بازرگانی, کسب و کار

تجهیزات مورد نیاز کافی شاپ‌ها

برای راه اندازی هر کسب و کاری مسلما خرید برخی از تجهیزات الزامی‌میباشد. در نظر داشته باشید که مدیریت و اداره کردن یک کسب و کار بدون ابزار و تجهیزات کار بسیار دشواری بوده و در برخی از کسب و کارها این مورد به هیچ عنوان قابلیت جایگزینی ندارد. امروزه یکی از کسب و کارهایی که حاشیه سود بالایی دارد و از همه مهمتر به عنوان یک محیط دنج و آرام شناخته شده است کافی شاپ میباشد. در نظر داشته باشید که برای راه اندازی هر نوع کافی شاپی در مدل و اندازه‌های مختلف خرید تجهیزات کافی شاپی اعم از قهوه ساز ، شربت ساز و چندین ابزار دیگه کار بسیار مهمی‌بوده و نبوده برخی از تجهیزات در کافی شاپ‌ها مسلما در جذب مشتری و رونق کسب و کار تاثیر بسیار زیادی دارد. در نظر داشته باشید که در محیط‌های کافی شاپی سرو کردن نوشیدنی و خوراکی‌های سرد و گرم امکان پذیر بوده و اگر میخواهید در این نوع کسب و کار موفق شوید حتما باید تمامی‌خدمات را به بهترین شکل ممکن به مشتری ارائه دهید تا مشتری یا مراجعه کننده رضایت کامل را داشته باشد. به همین دلیل ما در این مقاله تصمیم داریم تا به صورت جامع تمامی‌لوازمی‌که در راه اندازی یک کافی شاپ مورد نیاز است را به صورت معرفی نمائیم به همین دلیل اگر در آینده نزدیک تمایل به راه اندازی کافی شپ نمائید حتما تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

حاشیه سود داشتن کافی شاپ

هر کسب و کاری با توجه به نوع درخواست دارای حاشیه سود متفاوتی بوده و از همه مهم تر شناخت بیزینس و برند عامل اصلی در افزایش فروش و در نتیجه حاشیه سود بالا میباشد. به این نکته مهم توجه کنید که راه اندازی یک کافی شاپ در یک محیط پر رفت و آمد مسلما تاثیر چشمگیری در فروش محصولات خواهد داشت و باید طی مدیریت این نوع از کسب و کار میزان درخواست مشتریان به صورت کامل سنجیده شده و بهترین خدمات و محصولات برای مشتریان در نظر گرفته شود.

راه اندازی یک کافی شاپ مدرن و دنج نیازمند هزینه و سرمایه بسیار بالایی میباشد زیرا امروزه خرید برخی از تجهیزات به دلیل قیمت بالای آنها سرسام آور بوده و این نوع کسب و کار مسلما هزینه بالایی برای راه اندازی نیاز دارد اما بهتر است به این نکته مهم توجه کنید که بازگشت هزینه در این گونه از کسب و کار در کمترین زمان ممکن اتفاق می‌افتد و این مورد یکی از ویژگی‌های مهم این نوع از کسب و کار میباشد.

یکی از مهم ترین مواردی که در موفقیت این کسب و کار پر سود باید به آن توجه کردن برند سازی بوده و این مورد به کیفیت خدمات و محصولات شما بستگی دارد. رضایت مشتری از نوشیدنی و خوراکی‌های سرد و گرم عامل اصلی در افزایش مشتری و در نتیجه سود بالا بوده و این مورد به تجهیزات کافی شاپی یستگی دارد. کیفیت یک دستگاه برای تولید قفوه عاملی اصلی در رضایت مشتری داشته و حتما باید به این نکات مهم و ریز توجه ویژه ای شود.

تجهیزات مهم برای راه اندازی کافی شاپ

همانطور که در بالا گفتیم کافی شاپ‌ها به دلیل داشتن تنوع بالا در محصولات و خدمات خود نیازمند برخی از تجهیزات هستند و برخورداری از تجهیزات با کیفیت مسلما نیاز هر کسب و کاری بوده و این نوع از شغل و کسب و کار هم از این قایده مستثنی نبوده و لازمه راه اندازی کافی شاپ استفاده از تجهیزات مدرن میباشد. در نظر داشته باشید که یک محیط کافی شاپی از تجهیزات بسیار زیادی میتواند برخوردار باشد اما مهم ترین آنها عبارت است از :

دستگاه قهوه ساز

نوشیدنی گرم در فصل‌های سرد سال فروش بسیار بالایی دارد و بیشترین درخواست مشتریان از کافی شاپ داران قهوه با کیفیت بوده و به همین دلیل تجهیز کردن یک دستگاه قهوه ساز با تکنولوژی بالا نیاز اصلی در کافی شاپ‌ها میباشد. تولید و دم کردن قهوه به روش دستی مسلما دارای کیفیت و غلظت پایینی است و به همین دلیل در محیط‌های کافی شاپی وجود این دستگاه از اهمیت بالایی برخوردار میباشد.

دستگاه یخساز

برای خنک کردن نوشیدنی‌های سرد استفاده از برخی از تجهیزات سرمایشی در محیط‌های کافی شاپی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار میباشد. در نظر داشته باشید که بهترین گزینه برای خنک کردن نوشیدنی‌ها یخ بوده و استفاده از دستگاه یخساز خانگی برای محیط‌های کوچک و استفاده از دستگاه یخساز صنعتی برای محیط‌های بزرگ  امری مهم و ضروری میباشد تا عمل تولید یخ به صورت بهداشتی و در  کمترین زمان ممکن انجام گیرد.

به این نکته توجه کنید که برخی از کافی شاپ‌هایی در داخل شهرهای بزرگ وجود دارد که دارای بخش رستوران ، هتل و … بوده و استفاده از دستگاه یخساز با ظرفیت بالا بهترین گزینه بوده زیرا دستگاه‌هایی که ظرفیت پایینی دارند مسلما در کوتاه ترین زمان ممکن به دلیل کارکرد مداوم دچار خرابی میشوند و این مورد میتواند باعث ایجاد خسارت شود.

ظروف و تجهیزات دیگر

در نظر داشته باشید که ظروف باید بر اساس منوی ارائه شده به مشتری انتخاب شود. داشتن انواع ظروف مانند چنگال ، بشقاب ، لیوان و … لازمه یک کافی شاپ میباشد و بهتر است تا در هنگام خرید ظروف توجه بسیار زیادی به زیبایی انها نمود زیرا این موارد عامل مهمی‌در رضایت مندی مشتری دارد و میتواند یک مشتری را به مشتری ثابت تبدیل نماید.

دستگاه شربت سرد کن

یکی دیگر از تجهیزات سرمایشی که لازمه هر کافی شاپی میباشد دستگاه شربت سردکن است. این دستگاه با کاهش دمای نوشیدنی و عمل چرخش آن باعث میشود تا نوشیدنی دمای خنک داشته و برای سرو آماده شود.

دستگاه آبمیوه گیری

امروزه آبمیوه طبیعی و خالص طرفداران بسیار زیادی به خود اختصاص داده است. به همین دلیل در بیشتر محیط‌های کافی شاپی این دستگاه وجود داشته و باید در راه اندازی کافی شاپ خرید این دستگاه در اولویت قرار بگیرد تا مشتری در هنگام مراجعه بتواند اقدام به سفارش آبمیوه طبیعی کند.

دستگاه سرخ کن

در نظر داشته باشید که در برخی از کافی شاپ‌ها فضایی برای فست فود نیز وجود دارد که این مورد در افزایش مشتری تاثیر زیادی داشته باشد. به همین دلیل لازمه اینگونه از محیط‌ها دستگاه سرخ کن بوده و عدم استفاده از دستگاه سرخ کن میتواند با کاهش خدمات و محصولات همراه بوده و این مورد در فراری دادن مشتری تاثیر  بسیار زیادی دارد.

دستگاه نگهداری از شیر و نوشیدنی‌ها

عمل تولید قهوه با شیر انجام میگیرد و به همین دلیل برای داشتن سود بالا مسلما تامین کردن شیر به صورت مستقیم یک انتخاب درست و اصولی میباشد. اما در نظر داشته باشید که شیر اگر شرایط نگهداری خوبی نداشته باشد مسلما در کوتاه ترین زمان ممکن دچار خرابی شده و این عامل میتواند خسارت مالی به همراه داشته باشد. در نظر داشته باشید که بهترین دستگاه برای نگهداری شیر  دستگاه شیرسردکن میباشد. این دستگاه‌ها در ظرفیت‌های متفاوت به صورت صنعتی و حتی ظرفیت‌های پایین نیز وجود دارد که داشتن آن در محیط‌های کافی شاپی میتواند گزینه بهتری باشد. در نظر داشته باشید که این دستگاه یکی از تجهیزاتی کمکی در کافی شاپ‌ها بوده و در صورت کم بودن سرمایه عدم خریداری آن هیچ تاثیری در میزان فروش و کیفیت خدمات و محصولات تاثیر نمیگذارد.

 

دستگاه آسیاب کن

دستگاه آسیاب کن به بیشتر برای قهوه مورد استفاده قرار میگیرد یکی از لازمه‌های هر کافی شاپی میباشد. این دستگاه با داشتن تیغه و موتور‌های قدرتمند قهوه را به صورت کامل به پودر تبدیل کرده و برای تولید نوشیدنی آماده میکند. در نظر داشته باشید که میزان آسیاب کردن این دستگاه‌ها به کیفیت آنها بستگی داشته و بهتر است تا از دستگاه آسیابی استفاده شود که کیفیت بهتری داشته باشد.

نتیجه گیری

محیط‌های کافی شاپ قابلیت شخصی سازی بسیار زیادی هستند و به عنوان یک شغل پرسود باعث میشود تا افرادی که در این زمینه فعالیت میکنند روز به روز به کیفیت خدمات و محصولات خود بیافزاید. در نظر داشته باشید که داشتن تجهیزات استاندارد تعیین کننده کیفیت محصولات و خدمات در محیط‌های کافی شاپی بوده و باید در هنگام راه اندازی به عوامل بسیار زیادی توجه کرد تا بتوان یک کسب و کار موفق و رو به پیشرفت را راه اندازی نمود. در نظر داشته باشید که تجهیزات بسیار زیادی برای راه اندازی یک کافی شاپ مدرن وجود دارد که بر اساس نوع بودجه و میزان سرمایه میتوان اقدام به خریداری آنها کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *