امارات متحده عربی, بازرگانی, دبی, کسب و کار

شرایط ترخیص کالا از دبی چیست و چگونه انجام می‌شود؟

شرکت سلطان یاقوت

شرکت سلطان یاقوت با تجربه بیست ساله آماده ارائه خدمات ترخیص کالا و تجارت و بازرگانی می‌باشد. ترخیص کار ان و پرسنل زبده این شرکت امور حمل و نقل و خروج کالا از گمرک شما از گمرک را در سریعترین زمان ممکن با حداقل قیمت انجام می‌دهند. از سری خدمات این شرکت تجاری و بازرگانی: ثبت سفارش، خرید کالا، حمل و نقل، ترانزیت و ترانشیپ کالا، اخذ مجوزات لازم، دریافت پته گمرکی ، دریافت برگ سبز و ….. می‌باشد. شما عزیزان برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید به صورت رایگان با کارشناسان این شرکت تجاری و بازرگانی تماس بگیرید.

ترخیص کالا از دبی

ترخیص کالا از دبی یکی از مورد علاقه ترین تجارت‌ها برای وارد کنندگان کالا به دبی می‌باشد زیرا بر اساس قوانین این کشور تجار و نهاد‌های وارد کننده کالا به هیچ عنوان حقوق گمرکی پرداخت نمی‌کنند.

روش ترخیص کالا از دبی

ترخیص کالا از دبی و گمرکات این کشور مانند سایر کشور‌ها و گمرکات دارای قوانین و مقررات خاص خود می‌باشد و این مقررات به دلایل اقتصادی و سیاسی دائما در حال تغییر هستند. شما تجار برای این که در زمان ترخیص کالا و انجام تشریفات گمرکی به مشکلی برخودر نکنید و تمامی‌مراحل ترخیص کالا را به درستی به انجام برسانید نیاز به همراهی ترخیص کار و حق العمل کاری ماهر در خصوص ترخیص کالا از دبی خواهید داشت. زیرا در صورت عدم رعایت مقررات ترخیص کالا از گمرکات این کشور به قاچاق کالا از دبی متهم خواهید شد که مشکلات و هزینه‌های بیشتری را برای شما به همراه دارد. شما عزیزان برای اطلاع از سایر قوانین و مقرران می‌توانید با سایت گمرک دبی مراجعه کرده و به مطالعه آن بپردازید.

واردات اجناس از دبی

موقعیت تجاری و اقتصادی دبی

دبی یکی از بزرگترین مراکز تجاری و بازرگانی و اقتصادی در خاورمیانه و آسیا به حساب می‌آید. این شهر یکی از اولین شرکای تجاری چین بوده و برای تمامی‌تجار و بازرگانان شناخته شده است. و بیشتر شرکت‌های تجاری و بین المللی به دلیل موقعیت استراتژیکی که این شهر دارد در دبی دارای دفاتر رسمی‌می‌باشند.

موقعیت امارات در خلیج فارس

کشور امارات یکی از مطرح ترین قطب‌های تجاری در خلیج فارس است و این دلیل خوبی برای ارتباطات قوی تجاری امارات و دبی و باقی کشور‌ها از جمله ایران و چین می‌باشد. زیرا همانطور که گفته شد ترخیص کالا وارداتی از دبی مشمول پرداخت حقوق گمرکی نمی‌باشد. و به همین دلیل قیمت کالاهای وارداتی به این کشور خیلی کمتر از سایر کشور‌ها می‌باشد. و تجار زیادی برای کاهش هزینه‌ها تمایل زیادی برای برقرای رابطه تجاری و بازرگانی با این کشور دارند. ترخیص کالا از چین نیز روش‌های خاص خود را داشته و مشمول همه کالا‌ها می‌گردد.

موقعیت ایران در واردات و صادارت به دبی و امارات

ایران با داشتن خلیج فارس و تنگه هرمز یکی از بزرگترین کشور‌هایی آسیایی در بحث تجارت و بازرگانی به خصوص صادارت و واردات به دبی و امارات می‌باشد. ایران سالیانه حجم بزرگی از ترخیص کالا از دبی را برای صادرات و واردات تجربه می‌کند. خرید و واردات از دبی نیز به دلیل قیمت و هزینه‌های کم کالا هزینه‌های حمل و نقل را نیز کاهس می‌دهد.

هزینه‌های ترخیص کالا از گمرکات دبی

همانطور که می‌دانید دبی جز شهرهای برتر در صادارت کالا به ایران می‌باشد و به همین دلیل صادارت کالا از دبی به ایران تاکنون رشد سه برابری داشته است. هزینه‌های ترخیص کالا از گمرکات

دبی  برای صادارت کالا به دیگر کشور‌های خیلی کمتر از سایر کشور می‌باشد و آن هم به دلیل عدم دریافت حقوق گمرکی کالا در هنگان ورود به دبی است. هزینه‌های گمرکی که کشور امارات برای صادرات کالاها در نظر دارد 5% از ارزش کل کالا می‌باشد. جالب است بدانید این مبلغ در ابتدای ترخیص واردات کالا به دبی از صاحب کالا و یا نمایدنده قانونی وی دریافت می‌شود و اگر کالا و جنس مورد نظر از دبی به هر کشور دیگری صادر شود کل این مبلغ به صاحب کالا و یا نماینده قانونی وی عودت داده می‌شود.

در ادامه اطلاعات ارزشمندی در مورد هزینه ترخیص کالا از جبل علی را برایتان آماده کردیم که از شما دعوت می‌کنیم از این مطلب هم بازدید نمایید.

همانطور که می‌دانید دبی و امارات به خلیج فارس و تنگه هرمز راه دارند و همین امر راه حمل نقل دریایی و هوایی و خرید و ارسال کالا از دبی را برای کالاهای تجاری و بازرگانی این کشور انجام پذیر کرده است. همچنین گروها و یا شرکت‌هایی هستند که به کارگو دبی معروف هستند و شما عزیزان می‌توانید برای حمل و نقل و ترخیص کالا از دبی از آنها کمک بگیرید. لازم به ذکر است که کارگو‌ها حمل خرده بار از دبی را نیز انجام می‌دهد و مسافران نیز می‌توانند برای حمل و نقل کالاهای خود از خدمات کارگو استفاده کنند. گناوه یکی از بندرهای مرزی ایران است که می‌توانید از طریق حمل کالا از دبی به گناوه نیز اقدام کنید. به محض رسیدن کالا به گمرک‌های بندری  و یا فرودگاهی عملیات ترخیص کالا و تشریفات گمرکی آغاز می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *