آموزش, مهاجرت

بهترین کشور برای مهاجرت مکانیک خودرو

یکی از دلایلی که افراد را به شرکت در دوره‌های مکانیکی فنی حرفه ای ترغیب می‌کند، امکان مهاجرت مکانیک خودرو به سایر کشورهای مرفه دنیا است.
در این مقاله به بررسی دقیق مهاجرت از طریق مکانیکی خواهیم پرداخت و به شما می‌گوییم با توجه به میزان درآمد این شغل و شرایط زندگی در کشورهای مختلف کدام مقصد بهترین کشور برای مهاجرت مکانیک خودرو است.
علاوه بر این در متنی که می‌خوانید صفر تا صد مراحل دریافت و ترجمه مدرک بین المللی مکانیک خودرو برای شما شرح داده شده است.

مهاجرت مکانیک خودرو به کدام کشورها امکان پذیر است؟

به طور کلی می‌توان گفت که اگر یک متخصص مکانیکی ماهر و حرفه ای باشید، در صورت داشتن مهارت کافی و مدارک معتبر، تقریباً می‌توانید به اکثر کشورهای اروپایی، استرالیا و کانادا مهاجرت کنید، البته با فرض اینکه سایر شروط لازم را نیز بتوانید پشت سر بگذارید.
فراموش نکنید که تنها شرط  مهاجرت مکانیک خودرو داشتن مدرک و مهارت نیست و در بسیاری از کشورها یکی از شروط اصلی پذیرش تسلط کافی به زبان رسمی‌کشور مقصد است.
اگر بخواهیم بهترین کشورهای مهاجر پذیر در زمینه مکانیک خودرو را به شما معرفی کنیم می‌توانیم از کشورهای زیر یاد کنیم:

 • کانادا
 • استرالیا
 • اتریش
 • آلمان
 • سوئد

استفاده از مدرک بین المللی مکانیکی، کاریابی در بهترین کشور برای مهاجرت مکانیک خودرو را ساده‌تر خواهد کرد.

بهترین کشور برای مهاجرت مکانیک خودرو از نظر میزان درآمد

اگر بخواهید تصمیم بگیرید که کدام مقصد برای شما از همه کشورهای ممکن بهتر است، باید به بررسی میران درآمد شغل مکانیکی در این کشورهای مهاجر پذیر بپردازید.

در این بخش خواهیم دید با مهاجرت مکانیک خودرو می‌توان به چه حدی از درآمد در کشورهای مذکور رسید:

درآمد متخصصین در کانادا پس از مهاجرت از طریق مکانیکی

اگر به عنوان یک متخصص مکانیکی و تعمیرات خودرو در کانادا مشغول به فعالیت شوید، می‌توانید سالانه چیزی در حدود 52289 دلار درآمد داشته باشید.
البته این رقم میزان میانگین درآمد این شغل در این کشور است و طبیعتاً مقدار درآمد برای افراد مختلف متفاوت است.
حداقل درآمد یک مکانیک خودرو پس از مهاجرت به کشور کانادا(Canada) حدود 30000 دلار و حداکثر آن نیز چیزی نزدیک به 100000 دلار است.

با مهاجرت مکانیک خودرو در آلمان به چه حدی از درآمد می‌توان رسید؟

آلمان یکی از مرفه ترین کشورها و مقاصد افراد علاقه‌مند به مهاجرت از طریق مکانیکی خودرو است که در قبل اروپا واقع شده است.
یک تعمیرکار خودرو ماهر در آلمان می‌تواند ماهانه چیزی حدود 41271 یورو درآمد کسب کند.
البته لازم به ذکر است که این عدد برای افراد تازه کار چیزی نزدیک به 20 هزار یورو است و برای حرفه ای ترین تعمیرکار نزدیک به 60 هزار یورو است.

درآمد متوسط مکانیک خودرو در استرالیا برای مهاجرین چقدر است؟

اگر از طریق مکانیکی مهاجرت به استرالیا را امتحان کنید و در فرایند دریافت کار و اقامت موفق شوید، می‌توانید به طور متوسط سالانه حدود 75000 دلار استرالیا، درآمد کسب کنید.
حداقل درآمد برای یک تعمیرکار خودرو در کشور استرالیا حدود 69 هزار دلار و حداکثر درآمد این موقعیت شغلی، نزدیک به 103 هزار دلار است.

درآمد مکانیکی در کشور اتریش پس از مهاجرت

در رابطه با کشور اتریش نیز شرایط تا حد بسیار زیادی شبیه به آلمان است. در این کشور میانگین درآمد یک مکانیک خودرو به ترتیب، در کمترین، حالت متوسط و بیشترین حالت برابر با اعداد 13560، 29640 و 84600 یورو است.

لازم است به این نکته اشاره کنیم که ارقام ذکر شده برای افرادی است که به صورت قانونی به هر یک از این کشورها مهاجرت کرده و به کسب درآمد می‌پردازند.
به طور خلاصه میزان درآمد مکانیک خودرو در این کشورها را می‌توان در جدول زیر خلاصه کرد.

کشور مقصد برای مهاجرتحداقل میزان درآمدمیانگین درآمدحداکثر میزان درآمدواحد پول
کانادا3000052289100000دلار کانادا(CD)
آلمان200004127160000یورو(Euro)
استرالیا6900075000103000دلار استرالیا(AUD)
اتریش135602964084600یورو(Euro)

اختلاف فاحش میزان درآمد مکانیکی پس از مهاجرت با میزان درآمد مکانیک خودرو در ایران یکی از اصلی‌ترین دلایل تمایل افراد به مهاجرت از این طریق است.

سطح رفاهی در مقاصد مهاجرتی مکانیک خودرو

اگر بخواهیم نگاهی عمیق تر به مساله مهاجرت از طریق مکانیکی داشته باشیم، نباید تنها به میزان درآمد این شغل بسنده کنیم، بلکه باید به بررسی دقیق سطح رفاه زندگی در این کشورها نیز بپردازیم.
برای مثال ممکن است درآمد شما در یک کشور به مراتب از کشور دیگر کمتر باشد، اما میزان مالیات آن کشور به گونه ای باشد که در انتها پول بیشتری برای شما باقی بماند.
در میان چهار کشوری که به بررسی دقیق میزان درآمد پس از مهاجرت مکانیک خودرو به آن‌ها پرداختیم، به استناد داده‌های منابع معتبر:

 • آلمان رتبه 8ام
 • اتریش رتبه 13ام
 • کانادا رتبه 14ام
 • استرالیا رتبه 17ام

در میان مرفه‌ترین کشورهای مهاجر پذیر جهان را دارند. این درحالی است که رتبه یک تا چهارم ان رده بندی متعلق به کشورهای دانمارک، نروژ، سوئیس و سوئد است.

مهاجرت مکانیک خودرو با استفاده از مدرک بین المللی فنی و حرفه ای

یکی از ساده ترین روش‌های برای دریافت مدرک بین المللی، مراجعه به مراکز رسمی‌آموزش فنی حرفه ای است.
آموزشگاه فنی حرفه ای ایران ilo در سایت iranilo.com می‌گوید:
“داشتن یک مدرک معتبر بین المللی، می‌تواند شما را برای ورود به دنیای کار در داخل و یا خارج از کشور کمک کند. شما می‌توانید با شرکت در کلاس‌های حضوری، مجازی و یا ترکیبی ما، خود را برای شرکت در آزمون عملی و تئوری سازمان فنی و حرفه ای آماده کنید و در رشته‌هایی مانند اتومکانیک، برق، کامپیوتر و آرایشگری مردانه مدرک بین المللی بگیرید.”

مراحل دریافت مدرک مکانیکی برای مهاجرت به کانادا، استرالیا، آلمان و یا اتریش شامل موارد زیر است:

 • ثبت نام در دوره مکانیک خودرو
 • شرکت در کلاس‌های تئوری
 • شرکت در کلاس‌های عملی تعمیرات خودرو
 • شرکت در آزمون تئوری سازمان فنی حرفه ای
 • شرکت در آزمون عملی سازمان فنی حرفه ای

پس از گذراندن آزمون فنی و حرفه ای و قبولی از این سازمان یک مدرک رسمی‌معتبر به شما داده می‌شود که با استفاده از آن می‌توانید پرونده درخواستی مهاجرت خود به عنوان یک مکانیک خودرو را پربارتر کنید.

هزینه دریافت مدرک بین المللی برای مهاجرت مکانیک خودرو چقدر است؟

دوره‌های مکانیک خودرو فنی و حرفه ای با سرفصل‌های متنوع و تحت عناوین مختلفی برگزار می‌شوند و به همین دلیل هزینه‌های مختلفی را برای فرد متقاضی به همراه دارند. اگر به اطلاعات دقیق در این مورد نیاز دارید می‌‌توانید توضیحات موجود در رابطه با آموزشگاه مکانیک خودرو را مطالعه کنید؛ اما به طور خلاصه می‌‌توان گفت دوره‌های مکانیک خودرو که می‌توانند برای مهاجرت مکانیک خودرو مفید باشند، شامل موارد زیر هستند:

 • مدرک مکانیک خودرو درجه 2
 • مدرک مکانیک خودرو درجه 1
 • مدرک مکانیک خودروهای کره ای
 • مدرک مکانیک خودروهای آلمانی
 • مدرک مکانیک خودروهای چینی
 • مدرک تعمیرات جلوبندی و سیستم تعلیق
 • مدرک تعویض روغنی

چنانچه به اطلاعات بیشتری در مورد مهاجرت مکانیک خودرو یا مهاجرت از طریق مکانیکی فنی و حرفه ای نیاز دارید، می‌توانید با استفاده منابع فنی حرفه ای داده شده، به اطلاعات مورد نظر خود برسید.

پست های مرتبط

۲ دیدگاه برای “بهترین کشور برای مهاجرت مکانیک خودرو

 1. رضا ضابطی گفت:

  برای مهاجرت به خارج از کشور برای یک مکانیک ماهر خودرو‌های روز دنیا با مدرک تحصیلی لیسانس مکانیک خودرو خواستم راهنمایی بفرمایید ، سپاس از شما .

 2. سلام.وقت بخیر .
  در مورد میشه راهنمایی بفرمایید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *