بازرگانی, کسب و کار, ورزشی

فاکتورهای مهم که پیش از خرید کفپوش باید بدانید!

خرید کفپوش یک خرید رایج و روزمره نیست، شما هر سال برای خرید کفپوش جدید اقدام نمی‌کنید و به ندرت پیش می‌آید که بخواهید کفپوش محل زندگی یا محل کار خود را تغییر دهید. پس مهم است که در اولین خرید کفپوش خود، تمام جوانب را در نظر بگیرید و به همه جزئیات توجه کنید تا در سال‌های بعدی نیاز به تعویض یا تعمیر کفپوش خود نداشته باشید. کفپوشان در این مطلب مهم ترین نکات را متذکر می‌شود پس تا آخر با ما همراه باشید تا نکته ای را از قلم نیاندازید.

  1. کاربری کفپوش

قبل از هر کاری به این سوال جواب دهید که کفپوش را برای کجا می‌خواهید و چه توقعی از این کفپوش خواهید داشت؟ آیا این کفپوش قرار است در فضای مسکونی استفاده شود یا در یک سالن ورزشی چند منظوره؟ کفپوشی که خریداری می‌کنید در فضای داخلی نصب خواهد شد یا فضای باز؟ آیا این کفپوش قرار است حجم ترددی بالا را پوشش دهد یا کم؟

پاسخ به تک تک این سوالات و سوالاتی از این دست می‌تواند مهم و تاثیر گذار باشد. فراموش نکنید که خرید کفپوش یک خرید تخصصی است و اولین گام در انتخاب صحیح آن، آگاهی کامل از شرایط و نیازهاست.

  1. علاقه و سلیقه شخصی شما

مانند هر خرید دیگری، در خرید کفپوش نیز باید به سلیقه و علاقه خود توجه کنید. حتی اگر زیباترین کفپوش را نیز خریداری کرده باشید، چنان چه آن را دوست نداشته باشید یا مطابق نظر خود ندانید، دیر یا زود دست به تعویض آن خواهید زد. پس جلوی وقوع این اتفاق را بگیرید و در هنگام خرید هر نوع کفپوشی، از علاقه خود نیز صحبت کنید. اگر حس می‌کنید که به کفپوش‌های طرح سنگ بیشتر از طرح چوب علاقه دارید، اگر رنگ خاصی را مد نظر دارید، اگر به دنبال کفپوشی استفاده شده در یک عکس می‌گردید، تمامی‌این موارد را مهم بدانید و دقیقا همان چیزی را بخرید که دوست دارید و به دنبالش آمده اید.

  1. قیمت کفپوش

نمی‌توان به قیمت، به عنوان یک عامل مهم در تصمیم گیری اشاره نکرد. قیمت انواع کفپوش‌ها در بازار بسیار متنوع و تا حدی گیج کننده است. به عنوان مثال اگر برای فضای ورزشی خود به دنبال خرید یک کفپوش خوب باشید، تنوع قیمت کفپوش گرانولی می‌تواند تصمیم گیری را برای شما سخت کند. یا ممکن است با مقایسه قیمت کفپوش خارجی و ایرانی دچار سردرگمی‌شوید. این امر طبیعی است.

قبل از اقدام به خرید کفپوش، بودجه خود را به درستی برآورد کنید و اولویت این خرید را برای خودتان مشخص کنید. دراین صورت به خوبی می‌توانید یک انتخاب درست داشه باشید. اگر بدانید که این کفپوش ورزشی را برای چند سال آینده می‌خواهید، دیگر در مورد قیمت کفپوش گرانولی متناسب با بودجه خود دچار تردید نمی‌شوید و اگر نیاز‌های محل پروژه خود را به درستی تخمین زده باشید، می‌دانید که آیا پرداخت قیمت موکت خارجی برایتان یک گزینه خوب است یا باید به سراغ تولیدات داخلی بروید؟

فراموش نکنید که گرانی یا ارزانی یک محصول، یک امر نسبی است، بدین معنا که ممکن است کفپوشی که برای دیگران گران محسوب می‌شود، برای شما یک گزینه مقرون به صرفه باشد چرا که این امر بسته به میزان درآمد شما و سطح رفاه شما متغیر است. پس حتما قبل از اقدام به خرید کفپوش، بودجه خود را بسنجید و فراموش نکنید که پیش از هر پرداختی، پیش فاکتور نهایی را از فروشنده بخواهید. ممکن است هزینه‌های پیش بینی نشده ای در میان باشد که شما از آن آگاهی ندارید. دریافت پیش فاکتور هزینه تمام شده را برای شما مشخص می‌کند و می‌توانید به یک جمع بندی درست برسید.

  1. زمان

توجه به زمان امری ضروری است چرا که ممکن است خرید یک کفپوش خاص با برنامه زمانبندی شما در تناقض باشد. به این مثال توجه کنید: قرار است سینمای جدیدی در شهر افتتاح شود، مدیر سینما می‌خواهد از موکت تایل خارجی به عنوان کفپوش سالن‌ها و راهرو‌ها استفاده کند اما متراژ مورد نظر در بازار موجود نیست پس باید منتظر بماند که ثبت سفارش از تولیدکننده خارجی انجام شود تا خریدش به دستش برسد. حال چه می‌شود اگر از پیش تاریخی را برای افتتاحیه سینما اعلام کرده و میهمانانش را نیز دعوت کرده باشد؟ آیا تحمل این سختی و استرس آسان خواهد بود؟ قطعا خیر.

پس پیش از خرید، در مورد تاریخ با فروشنده صحبت کنید و مطمئن شوید که کفپوش مورد نظر شما تا پیش از تاریخ مقرر، خریداری و نصب خواهد شد. شاید در ایران به برخی بدقولی‌ها و دیر تمام شدن پروژه‌ها عادت داشته باشیم، اما خوب است از قبل برایش فکری کرده و زمان مناسب را در نظر گرفته باشیم.

  1. نصب کفپوش

یکی از مواردی که باید در هنگام خرید کفپوش به آن دقت کنیم، نصب آن کفپوش به خصوص است. برخی از کفپوش‌ها برای نصب نیاز به تیمی‌متخصص و حرفه ای دارند که تجربه پروژه‌های مشابه را داشته باشد. به عنوان مثال نصب کفپوش بیمارستانی کاری متفاوت و بسیار حساس است چرا که اشتباه در نصب می‌تواند به بهای آسیب به افراد زیادی تمام شود.کافی است یک درز کوچک در کفپوش بیمارستانی باقی بماند تا محل مناسبی برای رشد انواع باکتری‌ها ایجاد شود و جان چندین نفر را به خطر بیاندازد. لازم است در خصوص نصب کفپوش از قبل فکر کرده باشید و با تیمی‌حرفه ای همکاری داشته باشید.

  1. خرید از فروشگاه معتبر

در نهایت مهم است که شما از کجا خرید می‌کنید و پروژه خود را، چه کوچک و چه بزرگ، به چه کسی می‌سپارید. پیشنهاد ما به شما بی شک صحبت با تیم کفپوشان خواهد بود. برای انتخاب کفپوش ورزشی مناسب حتما به راهنمای خرید کفپوش ورزشی مراجعه کنید.

همچنین میتوانید با پشتیبانی کفپوشان تماس بگیرید تا به تمامی‌سوالات شما در نهایت دقت و با دیدی حرفه ای پاسخ دهند. می‌توانید از این مشاوره به صورت نا محدود و رایگان بهره ببرید. همچنین ما مناسب ترین محصولات را در محدوده بودجه شما و مطابق با نظر و سلیقه خودتان به شما پیشنهاد خواهیم داد و خرید شما را سریع و بی عیب برایتان نصب خواهیم کرد. خرید از فروشگاه کفپوشان، یک خرید ایده آل و یک انتخاب بی نقص است!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *