خانواده, خدمات

چطور مبل‌های تمیز و زیبا داشته باشیم؟

تجربه نشان داده است که زمانی که مبل کثیف است اغلب می‌توانید خودتان مبل شویی در منزل را انجام دهید و در صورت قدیمی‌بودن لکه‌ها یا پاک کردن لکه‌هایی گه نیاز به محصولات حرفه ای برای پاک شدن دارند  برای برخورداری از خدمات مبل شویی در منزل از خدمات خشکشویی استفاده کنید و مبلمان را تمیز کنید. ب
رای انجام این کار، باید نکات ظریفی را بدانید، به عنوان مثال، چرا آلودگی ظاهر شد و مبل چه نوع تودوزی دارد. رویکرد اشتباه منجر به این واقعیت می‌شود که ممکن است لکه نه تنها ناپدید نشود، بلکه بزرگتر شود و دیگر امکان حذف آن وجود نخواهد داشت. البته، هر مبلمان روکش شده با گذشت زمان ظاهر اصلی خود را از دست می‌دهد، اما برخی اقدامات پیشگیرانه وجود دارد که طول عمر و زیبایی محصول را افزایش می‌دهد.
مبل اولین چیزی است که همه افراد هنگام وارد شدن به خانه متوجه آن می‌شوند.  دکوراسیون و زیبایی خانه انعکاسی از افراد خانواده است، بنابراین یک کاناپه نامناسب  که در شرایط بدی نگهداری شده است ، می‌تواند بر درک افراد از شما تأثیر منفی بگذارد. بنابراین، مهم است که بدانید چگونه یک مبل را در خانه تمیز کنید تا بهداشت را در درجه اول حفظ کنید.

اهمیت مبل شویی در چیست؟

تمیز نگه داشتن ست‌های مبل باعث حفظ طول عمر اثاثه یا لوازم داخلی می‌شود. شستشو و تمیز کردن مبل پارچه ای باعث می‌شود تا مبل ظاهر اصلی خود را برای مدت طولانی حفظ کرده و رنگ‌های آن حفظ شوند.
همچنین، تمیز کردن و مبل شویی در منزل به از بین بردن بوی بدی که با گذشت زمان جمع می‌شود، حس رطوبت و لکه‌ها کمک می‌کند. علاوه بر این، تمیز کردن مبل در خانه، اتاق نشیمن را پر از عطر می‌کند و آن را جذاب تر می‌کند.

چطور مبل‌های تمیز و زیبا داشته باشیم؟

نکاتی که باید قبل از مبل شویی در منزل در نظر بگیرید :

مبل و نیازهای آن برای شستشو را بشناسید.

مبل‌ها با انواع مدل‌ها و پارچه‌ها عرضه می‌شوند. در ساخت مبل از چرم، مخمل، کتان، پنبه، پلی استر و پارچه‌های مختلف دیگر استفاده می‌شود. برخی از مبل‌ها ترکیبی از دو یا سه متریال هستند و هر متریالی نیازمندی‌های خود را دارد. بنابراین، لازم است ابتدا پارچه‌های استفاده شده در مبل خود را شناسایی کنید. اغلب این اطلاعات را روی برچسب‌ها مراقبتی محصول خواهید یافت.
اگر نمی‌توانید نوع مراقبت پارچه را پیدا کنید، می‌توانید در اینترنت جستجو کنید تا از نکات مراقبتی پارچه مبلی خود مطلع شوید. برخی از محبوب ترین پارچه‌های مبل و نیازهای مراقبت از آنها به شرح زیر است:

– چرم  : تمیز کردن چرم آسان است و نیازی به خیس شدن در آب ندارد.  کافی است سطح چرم را با دستمال مرطوب پاک کنید . زیرا  استفاده زیاد از آب می‌تواند به آن آسیب برساند.

– مخمل :  پارچه مخمل پرز و گرد و غبار زیادی را می‌گیرد ، اما می‌توانید آن را با مواد شوینده و نرم کننده تمیز کنید.

– پنبه :  پارچه ای است که به راحتی قابل نگهداری است، اما اغلب پس از شستن آب رفته و کوچک می‌شود.  برای احتیاط، خوب است چند بار اول آن را  به خشکشویی بسپارید تا با اعمال روش‌های خاص از آسیب پارچه جلوگیری شود.
در حین انجام این کار، به این نکته نیز توجه کنید که آیا قسمتی از مبل قابل جدا شدن است یا خیر. برخی از کاناپه‌ها اغلب دارای یک پوشش قابل جابجایی هستند که تمیز کردن آنها را بسیار آسان می‌کند. بنابراین، به دنبال این ویژگی‌های اضافی نیز باشید

 نحوه مبل شویی در منزل

1.    دستورالعمل‌های سازنده در مورد تمیز کردن و شستشو را مرور کنید.

اکثر تولید کنندگان اطلاعاتی در مورد شستشو و تمیز کردن مبل را ارائه می‌دهند. شما باید این دستورالعمل‌ها را درک کنید و آنها را دنبال کنید.  زیرا سازنده بهترین فرد برای مشاوره دادن در مورد الزامات مبل است. از این رو، دستورالعمل‌های سازنده معتبرترین منبع اطلاعاتی برای درک نحوه مبل شویی در منزل است

2.    قبل از تمیز کردن عمیق مبل از شر گرد و غبار و آلودگی خلاص شوید.

قبل از اینکه بدانید چگونه مبل شویی در منزل را انجام دهید، مراحل زیر را دنبال کنید تا از شر لایه‌های گرد و غبار و آلودگی خلاص شوید.
بدین منظور با استفاده از یک پارچه نخی نمناک گرد و غبار روی دسته مبل را تمیز کنید و در ادامه با استفاده از جارو برقی گرد و غبار جمع شده روی آن را کاملا جاروبرقی بکشید و با استفاده از یک غلتک مخصوص پرزهای روی آن را پاک کنید.
تمیز کردن عمیق مبل جنبه‌های مختلفی دارد. تمیز کردن عمیق یک فرآیند گسترده است و شما می‌توانید این کار را هر شش ماه یکبار انجام دهید تا کیفیت مبل خود را حفظ کنید. اگر این فرآیند به طور منظم انجام شود، زمان زیادی نمی‌برد.

نحوه پاک کردن لکه از مبل

هنگامی‌که صحبت از نحوه تمیز کردن مبل در خانه می‌شود، لکه‌ها یک نگرانی اصلی هستند . حتی یک لکه کوچک می‌تواند جذابیت واقعی مبل شما را از بین ببرد.  در اینجا نحوه برخورد موثر با لکه‌های مبل آورده شده است

1.    سریع اقدام کنید .

به محض اینکه سطح مبل لکه دار شد، باید فورا آن را تمیز کنید. هر چه لکه قدیمی‌تر باشد، خلاص شدن از شر آن دشوارتر خواهد بود. بنابراین، مطمئن شوید که فوراً کاری در مورد آن انجام می‌دهید.
مهم نیست چه نوع لکه ای است، اولین قدم پاک کردن لکه است. چه لکه ناشی از غذا، رنگ یا چیز دیگری باشد، ابتدا آن را با یک پارچه تمیز کنید.
مطمئن شوید که مواد اضافی را به آرامی‌و بدون پخش کردن آن به قسمت‌های دیگر مبل جمع آوری می‌کنید.

2.    اقدام درست را انجام دهید.

ریختن هر چیزی روی مبل اغلب افراد را دچار وحشت می‌کند و باعث می‌شود که بدون فکر عمل کنند که ممکن است به پارچه آسیب بیشتری وارد کند.
با این حال، شما باید آرام باشید و بر اساس نوع پارچه، نوع پاک کننده مناسب را انتخاب کنید. اگر بر روی برچسب مبل علامت S مشخص شده اند، از پاک کننده‌های مبتنی بر آب روی آن استفاده نکنید. استفاده  از الکل ، جایگزین خوبی برای چنین پارچه‌هایی است .  به طور مشابه، اگر پارچه شما با W مشخص شده است، می‌توانید از مواد شوینده مبتنی بر آب برای تمیز کردن مبل استفاده کنید.

تمیز کردن لکه‌های سخت

درست است که از بین بردن لکه‌های ناشی از مواد غذایی آسان است، اما کنترل لکه‌های دیگر ممکن است سخت تر باشد. چند نوع لکه که می‌توانید با تکنیک‌های مناسب شستشوی مبل آنها را از بین ببرید عبارتند از:

1.    رنگ و گریس

اولین قدم استفاده از پاک کننده‌های شوینده است. اگر لکه از بین نرفت از سرکه یا جوش شیرین استفاده کنید و آن را با مسواک روی لکه بمالید. این کار باید به روشن شدن لکه‌ها کمک کند اگر ادامه پیدا کرد، ممکن است نیاز به کمک حرفه ای برای حذف آن داشته باشید

2.    لکه‌های آب

از قضا آب نیز می‌تواند مبل شما را لکه دار کند. یک پارچه یا دستمال را خیس کنید، روی لکه بکشید تا مرطوب شود. و سپس از یک مسواک نرم آغشته به سرکه استفاده کنید تا به آرامی‌لکه را پاک کنید.

3 . لکه سس

ابتدا تکه‌های خشک شده را بتراشید و از نشاسته ذرت برای خشک کردن لکه استفاده کنید و سطح مبل را جاروبرقی بکشید تا از شر آن خلاص شوید. اگر لکه باقی ماند، یک قاشق غذاخوری مایع ظرفشویی را در دو فنجان آب داغ رقیق کنیدو محلول را با احتیاط توسط اسفنج روی لکه اعمال کنید.  پس از آن، سطح را با اسفنج تمیز مرطوب بمالید تا بقایای محلول از بین برود.

مبل شویی در منزل را به خشکشویی آنلاین حباب بسپارید

قطعا هیچ روشی برای تمیز و درخشان کردن مبلمان ، بهتر از خشکشویی آنها نیست . برای شستشوی مبل در منزل تهران ، کافی است با خشکشویی آنلاین حباب تماس گرفته تا در کمترین زمان نسبت به اعزام تیم مجرب به محل شما اقدام شود.
قیمت مبل شویی در منزل تهران ، نسبت به ارزش مبل‌ها و خلاص شدن از ریسک آسیب به آنها کاملا توجیه پذیر است.
مبل شویی در منزل سعادت آباد ، خشکشویی فرش ماشینی در منزل ، خشکشویی پرده و… از خدمات مختلف خشکشویی آنلاین حباب است .
برای ثبت سفارش با خشکشویی آنلاین حباب تماس بگیرید .
۹۱۰۹۲۷۳۲ – ۰۲۱
www.hobabb.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *