سبک زندگی

زندگینامه دیوید گاگینز

همه چیز درباره دیوید گاگینز

در سال‌های اخیر به واسطه همه گیر شدن شبکه‌های اجتماعی، ما توانسته ایم با چهره‌های مطرح بسیار زیادی آشنا شویم. یکی از این افراد، دیوید گاگینز (به انگلیسی: David Goggins) می‌باشد. گاگینز که در سال 1975 و در شهر بوفالو آمریکا متولد شده است، یک عضو بازنشسته از نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا می‌باشد.

او که در جنگ عراق نیز خدمت کرده است، بیشتر به واسطه سخنرانی و ویدئو‌های انگیزشی شناخته می‌شود. دیوید گاگینز همچنین 2 عنوان کتاب نیز منتشر کرده است. کتاب “نمی‌توانی به من آسیب بزنی” که در سال 2019 منتشر شد، و “هرگز تمام نشد” که در واقع دنباله عنوان قبل بود نیز، در سال 2022 به چاپ رسید. در ادامه نگاهی به بخش‌های مختلف زندگی گاگینز خواهیم داشت.

زندگی شخصی

دیوید گاگینز در روز هفدهم فوریه سال 1975 متولد شد. پدر او ترانیس گاگینز و مادرش جکی گاگینز هستند،که او تا حدود سال 1981 یعنی زمانی که 6 سال داشت، با آن‌ها زندگی می‌کرد. بر اساس گفته‌های گاگینز، پدر او به الکل اعتیاد داشته است و خانواده خود یعنی دیوید، مادرش و برادرش ترانیس جونیور گاگینز را، مورد آزار و اذیت قرار می‌داده است. تا سال 1981 همه افراد خانواده در یک پیست اسکی، که مالکش ترانیس گاگینز بوده است، مشغول به کار بوده اند. در همان سال همه اعضای خانواده پدر الکلی را ترک، و به برزیل در ایالت ایندیانا نقل مکان می‌کنند.

تصویری از دوران جوانی دیوید گاگینز

گاگینز زمانی که مشغول تحصیل در کلاس دوم بود، در یک مدرسه کوچک کاتولیک ثبت نام کرد و اولین عشای ربانی خود را انجام داد. در همان سال برادرش به بوفالو بازگشت، تا با پدرشان زندگی کند. هنگامی‌که دیوید در کلاس سوم ثبت نام کرد، به دنبال عملکرد‌های ضعیفی که در مدرسه داشت، به عنوان یک فرد ناتوان در امر یادگیری شناسایی شد. ضعف گاگینز در امر یادگیری، ریشه در آزار‌هایی داشت، که در سال‌های اولیه زندگی خود در بوفالو نیویورک متحمل شده بود. او همچنین به دلیل استرس‌های زیاد، دچار لکنت شد که رفتار‌ها و تعامل‌های اجتماعی او را نیز تحت تاثیر قرار داد.

در زمان تحصیل گاگینز در برزیل ایندیانا، کوکلوکس کلان، حضور محلی فعالی در آن منطقه داشت. او که در معرض رفتار‌های نژاد پرستانه این گروه قرار داشت، در دفتر یادداشت خود، پیام‌هایی مانند “هی کاکا سیاه، ما تو رو میکشیم” دریافت می‌کرد.

سابقه نظامی‌گاگینز

درخواست دیوید گاگینز برای پیوستن به نیروی هوایی ایالات متحده آمریکا، دو مرتبه رد شد. همچنین در زمان تمرین‌های آمادگی، تشخیص داده شد که او دچار بیماری سلول‌های داسی شکل است، و به همین دلیل از تمرینات کنار گذاشته شد. گاگینز پس از آن به سراغ آموزش‌های کنترل هوایی رفت، و در نهایت موفق شد تاآموزش کنترل هوایی تاکتیکی نیروی هوایی ایالات متحده (TACP) را به پایان برساند. او در بین سال‌های 1994 تا 1999 نیز در همین سمت مشغول به خدمت شد، و در همان سال 1999 نیروی هوایی آمریکا را ترک کرد.

دیوید گاگینز در تمرینات نظامی

دو سال بعد یعنی در سال 2001، دیوید گاگینز موفق شد تا از واحد انتخاب و آموزش نیروی دریایی ایالات متحده (BUD/S training) در کلاس 235 فارغ التحصیل شود. در طول 20 سال سابقه فعالیت در ارتش آمریکا، گاگینز در عراق و افغانستان خدمت کرد. او همچنین به عنوان سی و ششمین آفریقایی-آمریکایی خدمت کرده در نیروی دریایی ایالات متحده شناخته می‌شود.

جملات انگیزشی دیوید گاگینز

همانطور که در ابتدا نیز گفته شد، دیوید گاگینز بیشتر به واسطه جملات انگیزشی خود شناخته شده است. در بین ایرانیان، او از طریق ویدئو‌های شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام، شناخته می‌شود. در ادامه برخی از این جملات انگیزشی را آورده ایم.

منبع تصویر: Wallpaper Monster

  • آن‌ها مرا نمی‌شناسند پسر!
  • چه کسی قایق و الوار‌ها را حمل می‌کند؟
  • وقت آن رسیده است تا با خودتان وارد جنگ شوید.
  • من وقتی که خسته هستم توقف نمی‌کنم، من وقتی که کارم تمام شد توقف می‌کنم.
  • زندگی؛ یک جنگ بزرگ بین متوسط بودن، و تلاش برای یافتن بهترین خود است.
  • ما به اندازه سطح انتظاراتمان بالا نمی‌رویم، بلکه به اندازه تمرینات خود سقوط می‌کنیم.
  • مهم نیست که چه کسی هستید، والدینتان چه کسانی هستند یا بوده اند، کجا زندگی می‌کنید، برای امرار معاش چه کار می‌کنید یا چقدر پول دارید، احتمالاً از 40 درصد توانایی واقعی خود استفاده می‌کنید.

بهترین کتاب‌های دیوید گاگینز

دیوید گاگینز تا به حال کتاب‌های مختلفی را به چاپ رسانده است. او در این کتاب‌ها، تجربیات و تفکرات خود را به اشتراک گذاشته، و در تلاش است تا از این طریق الهام بخش افراد مختلف باشد. در ادامه این کتاب‌ها را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

  1. نمی‌توانی به من صدمه بزنی: بر ذهنت مسلط شو و از شانس‌ها سرپیچی کن – 2018
  2. ساخته شد، متولد نشد – 2019
  3. هرگز تمام نشد: ذهن خود را رها کنید و در جنگ درونی پیروز شوید – 2022

به طور کلی اگر اهداف و یا رویا‌هایی دارید، که می‌خواهید آن‌ها را به واقعیت تبدیل کنید، دیوید گاگینز می‌تواند یک فرد الهام بخش برای شما باشد. صحبت‌های او حول محور رشد شخصی هستند، و در هر شرایطی قابل پیاده سازی و اجرا در زندگی واقعی هستند. گفته‌های او با سایر سخنران‌های انگیزشی، تفاوت بسیار دارند و به نوعی می‌توان گفت که واقعی تر هستند. شما در هر مرحله از زندگی که باشید، می‌توانید از روش‌ها و صحبت‌های گاگینز به عنوان منبع الهام خود استفاده کرده، و مسیر را برای خود هموار تر کنید. همچنین لازم به ذکر می‌باشد که اطلاعات ارائه شده در این مقاله، از صفحه دیوید گاگینز در ویکی پدیا و چند منبع دیگر جمع آوری شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *