینه بیشتری دارد اما از مصرف بسیار پایین انرژی برخوردار است در طولانی‌مدت باعث صرفه‌جویی در هزینه‌ها خواهد شد.

جمع‌بندی

اگر قصد خرید لامپ دارید باید موارد مختلفی را مورد بررسی قرار دهید. این گزینه‌ها شامل نوع لامپ، ویژگی‌، کاربرد و مکان مورد استفاده است.‌ از انواع لامپ پرطرفدار می‌توان به لامپ LED، SMD و کم‌مصرف اشاره کرد. هر کدام از این مدل‌ها دارای ویژگی‌هایی هستند که استفاده از آنها را کاربردی می‌کند.

در بین موارد فوق، لامپ ال‌ای‌دی با داشتن مقاومت بالا در برابر عوامل جوی، مصرف پایین انرژی، طیف رنگی متنوع و دیگر ویژگی‌ها از محبوبیت زیادی بین افراد برخوردار است. لامپ اس‌ام‌دی نیز نسخه پیشرفته‌تری نسبت به ال‌ای‌دی ‌است که برای نورپردازی مکان‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد.

لامپ کم‌صرف طول عمر کوتاه‌تری نسبت به این مدل‌ها داشته و با داشتن مقدار کمی‌جیوه می‌توان گفت برای محیط زیست خطر دارد. بهترین لامپ برای منزل را از می­ ارزه خریداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *