کانادا, مهاجرت

5 روش کلیدی مهاجرت و اخذ اقامت کانادا 2022

به جهت اینکه به کانادا مهاجرت کنید و اقامت کانادا بگیرید ضروری است ‌که به نکات مهمی‌دقت نمایید. تا بدین صورت دستخوش مشکل نشوید. همه داوطلبین که می‌خواهند مهاجرت کنند دارای یک چالش مشترک می‌باشند. همچنین در پی ثبات اوضاع اقامتی خود می‌باشند.  برای هر شخص طرح‌های مهاجرتی متنوعی به وسیله نهاد مهاجرت و شهروندی کانادا ایجاد می‌شود. این طرح‌ها راهی را جهت اخذ اقامت برای او فراهم می‌کنند.

مهاجرت به کانادا از طریق سیستم امتیاز بندی اکسپرس اینتری یا نیروی حرفه ای فدرال

مهاجرت به کانادا یا همان اخذ اقامت کانادا بر اساس امتیاز بندی اشخاص با ملاحظه به مواردی مد نظر قرار گرفته می‌شود.  امتیاز بندی اشخاص با توجه به میزان تحصیلات، سن، مهارت در زبان، پیشینه کار و … در نظر گرفته می‌شود. این شیوه معمولا با اقامت دائم این کشور همراه می‌باشد. به گونه ای به صرفه ترین و سریع ترین شیوه اخذ اقامت دائم این کشور می‌باشد.

در زمان اقامت کانادا چنانچه جاب آفر از کانادا نداشته باشید و یا تجربه تحصیلی یا کاری در این کشور نداشته باشید، بایستی سن شما میان ۱۹ الی ۲۹ سال باشد. پایانی ترین دوره تحصیلی شما برابر با کارشناسی ارشد باشد. مدرک زبان شما با نمره  حداکثر ۷.۵ و دست کم ۳ سال پیشینه کار اثبات شده داشته باشد.

اخذ اقامت کانادا به وسیله تحصیل

تحصیل یکی از روش‌های دریافت اقامت کانادا می‌باشد. این روش راه دسترسی به این کشور را هموار می‌سازد. در بیشتر رشته‌های تحصیلی این کشور هنگامی‌که فارغ التحصیل می‌شوید می‌توانید در آنجا مشغول به کار شوید. به وسیله تحصیل و کار در کشور کانادا می‌توانید امتیازات بسیاری بدست آورید. بدین صورت می‌توانید شانس اقامت دائم این کشور را در سامانه اکسپرس اینتری خیلی بالا ببرید.

در بعضی از رشته‌های تحصیلی مورد نظر در ‌کشور کانادا می‌توانید دعوتنامه استانی اخذ نمایید. بدین صورت شانس این را دارید که بدون هیچ پیشینه کاری اقامت کانادا را به طور دائم کسب کنید. در این کشور حتی احتمال اینکه بدون مدرک زبان بتوانید تحصیل کنید زیاد است.

اخذ اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری  و ثبت شرکت یکی از روش‌های اقامت کانادا می‌باشد. اشخاصی که دارای تمکن مالی مطلوبی هستند می‌توانند به وسیله طرح‌های سرمایه گذاری در کانادا اقامت آن را کسب کنند. حتی می‌توانند کسب و کاری مطلوب با سود و درآمد عالی راه اندازی نمایند. معمولا تمامی‌شیوه‌های سرمایه گذاری به وسیله ایجاد کسب و کار صورت نمی‌گیرد. در بعضی از شیوه‌ها من جمله سرمایه گذاری در کبک کانادا بایستی شخص وجهی را به دولت قرض بدهد یا به شرکتی این وجه را بپردازد تا به جای او دست به سرمایه گذاری بزند.

عمده ترین شرایط مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

عمده ترین شرایط اخذ اقامت کانادا به وسیله ازدواج موارد زیر می‌باشند:

 • همسر شما شهروند قانونی این کشور باشد.
 • همسر شما قابلیت لازم جهت ساپورت مالی شما در طی مدت زمان اقامت را داشته باشد.
 • ازدواج شما کاملا قانونی، قابل اثبات و با اسناد موثق همراه باشد.

با ازدواج با یک شهروند کانادایی خیلی فوری به شما اقامت داده نمی‌شود. شما باستی با همسر کانادایی خود به این کشور وارد شوید و دست کم ۳ سال در آنجا زندگی ‌کنید. پس از ۳ به اقامت این کشور دسترسی پیدا می‌کنید.

اخذ اقامت این کشور به واسطه تولد فرزند

اخذ اقامت کانادا به وسیله روش‌های متنوعی انجام می‌گیرد که تولد فرزند هم یکی از آنها می‌باشد. این کشور به اصل خاک متعهد است. بدین منظور هر کودکی که در این کشور پا به دنیا بگذارد اقامت بی قید و شرط آن را می‌گیرد. مسئله ای که باید به آن دقت نمایید این است که پدر و مادر نوزادی که در این کشور به دنیا آمده نمی‌توانند اقامت بگیرند. تابعیت و اقامت تنها به کودک تازه به دنیا آمده داده می‌شود. اخذ اقامت این کشور توسط تولد نوزاد موقعی برای پدر و مادر مقدور است که آن کودک به ۱۸ سالگی برسد. با دارا بودن شرایط و وضعیت لازم اسپانسر پدر و مادر خود شود.

اخذ اقامت موقت کانادا

یکی از انواع اقامت کانادا، اقامت موقت می‌باشد. کلیه اشخاصی جهت مدت زمانی مشخص  برای تحصیل، کار و بازدید تصمیم به اقامت این کشور را دارند. اما پیش از آن بایستی به وسیله نهاد مهاجرت و شهروندی این کشور،رویداد و مجوز مدنظر را اخذ نمایند. سکونت این اشخاص بر اساس بازه زمانی مشخص شده در ویزا و جواز آنها مجاز و قانونی می‌باشد. اشخاص در طی دوره اقامت خود می‌توانند از امتیازات مشخص شده به وسیله نهاد مهاجرت و شهروندی بهره ببرند. اگر چه پس از پایان اعتبار ویزای صدور یافته داوطلب باید جهت تمدید ویزا یا ترک کشور اقدام نماید.

اخذ اقامت دائم کانادا

از انواع اقامت کانادا می‌توان به اقامت دائم اشاره کرد. نهاد مهاجرتی و شهروندی این کشور از راه‌های متنوعی احتمال اقامت دائم را برای داوطلبین فراهم می‌کند. از پرطرفدار ترین این شیوه‌ها می‌توان به سیستم اکسپرس اینتری ، برنامه‌های استانی و سرمایه گذاری اشاره کرد. اشخاص با اخذ اینگونه شرایط اقامتی بدون دغدغه از بازه زمانی و مجوز اقامت می‌توانند به کار تحصیل و … بپردازند. داوطلبین در این شرایط اقامتی با اخذ کارت اقامت بی هیچ محدودیتی می‌توانند به این کشور ورود و خروج یابند. حتی از همه حق و حقوق شخصی و اجتماعی در کانادا بهره خواهند برد.

تفاوت عمده شهروندی کانادا با اقامت این کشور

اقامت کانادا با شهروندی این کشور تفاوت‌هایی به شرح زیر دارد:

 • نخستین تفاوت مرتبط به اجازه رای دادن و اثرگذاری اجتماعی است. اشخاصی که حتی اقامت دائم بدون محدودیت دارند بازهم قابلیت رای دادن در این کشور را ندارند. در صورت دریافت شهروندی این کشور این اشخاص می‌توانند با اخذ پاسپورت در تمام انتخابات حضور یابند.
 • دومین تفاوت حائز اهمیت میان این دو، مقدار قابلیت اعتماد آنها می‌باشد. اقامت کانادا می‌تواند با توجه به شرایطی ویژه رد یا منسوخ شود. اما در شهروندی کانادا تحت هیچ شرایطی شهروندی رد یا منسوخ نمی‌شود.

آشنایی با مزایای اقامت کشور مورد نظر

اقامت کانادا دارای مزایایی عمده می‌باشد که عبارتند از:

 • کانادا یکی از کشور‌هایی است که دارای کمترین جرم و جنایت می‌باشد. همانند بریتانیا یا کشور‌های همسایه خود نظیر افغانستان، عراق و … به جنگ نمی‌پردازند. در این صورت از جانب عاملین ترور مصون هستند. همچنین از نظر ضوابط محیطی در حال پیشرفت و گسترش می‌باشد.
 • این کشور از سیاست مرکزی برخوردار است. همچنین به صورت کامل متعادل است. در این صورت اشخاصی که تمایل به مهاجرت به این کشور را دارند می‌توانند با خیال راحت وارد این کشور شوند.
 • سامانه تحصیلی و خدمات درمانی دولتی این کشور از استاندارد بالایی برخوردار است. حتی این دولت مزایای خاصی را برای خانواده‌هایی که به این کشور مهاجرت کرده اند مدنظر گرفته است.

جمع بندی مهاجرت به کانادا

اقامت کانادا معمولا از طریق مختلفی امکان پذیر است. این روش‌ها شامل سرمایه گذاری، تحصیل، ازدواج ،تولد فرزند و… می‌باشد. هر کدام از این روش‌ها نیاز به شرایط خاصی دارد . شما می‌توانید اقامت این کشور را هم به صورت دائم هم موقت دریافت کنید. کانادا می‌تواند بهترین کشور برای اقامت باشد چرا که از مزایای بسیاری برخوردار می‌باشد.

یک دیدگاه برای “5 روش کلیدی مهاجرت و اخذ اقامت کانادا 2022

 1. مژگان گفت:

  مهاجرت به کانادا واقعا پیچیدس من مدتهاس دارم تحقیق می‌کنم، ممنون توضیحات خوبی بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *