آرایش و زیبایی

چطور با دوره آموزش کراتینه کردن مو در گل گیس، به درآمد بالا برسیم؟

آموزشگاه آرایشگری گل گیس یکی از بهترین و معتبرترین آموزشگاه‌های آرایشگری زنانه در تهران است که سالهاست با استفاده از بهترین مربی‌های فوق حرفه‌ای و بین المللی، با کیفیت ترین و به روز ترین آموزش کراتین مو را به هنرجویان (از مبتدی تا حرفه ای) ارائه می‌دهد

امروزه صافی و درخشندگی مو یکی از مهمترین شاخص‌های زیبایی است و داشتن موهای صاف آرزوی اغلب خانم‌ها است زیرا موهای صاف و لخت، زیبایی و جذابیت خاص خودش را دارند.  این موضوع مهم‌ترین دغدغه افرادی با موهای فر و وز  است. در طول سالها روش‌های مختلفی برای حل این مساله بوجود آمده است تا به کمک آنها تا حدودی موها را صاف و درخشان کنند. کراتینه مو یکی از این روش‌هاست که در سال‌های اخیر به طرز چشمگیری مورد استقبال قرار گرفته است.

کراتین چیست؟

کراتین پروتئین اساسی موجود در موها است که باعث درخشش و صاف شدن موها می‌شود. عدم وجود کراتین کافی سبب وز شدن موها می‌شود. کراتین در سیستم بدن انسان ، در موها، پوست و ناخن موجود است و در حیوانات علاوه بر این در پشم، شاخ، پر و سم آن‌ها نیز وجود دارد. در موی انسان اساسی ترین جزء کراتین است.

وقتی میزان این ماده براثر قرار گرفتن در معرض آفتاب مستقیم، مواد شیمیایی یا تغییر سبک زندگی، در سلول‌های پوست و مو کم می‌شود، موها شادابی خود را از دست داده و به اصطلاح وز و زبر خواهند شد. با از بین رفتن کراتین طبیعی مو، منافذی در مو ایجاد می‌شود که زیبایی و لطافت آن را از بین می‌برد؛ این منافذ سبب مجعد شدن، دوشاخه شدن و شکنندگی بیش‌ازحد مو می‌شوند.

کراتین مو چیست؟

کراتین مو به عنوان روشی نیمه دائمی‌برای صاف کردن مو است، به طوری که موها به طور موقت با مخلوط مایع کراتین پوشش داده می‌شوند. کراتینه مو یک روش شیمیایی است که اساساً به بازگرداندن پروتئین ازدست‌رفته تارهای مو کمک کرده و مو را دوباره احیاء می‌کند. این کار سبب استحکام و درخشندگی موها شده و معمولاً در سالن‌های آرایشی انجام می‌شود.

اما این روش دائمی‌نیست و بعد از مدتی مو، شفافیت و صافی خود را از دست داده و به ترمیم دوباره نیاز خواهد بود. انجام این روش معمولاً در سالن‌های زیبایی، تقریبا دو ساعت یا بیشتر طول می‌کشد که البته این زمان کاملا بستگی به میزان بلندی موهای شما دارد و تأثیر آن کاملا بسته به کیفیت مواد کراتین مو دارد.

مزایای کراتینه کردن مو

 • کراتینه کردن مو موجب ایجاد یک لایه محافظ بر ساقه موی شما در برابر عوامل آسیب زننده خارجی می‌شود و ساقه موی شما را از شکنندگی حفاظت کرده و مقاومت آنها را در برابر استفاده از وسایل حرارتی حالت دهنده مو و یا عوامل محیطی مثل اشعه خورشید و آلودگی محیطی افزایش خواهد داد.
 • بافت و ساختار موی شما را با پر کردن ناهمواری‌های موجود در ساختار ساقه مو و کوتیکول‌ها یکدست خواهد کرد و با این کار موجب افزایش ضخامت موهای نازک و آسیب دیده نیز خواهد شد.
 • درخشندگی و براقی خاصی را به ظاهر موی شما خواهد بخشید که یک ویژگی نیمه دائم و طولانی مدت است و نیاز به تمدید و ترمیم روزانه نخواهد داشت.
 • حالت وز موهای شما را به طور کامل از بین خواهد برد و امکان حالت دهی آنها را نیز بسیار بیشتر خواهد کرد.
 • کراتین موباعث می‌شود که موها قابل‌کنترل‌تر باشند به‌خصوص اگر موهایی ضخیم و فر دارید. اگر عادت دارید که موهایتان را با حرارت اتو یا سشوار حالت دهید متوجه خواهید شد که موهای کراتین شده سریع‌تر خشک می‌شود؛ درواقع برای خشک شدن موهایتان به نصف زمان قبلی نیاز دارید. از طرفی چون موها در مدت‌زمان کمتری خشک می‌شوند از آسیب گرما در امان مانده و درنتیجه سالم‌تر و قوی‌تر به نظر می‌رسند.
 • رشد سریع‌تر موها یکی دیگر از فوایدکراتین مو است. کراتین  باعث تقویت تار مو شده و  انعطاف و استحکام مو را افزایش می‌دهد به طوری که به نظر می‌رسد که این موها سریع‌تر از قبل رشد می‌کنند.
 • اگر بتوانید مراقب خوبی از موهایتان داشته باشید، کراتینه مو ماندگاری خوبی برای شما خواهد داشت به طوری که تا 6 ماه روی موهایتان باقی می‌ماند.

مراقبت‌های قبل از کراتینه مو

قبل از اینکه به آرایشگاه بروید، بهتر است از مناسب بودن کراتینه برای موهای خود اطمینان حاصل کنید. فقط به این که دوست شما بهترین نتیجه را از این روش گرفته است، اکتفا نکنید و در نظر داشته باشید که شرط اول برای کراتینه مو، داشتن مویی فر یا وز است. کراتینه برای موهای صاف و نرم نه تنها توصیه نمی‌شود، بلکه ممکن است باعث آسیب موهای شما هم شود.

یکی دیگر از مواردی که قبل از کراتینه مو نباید از آن غافل شوید، پیدا کردن آرایشگاه و متخصص قابل اعتماد و حرفه ای است. فرمول مواد کراتینه برای موهای مختلف متفاوت است. پس حتما مطمئن شوید که آرایشگر شما مهارت لازم برای تشخیص بهترین فرمول را داشته باشد.

مراحل انجام کراتینه مو

معمولا کار کراتینه مو، ۲ الی ۳ ساعت طول می‌کشد. کار کراتینه کردن مو با شست‌و‌شوی موها شروع می‌‌شود. در این مرحله موها با شامپوی قبل از کراتین شسته و تا حدودی خیسی آن با حوله گرفته می‌شود. باید موها کمی‌حالت نم‌دار داشته باشد. در این بین اگر موهای شما نیاز به اکسیژن تراپی و آبرسانی داشته باشد، این کار برای شما انجام می‌شود چون در نهایت به احیای مو کمک زیادی می‌کند.

پس از آن مرحله اصلی اضافه کردن مواد کراتین به موها انجام می‌شود. این مواد با توجه به دستورالعمل و توصیه‌های مواد مصرفی باید حدودا ۳۰ دقیقه تا یک ساعت روی موها باقی بمانند تا موثر واقع شوند.


مواد کراتین به دلیل آزاد کردن فرمالدهید باعث سوزش چشم و مجاری تنفسی می‌شود. پس بسیار باید مراقب باشید. بعد از سپری شدن زمان مورد نیاز نوبت به اتوکشی موها می‌رسد. در این مرحله از اتو موهایی مخصوص این کار با درجه حرارت بالا استفاده می‌شود تا نتیجه کار ایده آل باشد.

سرانجام موها با شامپو یا ماسک بعد از کراتین شسته می‌شوند تا موارد کراتینه از لابه لای موها پاک شوند. ممکن است مواد شما نیاز به قرنطینه داشته باشد. قرنطینه در واقع زمانی بین 1 تا 3 روز است که به شما توصیه می‌شود به موهای خود آب نزنید تا مواد کراتینه حداکثر کارایی را اعمال کنند.

مراقبت‌های بعد از کراتینه کردن مو

اگر می‌خواهید ماندگاری کراتین موهایتان بیشتر باشد و به راحتی حالت خود را از دست ندهد بهتر است این نکات را رعایت کنید :

 • رعایت مدت زمان قرنطینه بعد از کراتین: اصطلاح قرنطینه به معنای این است که ۲ تا ۳ روز بعد از انجام کراتین موهای خود را نشویید. در این زمان اگر قسمت‌های از موهای شما خیس شد یا این که احساس کردید تعریق باعث تغییر حالت موها شده، موهای خود را اتو کنید.
 • جلوگیری از حالت دهی به موها با هر روشی در سه روز ابتدایی
 • شستن و آبکشی موها با با ماسک مخصوص بعد از گذشت زمان قرنطینه ( بهتر است اولین آبکشی موها با آب سرد باشد)
 • شستن موها باشامپو بدون سولفات و مخصوص موی کراتین شده از روز پنجم به بعد.
 • عدم مچاله کردن موها پس از شستشو
 • خشک کردن موها با سشوار با حرارت متوسط

ماندگاری موهای کراتینه شده چقدر است؟

ماندگاری کراتینه مو  به سه عامل بستگی دارد:

 1. کیفیت مواد کراتینه
 2. کیفیت ابزار و مهارت فرد
 3. مراقبت‌های بعد از کراتین

یکی از فواید این تکنیک، ماندگاری آن است. البته درمان با این روش معمولا نتایج کاملا متفاوتی دارد. ولی می‌توان گفت که به طور متوسط کراتینه مو بین ۲ تا ۳ ماه ماندگاری دارد. ماندگاری کراتینه به این بستگی دارد که چقدر موهای خود را شامپو می‌کنید. معمولا پیشنهاد می‌شود که موهای خود را هفته‌ای یک تا دو بار بشورید و از شامپوها و نرم‌کننده‌های بدون سولفات استفاده کنید تا ماندگاری آن بیشتر باشد.

بازارکار خوب کراتینه کردن مو با درآمدی بالا

خانم‌ها بعد از انجام کراتینه مو، از لخت شدن و درخشندگی موهایشان لذت می‌برند. از آنجا که این کار نیاز به ترمیم دارد، معمولا مشتریان دفعات متعدد برای ترمیم مراجعه خواهند کرد.به طور کلی کراتینه مو بازارکار خوبی دارد و آموزش کراتین مو طرفداران زیادی پیدا کرده است.

از اولین و مهم ترین گام‌ها برای متخصص شدن در کراتینه مو، این است که یک دوره آموزش کراتینه مو کامل زیر نظر اساتید برتر و حرفه‌ای بگذرانید. برای این کار باید سعی کنید یک آموزشگاه آرایشگری خوب و معتبر انتخاب کنید.

آموزشگاه گل گیس، بهترین انتخاب برای آموزش کراتینه مو

آموزشگاه آرایشگری گل گیس یکی از بهترین و معتبرترین آموزشگاه‌های آرایشگری زنانه در تهران است که سالهاست با استفاده از بهترین مربی‌های فوق حرفه‌ای و بین المللی، با کیفیت ترین و به روز ترین آموزش کراتین مو را به هنرجویان (از مبتدی تا حرفه ای) ارائه می‌دهد و آن‌ها را برای ورود به بازار کار آماده می‌کند. از جمله مزایای آموزشگاه آرایشگری گل گیس که آن را از سایر آموزشگاه‌ها متمایز می‌کند عبارتند از:

 • استفاده از اساتید حرفه‌ای و باتجربه
 • دارای بیش از ۱۵ سال تجربه آموزشگاه آرایشگری
 • ارائه مدرک معتبر و بین المللی فنی و حرفه ای
 • برگزاری کلاس‌هایآموزشی آرایشگری به دو صورت تئوری و عملی
 • امکان آموزش آنلاین علاوه بر حضوری
 • امکان رزرو دوره‌های حضوری و مشاهده آنی دوره‌های آنلاین با پرداخت امن
 • برگزاری کلاس‌های آموزش آرایشگری با رفع اشکال رایگان برای ورود به بازار کار
 • مواد رایگان حین آموزش اکثر دوره

شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دوره آموزش کراتینه مو با مدرک فنی حرفه ای و ثبت نام به سایت آموزشگاه گل گیس به آدرس https://golgisamoz.com مراجعه کنید و یا با شماره‌های ۷۷۷۲۹۶۸۲ و ۰۹۱۲۰۰۴۱۵۸۲ تماس بگیرید.

یک دیدگاه برای “چطور با دوره آموزش کراتینه کردن مو در گل گیس، به درآمد بالا برسیم؟

 1. مونا گفت:

  توضیحات عالی بود…. بدجوری ذهنم درگیره برای اینکه وارد چه کاری بشم… شاید کراتین مو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *