آموزش, تحصیلات دانشگاهی, مشاوره تحصیلی

پیدا کردن کتب کمیاب

پیدا کردن کتب کمیاب کنکور یکی از چالش‌های پیش روی دانش آموزان دبیرستانی و افرادی است، که می‌خواهند تحصیلات آکادمیک داشته باشند. برای ورود به دانشگاه‌های سراسری یا پیام نور لازم است، که افراد بتوانند در امتحان کنکور رتبه قبولی را کسب کنند. سر نوشت و آینده شغلی افرادی که می‌خواهند، از راه تحصیل به درآمد برسند به تلاش‌های هوشمندانه‌ای است، که برای آماده شدن برای آزمون کنکور می‌کنند. برای موفقیت در کنکور و کسب رتبه‌های خوب باید در کنار پشتکار و تلاش از منابع آموزشی خوب و معتبر نیز استفاده کرد. کتاب‌های کنکوری یکی از منابع جامع و کامل برای یادگیری درس‌هایی هستند که در آزمون کنکور از آن‌ها سوال مطرح می‌شود. تعداد و تنوع کتاب‌های کنکوری به حدی زیاد است، که افراد هنگام خرید کتاب دچار سردرگمی‌می‌شوند. ما در این مقاله قصد داریم به شما در پیدا کردن کتب کمیاب کنکور کمک کنیم. پس با ما تا پایان این مقاله همراه باشید.

اهمیت انتخاب کتب کمیاب کنکور

همانطور که می‌دانید آماده شدن برای کنکور و کسب رتبه‌ها خوب، نیاز به مطالعه، تمرین و تلاش و پشتکار خیلی زیاد دارد. لزوما هر تلاشی نتیجه مطلوبی به همراه ندارد. تلاشی به موفقیت می‌انجامد که هوشمندانه باشد و همراه با مطالعه منابع جامع و کامل باشد. کتاب‌های درسی و تدریسهای مدرسه در حدی نیستند که دانش آموزان را برای شرکت در آزمون کنکور آماده کنند. به همین دلیل نیز بیشتر دانش آموزان به سراغ کتب کنکوری و کلاس‌های تقویتی می‌روند. دانش آموزان زیرک و باهوش می‌دانند که راز موفقیت آن‌ها در انتخاب درست منابع مطالعاتی است. با توجه به اینکه کتاب‌های زیادی برای کنکور منتشر شده است، اما به دلیل وقت و انرژی محدود، داوطلبان کنکور باید سعی کنند از بهترین و کمیاب ترین کتب کنکوری برای مطالعه استفاده کنند. البته پیدا کردن کتب کمیاب که بتوانند نیازهای اساسی داوطلبان را تامین کنند، کمی‌دشوار است. زیرا انبوهی از کتاب‌های کنکور برای هر درس وجود دارد که با تبلیغات‌های زیادی در بازار به فروش می‌رسند و همین باعث سر درگمی‌افراد و ایجاد مشکل در پیدا کردن کتب کمیاب می‌شود.

شیمی‌یازدهم واجب تک جلدی مبتکران

شیمی‌نیز یکی از درس‌های مهم و تخصصی در کنکور ریاضی و تجربی است. افرادی که سعی دارند که رتبه‌های خوبی کسب کنند باید این درس را به خوبی یاد بگیرند. شیمی‌یازدهم به دلیل مطالب مهمی‌که دارد، از اهمیت زیادی برخورد دار است. برای یادگیری این درس نیاز به کتاب کنکوری جامع و کامل است، که همه مفاهیم را به خوبی آموزش دهد. کتاب شیمی‌یازدهم واجب تک جلدی مبتکران یکی از منابع درسی بسیار خوب و عالی است. این کتاب شامل مجموعه ای از تست‌های مفهومی‌است، که باعث می‌شود، داوطلبان به خوبی مطالب را یاد بگیرند. از خوبی‌های کتاب شیمی‌یازدهم واجب تک جلدی مبتکران این است، که این کتاب دارای درسنامه کامل و روان است، که تمام نکات مهم درس شیمی‌را با زبانی روان و با روش‌های ساده توضیح داده است.

اهمیت کدام درس‌ها در کنکور بیشتر است

درس‌هایی که در کنکور از آن‌ها سوال مطرح می‌شود، دارای ضریب متفاوت هستند. این ضریب‌ها نشانه تاثیر درس‌ها در نتیجه نهایی آزمون است. در رشته‌های ریاضی و تجربی بیشتر داوطلبان در درس‌های مانند زیست، حسابان، شیمی‌و.. نیاز به مطالعه و یادگیری بیشتری دارند. به همین دلیل بسیار مهم است که برای این درس‌ها کتاب‌های کنکوری خوبی تهیه شود. پیدا کردن کتب کمیاب برای این دروس بسیار حائز اهمیت است و می‌تواند روی رتبه نهایی تاثیر زیادی داشته باشند.

معرفی بهترین و کمیاب ترین کتب کنکوری

به احتمال زیاد شما هم اهمیت انتخاب کتاب‌های کنکوری را می‌دانید، به همین دلیل در حال خواندن این مقاله هستید. هدف ما معرفی بهترین و کمیاب ترین کتب کنکوری است، تا بتوانیم به شما رد انتخاب صحیح منابع کنکوری کمک کنیم. قبل از معرفی منابع باید این نکته را به شما بگوییم، که کتاب‌های کنکوری که بتوانند برای شما مفید باشند دارای سه ویژگی زیر هستند.

سوالات تستی متنوع

درسنامه کامل و جامع

پاسخنامه تشریحی سوالات

این سه ویژگی باعث شده است، که کتاب‌های کنکوری در مقایسه با کتاب‌های درسی منبع بهتری برای مطالعه داوطلبان باشند.

زیست شناسی جامع کنکور جلد اول خیلی سبز

زیست یکی از درس‌های تخصصی و خیلی خیلی مهم در رشته تجربی است و تاثیر بسیار زیای بر رتبه نهایی داوطلبان دارد. در آزمون‌های کنکور سراسری از سه کتاب زیست دوران دبیرستان سوال طرح می‌شود. سوالات نیز به صورت مفهومی‌و در هم آمیخته هستند، یعنی ممکن است جواب یک سوال آمیخته ای از مطالب موجود در سه کتاب درسی زیست باشد. به همین دلیل خیلی مهم است که مطالب سه کتاب زیست شناسی را در کنار هم یاد گرفت. خوشبختانه در کتاب زیست شناسی جامع کنکور جلد اول خیلی سبز این شرایط فراهم شده است. در این کتاب مطالب سه کتاب زیست دبیرستان به صورت جامع و کامل در کنار هم قرار گرفته اند. تست‌های موجود در این کتاب کاملا شبیه به تست‌های مطرح شده در آزمون‌های سراسری است، به همین دلیل به داوطلبان کمک می‌کند که با نحوه حل تست‌های زیست آشنا شوند. مزیت خوبی که کتاب زیست شناسی جامع کنکور جلد اول خیلی سبز دارد این است ،که مطالب سه کتاب زیست را به خوبی با هم ادغام کرده است و به دانش آموزان کمک می‌کند، که مطالب را به صورت مفهومی‌یاد بگیرند.

شیمی‌دوازدهم تست مبتکران بهمن بازرگان

شیمی‌دوازدهم نیز جزو درس‌های مهم در آزمون سراسری کنکور است. برای مطالعه و یادگیری عمیق این درس نیز باید در کنار کتاب‌های درسی منبع مطالعاتی کامل و جامعی نیز وجود داشته باشد، که بتواند دانش آموزان را بهتر و عمیق تر با مطالب آشنا کند. کتاب شیمی‌دوازدهم تست مبتکران بهمن بازرگان یکی از کتاب‌های خوب و جامع است، که نیازهای اساسی داوطلبان را بر طرف می‌کند. در کتاب شیمی‌دوازدهم تست مبتکران بهمن بازرگان سوالات تستی زیادی وجود دارد، که به سوالات کنکور بسیار شبیه هستند. داوطلبان با حل این سوالات می‌توانند به خوبی برای آزمون کنکور آماده شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *