خدمات

خدمات سرویس کولر آبی شامل چه مواردی است؟

خدمات سرویس کولر آبی به صورت فوری و شبانه روزی از جمله خدمات بسیار لازم این روزهای گرم تابستان است.

با شروع فصل گرما مردم به دنبال سرویس و راه‌اندازی کولرهای خود هستند. خدمات سرویس کولر آبی توسط افراد، تعمیرکاران و شرکت‌های خدماتی مختلفی ارائه می‌شود. این خدمات بر اساس نوع کولر و به صورت دوره‌ای انجام می‌شود و باعث بهبود عملکرد و همچنین کاهش مصرف انرژی می‌شود.

به تمام اقداماتی که برای برطرف کردن مشکلات و جلوگیری از هرگونه اختلال در کار کولر، قبل از راه‌اندازی آن انجام می‌شود، سرویس کولر آبی گفته می‌شود. نکته مهمی‌که در این زمینه وجود دارد این است که، هزینه سرویس کولر از هزینه تعمیر و تعویض قطعات آن کمتر است. به همین دلیل با سرویس دوره‌ای از بروز مشکل در آن جلوگیری می‌شود.

برای سرویس و تعمیر حتماً از تعمیرکار کولر آبی با تجربه و متخصص کمک بگیرید. این افراد می‌توانند در کوتاه‌ترین زمان تمام قسمت‌های اساسی و مهم کولر را بررسی و مشکلات آن را برطرف کند. اگر قطعه‌ای نیاز به تعویض، تعمیر یا تمیز کردن داشته باشد، توسط تعمیرکار انجام می‌شود.

نصب، سرویس و راه‌اندازی کولر آبی تهران

برای انجام تمام مراحل نصب، سرویس و راه اندازی کولر آبی باید اطلاعات کافی درباره کولرها داشته باشید. کولرهای آبی از دو بخش مهم سیستم مکانیکی و برقی تشکیل شده‌اند. برای سرویس لازم است هر دو بخش به طول کامل بررسی شوند. آشنایی با تمام قطعات و وظیفه آن‌ها می‌تواند در عیب یابی کولر و تعمیر آن کمک کند.

در مجموعه خدمت از ما سرویس کاران بسیار متخصص و با تجربه در زمینه تعمیر انواع کولر آبی فعال هستند. این افراد با تمام قطعات کولر آبی آشنایی کامل داشته و سرویس، تعمیر و تعویض آن‌ها در محل انجام می‌دهند. برای سرویس کولر آبی تهران می‌توانید از طریق سایت یا اپلیکیشن خدمت از ما، درخواست خود را ثبت کرده تا سرویس کار در کمترین زمان ممکن برای انجام خدمات به محل اعزام شود.

مهم‌ترین قطعات کولر آبی

همان‌طور که گفته شد کولر آبی دارای قطعات و بخش‌های مختلفی است که خرابی هر کدام از آن‌ها از عملکرد صحیح کولر جلوگیری می‌کند. بد نیست برای استفاده بهتر از خدمات سرویس کولر آبی با این قطعات آشنا باشید.

آشنایی شما با عملکرد قطعات مختلف کولر کمک میکند تا توضیحات دقیقتری از مشکل کولر به سرویسکاران بدهید و پس از رفع عیب و تعمیر کولر آبی توسط تعمیرکار نیز، مطمئن شوید که کار به درستی انجام شده است.

دینام کولر آبی

دینام مهم‌ترین قطعه در یک کولر است که وظیفه چرخاندن بلوور فن را بر عهده دارد. این قسمت به کمک تسمه نیرو را به بلوور منتقل می‌کند تا باد را به درون خانه انتقال دهد. دینام خود دارای بخش‌‌های مختلفی شامل بلبرینگ، روتور و خازن است. در صورتی که دینام دچار مشکل شود، تمام این بخش‌ها بررسی و تعمیر می‌شوند.

پمپ آب

یکی دیگر از بخش‌های مهم در کولر آبی، پمپ آب است. این قسمت وظیفه انتقال آب به پوشال‌های کولر را بر عهده دارد تا با خیس شدن پوشال‌ها و گردش هوای خنک درون کولر، باد خنکی ایجاد شود. دینام هم دارای سیم پیچ و قطعات مختلفی است که هر کدام دچار اشکال شوند، عملکرد دینام با مشکل روبرو می‌شود.

بلوور و یاتاقان

بلوور به پروانه گردی گفته می‌شود که در وسط کولر قرار گرفته و به کمک میله تعبیه شده درون آن حرکت می‌کند. یاتاقان نیز بین میله و بدنه کولر قرار می‌گیرد. یاتاقان باعث چرخش بلوور و در نهایت ایجاد باد می‌شود. اگر کولر با سر و صدای زیادی همراه باشد، مشکل از خرابی بلوور و یاتاقان است.

شناور

شناور برای تنظیم میزان آب کف کولر استفاده می‌شود. این قطعه کارکرد ساده‌ای دارد و به کاهش مصرف آب و جلوگیری از هدر رفت آن کمک می‌کند. در صورت خرابی آن تشت کولر پر از آب شده و سرریز می‌کند و یا برعکس خالی می‌ماند.

تسمه کولر

یکی دیگر از فعالیت‌هایی که تعمیرکار کولر آبی باید انجام دهد، بررسی شرایط تسمه است. تسمه‌ها پس از مدتی دچار پوسیدگی شده و یا ممکن است تنظیم آن‌ها به هم بریزد. تعمیرکار ابتدا سلامت تسمه را بررسی کرده و در صورت نیاز آن را تعویض می‌کند. سپس باید به صورت کاملا درست آن را تنظیم کند که نه شل باشد و نه سفت. تنظیم نبودن تسمه باعث خرابی یاتاقان و سوختگی موتور می‌شود.

 

مشکلات رایج و تعمیر کولر آبی

برخی از مشکلاتی که در کارکرد کولر به وجود می‌آید، به سادگی قابل حل است، اما اگر قطعه‌ای خراب شده باشد باید تعمیر شده یا به طور کامل تعویض شود. اگر قبل از آسیب جدی، از خدمات سرویس کولر آبی استفاده کنید، مشکلات کمتری ایجاد می‌شود. در ادامه آسیب‌ها و مشکلات رایج کولرها معرفی شده‌اند.

خنک نبودن باد کولر

یکی از مشکلات رایج، خنک نبودن باد کولر است که ممکن است به دلایل مختلفی مانند کافی نبودن آب درون کابین، مرغوب نبودن پوشال‌ها، رسوب گرفتگی پوشال‌ها، مشکلات پمپ آب و … اتفاق می‌افتد.

کاهش باد کولر

اگر باد کولر کم شده باید جریان برق را بررسی کنید تا از عملکرد فیوز و سیم کشی کولر مطمئن شوید. علاوه بر آن نحوه عملکرد دینام و تسمه کولر را نیز به طور کامل بررسی کنید تا مشکل کاهش باد را یافته و برطرف کنید.

مصرف زیاد آب

آب بخش مهمی‌از کارکرد درست کولر آبی است که باعث ایجاد رطوبت و خنک شدن باد کولر می‌شود. سیستم آب رسانی را نیز به طور کامل بررسی کنید تا میزان مصرف آب کم یا زیاد نباشد. کف کابین را نیز بررسی کنید و آن را از رسوبات و آلودگی‌ها پاک کنید و در صورت وجود سوراخ آن را برطرف کنید تا نشتی آب وجود نداشته باشد.

خدمات سرویس کولر آبی شامل چه مواردی است؟

موارد زیادی وجود دارد که در هنگام سرویس کولر آبی تهران انجام می‌شوند. این موارد در ادامه عنوان شده‌اند.

 • شستشوی بدنه کولر
 • تعویض پوشال‌ها
 • تنظیم یا تعویض تسمه کولر
 • شستشوی بخش‌های مختلف و مخزن حلزونی
 • پاک کردن رسوبات در بخش‌های مختلف
 • روغن کاری یاتاقان
 • بررسی فن کولر
 • تنظیم شناور
 • کنترل آب ورودی
 • بررسی جعبه تقسیم برق
 • بررسی الکتروموتور
 • تعمیر یا تعویض موتور کولر
 • بررسی مسیر باد کولر
 • تنظیم فلوتر

تمام بخش‌های گفته شده در کولر وظیفه خاصی را بر عهده داشته که در صورت آسیب، کولر به درستی کار نمی‌کند و بازدهی مناسبی ندارد. در تعمیر کولر آبی، تعمیرکار تمام بخش‌های گفته شده را به طور کامل بررسی و هزینه تعمیر و سرویس را برای شما مشخص می‌کند. برخی از مدل‌های جدیدتر کولر آبی به جای پوشال، پدهای سلولزی دارند که نحوه سرویس و تعویض این پدها با پوشال متفاوت است.

هزینه سرویس کولر آبی تهران

همان‌طور که بیان شد، خدمات سرویس کولر آبی شامل فعالیت‌های مختلفی است که با توجه به مدل کولر و شرایط قطعات دستگاه مشخص می‌شود. برای تخمین هزینه، سرویس کار به طور کامل شرایط کولر آبی شما را بررسی کرده و با توجه به تعمیر یا تعویض قطعات مختلف هزینه نهایی را مشخص می‌کند.

دستمزد تعمیرکار کولر آبی نیز با توجه به میزان تجربه و تخصص و مدت زمانی که برای سرویس در نظر گرفته می‌شود، مشخص می‌شود.

شما می‌توانید برای دریافت رایگان قیمت سرویس کولر یا تعمیر کولر در تهران و 50 شهر دیگر، در وب سایت (https://khedmatazma.com/) یا اپلیکیشن “خدمت از ما” یک سفارش ثبت کنید. پس از ثبت درخواست از متخصصین شهرتان پیشنهاد قیمت دریافت می‌کنید. در این مرحله با بررسی و مقایسه پیشنهادات اجرت کار از طرف سرویس کاران، می‌توانید مناسب‌ترین فرد را انتخاب کنید.

خدمات سرویس کولر آبی شامل موارد مختلفی از جمله تعمیر و تعویض قطعات مختلف کولر است تا عملکرد کولر بهبود یافته و در میزان مصرف انرژی نیز صرفه جویی شود. اگر شما نیز به دنبال یافتن سرویس کار مناسب برای سرویس کولر آبی خود هستید، می‌توانید روی متخصصین “خدمت از ما” حساب کنید.

سرویس کاران این مجموعه با تجربه و تخصص بالا و با مناسب‌ترین قیمت، خدمات موردنظر شما را انجام می‌دهند. در ضمن، سرویس و نگهداری تمام برندهای کولر آبی مانند آبسال، برفاب، انرژی، هیتما، سپهر الکتریک، ریتون و … توسط سرویس کاران مجموعه انجام می‌شود.

یک دیدگاه برای “خدمات سرویس کولر آبی شامل چه مواردی است؟

 1. به نظرم سرویس کولر حتی هر یک ماه یکبار هم لازمه چون نیاز به روغن کاری داره، در مورد پوشال هم توصیه میشه هر سال عوض بشه چون رطوبت داخل کولر باعث ایجاد قارچ میشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *