ورزشی

ترفندهای تمرین با دستگاه ورزشی الپتیکال

اگر شما هم به صورت روتین به باشگاه می‌روید، قطعا الپتیکال یکی از محبوب ترین دستگاه‌های هوازی است که از آن استفاده می‌کنید. افرادی که از تمرینات الپتیکال استفاده می‌کنند، معمولا روشی یکسان دارند. تنظیمات اولیه را انجام می‌دهند، هدفونشان را به گوششان می‌زنند و برای حدود 30 دقیقه مشغول پدال زدن می‌گردند. اما آشنایی با ترفندهای الپتیکال می‌تواند شرایط و نتایج استفاده از آن را به کلی متحول کند.

دلایل زیادی وجود دارد که بسیاری به تمرینات الپتیکال علاقه مند هستند.

استفاده از الپتیکال جذاب است.

تمرینات الپتیکال فاقد هرگونه احتمال آسیب دیدگی هستند.

استفاده از الپتیکال برای تمرینات هوازی کارا بوده و در عین حال از تردمیل آسان تر است.

اما استفاده‌ی مستمر از الپتیکال همچون بسیاری از دستگاه‌های تمرینی پس از گذشت دوره ای طولانی، کسل کننده به نظر می‌آید. این موضوع در کنار عدم نتیجه گیری کافی باعث می‌شود که بسیاری از ورزشکاران مبتدی پس از گذشت دوره ای کوتاه، از انجام تمرینات الپتیکال خسته شده و به دنبال روشی جدید و دستگاهی دیگر باشند.

ما در این مقاله‌ی کوتاه قصد داریم شما را با روش‌هایی آشنا کنیم که به کمک آنها در هنگام استفاده از الپتیکال، نتایج بهتری را مشاهده کرده و در عین حال تمریناتی جذاب را تجربه کنید. پس با ما همراه باشید.

ترفندهای الپتیکال – شماره 1 : پاهای خود را کاملا صاف و قائم بر روی پدال‌ها قرار دهید

فرم صحیح تمرینات ورزشی به ویژه در هنگام استفاده از دستگاه‌های هوازی به شما کمک می‌کند تا احتمال آسیب دیدگی را کاهش داده و همچنین دیرتر احساس خستگی کنید.

پاهای خود را به صورت دقیق و صاف بر روی پدال‌ها قرار داده و با هر 2 دست، دسته‌های دستگاه را نگهدارید. اجازه ندهید فشار مضاعفی بر روی انگشتان شما وارد شود. کمر خود را به گونه ای صاف در طول تمرین نگهدارید که علاوه بر ایجاد فشار طبیعی بر روی آن پس از اتمام تمرین، احساس درد یا گرفتگی نداشته باشید. در این حالت حداکثر فشار بر روی عضلات پایین تنه‌ی شما است و همچنین عضلات بالا تنه و کمر نیز تا حدی تقویت می‌شود. حفظ پوزیشن صحیح، مهمترین عامل در میان ترفندهای اسکی فضایی است و باعث می‌شود در کنار حداکثر کالری سوزی، حداقل میزان خستگی را تجربه کنید.

ترفندهای الپتیکال – شماره 2 : تمرینات الوپتیکال خود را با برخی از حرکات پرفشار پایه ترکیب کنید

معمولا هسته‌ی میانی بدنتان که به اصطلاح ( Core ) نامیده می‌شود، در تمرینات الپتیکال کمترین میزان فشار را تجربه می‌کند. در نتیجه میزان کالری سوزی کاهش یافته و عضلات شکمتان در هنگام انجام تمرینات الپتیکال تقویت نمی‌گردند. به همین منظور شما می‌توانید هر 5 الی 7 دقیقه از الوپتیکال پایین آمده و بسته به توان بدنی خود، 20 حرکت شنا یا شکم انجام دهید.

انجام این تمرین به عنوان یکی از ترفندهای الپتیکال ، علاوه بر این که جلسات تمرینی شما با این دستگاه را هجان انگیزتر می‌کند، می‌تواند این 30 دقیقه را بسیار موثرتر نماید.

 

از دیگر تمرینات همزمان با الپتیکال می‌توان به انجام پلانک ثابت یا از کناره‌ها اشاره کرد

منبع : وبلاگ دلوکس کالا

(deluxekala.com)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *