اینترنت, علم و فناوری

ویژگی‌های بهترین سرور اختصاصی برای کسب و کار شما

خرید سرور اختصاصی برای بسیاری از کسب و کار‌هایی که در حوزه‌های مختلف کار می‌کنند، ممکن است بسیار ضروری باشد. در این میان پرسش‌های زیادی وجود دارد: از انتخاب بهترین سرور اختصاصی و کمپانی‌های ارائه دهندۀ این سرویس تا چه نوع سروری برای شما مناسب است. تک تک پاسخ به این پرسش‌ها می‌تواند در بهبودی شرایط کاری شما بسیار مهم و ارزشمند باشند.

ما در این مقاله سعی داریم تعدادی از مهم ترین ویژگی‌های بهترین سرورهای اختصاصی را توضیح داده و تا حدی تفاوت‌های اصلی سرورهای مجازی و سروراختصاصی را بررسی کنیم با ما تا پایان این مقاله همراه باشید.

تفاوت  میان سرورهای اختصاصی و مجازی:

سرورهای مجازی به طور کل شکلی از حالت مشترک داشته و شما نمی‌توانید از این سرویس تنها برای میزبانی سایت خود استفاده کنید. تمامی‌امکانات این سرویس در میان مشترکان آن به صورت مشخصی ارائه می‌شوند و از این رو شما از نظر سخت افزاری نمی‌توانید دقیقاً چیزی که نیاز دارید را داشته باشید.

این در حالیست که با خرید سرور اختصاصی شما می‌توانید دسترسی کامل برای تغییر سخت افزار‌ها و پلن‌های آن داشته باشید. از طرف دیگر شما با خرید سرور اختصاصی می‌توانید به صورت کاملی سیستم سخت افزاری سرور خود را بنا بر نیازهای سازمان یا کارگروه کاری خود تنظیم کنید.

میزبانی سرور اختصاصی

میزبانی سرور اختصاصی برای بسیاری از سایت‌ها یک گزینه میزبانی امن و قابل تنظیم است. همین موضوع در حقیقت باعث می‌شود این شکل از سرورهای بهترین نوع انتخاب برای کسب و کارهای کوچک باشند. اگر شما هم مدیریت یک آموزشگاه را بر عهده دارید یا بنیان گذار یک سیستم کاری مجهز به اتوماسیون هستید، باید گفت خرید سرورهای اختصاصی می‌توانند بهترین گزینه برای نظم بخشیدن و بهبود کیفیت کاری شما باشند.

ذخیره سازی اطلاعات به صورت فایل

هنگامی‌که آماده راه اندازی رسمی‌وب سایت شرکت خود هستید‌، باید بررسی کنید که چه نوع میزبانی سایت برای نیازهای تجاری شما مناسب است. در چنین شرایطی گزینه‌های زیادی برای انتخاب وجود دارند. از انواع مدل‌ها و سازمان‌های ارائه دهندۀ این سیستم‌های مدرن تا مدل و برند‌های خود سرورها همگی می‌توانند قدرت انتخاب شما را گسترش دهند.

میزبانی سرور اختصاصی چیست؟

سرور اختصاصی نوعی میزبانی مدیریت شده است که در آن شما (مشتری) یک سرور کامل و بدون همسایه برای خود خریداری کرده و تمامی‌نیازهای خود را به صورت خاص و شخصی در آن بارگذاری می‌کند. این روند باعث می‌شود که شما حقیقتاً   فضای سرور اصلی را با دیگر وب سایت‌های مورد نظر به اشتراک بگذارید، اما در انتها تنها یک میزبان (سرور اختصاصی) همه چیز را کنترل می‌کند.

اگر چه قیمت سرور‌ اختصاصی بالاتر از مبلغی است که برای میزبانی مشترک پرداخت می‌کنید اما مزایای بسیاری برای توجیه هزینه آن وجود دارد.

 چهار مزیت مهم خرید سرور اختصاصی برای وب سایت شما

برای بسیاری از مشاغل میزبانی مشترک به سادگی کافی نیست چرا که آن‌ها نیاز به فضایی شخصی تر و قابل ارتقاء تر دارند. از همین رو سرورهای اختصاصی بهترین گزینه برای این افراد بر شمرده می‌شوند.

افزایش امنیت شخصی

بزرگترین دلیلی که بسیاری از مشاغل برای کسب و کار خود از سرور اختصاصی بهره می‌برند امنیت بسیار زیاد آن می‌باشد. از آنجا که شما با داشتن این شکل از سرور، دیگر فضای فیزیکی را با دیگر نهادها یا سازمان‌ها به اشتراک نمی‌گذارید، کنترل کاملی بر سرور خود داشته و در نهایت شما به معنای واقعی امنیت سایبری سختگیرانه تری برای سیستم کاری خود در نظر می‌گیرید.

سرور اختصاصی دارای امنیت بیشتر است

در دنیای میزبانی مشترک شما هرگز نمی‌دانید همسایگان شما چه کسانی هستند و اگر آنها کارهای سایه‌ای (غیر قانونی) انجام دهند شما از آن خبر دار نمی‌شوید. به همین دلیل بسیاری از متخصصان این حوزه کسب و کارهای کوچک را به خرید سرورهای اختصاصی به جای سرورهای مجازی تشویق می‌کنند.

 بدون محدودیت

لازم به ذکر است که با سیستم میزبانی مشترک، چندین سایت در یک سرور وجود دارند که به طور خودکار به معنای محدودیت در مواردی مانند پهنای باند، ترافیک وب سایت و غیره است. از آنجا که منابع را در یک سرور اختصاصی به اشتراک نمی‌گذارید لذا شما دارای پهنای باندی کامل بوده و از دیگر دغدغه‌های به این شکل دور هستید.

آدرس( IP) شخصی

با توجه به اینکه هر سرور آدرس (IP) خاص خود را دارد یک برنامه سرور اختصاصی به این معنی است که آدرس (IP) تنها متعلق به  شماست، این موضوع دقیقاً برخلاف میزبانی مشترک است. این کار می‌توان باعث جلوگیری درگیر شدن شما با هرزنامه‌های سایت‌های سرورهای مجازی باشد که به وسیلۀ دیگر مشترکان در سرورهای مجازی ایجاد می‌شود.

به یاد داشته باشید که آدرس (IP) اختصاصی به ویژه برای مشاغل بزرگتر (تجارت الکترونیکی) که برای پردازش پرداخت کارت اعتباری به (SSL) نیاز دارند ، بسیار مهم است.

 انعطاف پذیری

شما هرگز نمی‌دانید که چگونه ممکن است تجارت شما رشد کند و با چه میزانی از گسترش کسب و کار در آیندۀ کاری خود مواجه هستید، از این رو خرید یک سرور اختصاصی به شما امکان انعطاف و پذیری سفارشی سازی بیشتری را در صورت لزوم فراهم می‌کند.

بر خلاف سرویس‌های میزبانی مشترک، سرورهای اختصاصی از نظر برنامه‌هایی چون (CPU)، (RAM)، نرم افزار و غیره نیز محدودیتی ندارید، بنابراین می‌توانید در صورت لزوم شرایط مناسب خود را در این سرویس‌ها برنامه ریزی کرده و در جهت کنترل بهتر سیستم خود از آن‌ها استفاده کنید.

سه نشانه ای که نیاز شما را به سرور اختصاصی نشان می‌دهد

چگونه می‌توان فهمید که یک سرور اختصاصی برای شما مناسب است؟ اگر چه برخی از مشاغل ممکن است با میزبانی مشترک هم بتوانند سیستم کسب و کار یا سازمان خود را اداره کنند اما برای انتخاب سرورهای مشترک باید موارد دیگری را هم مد نظر داشته باشید.

 آیا وب سایت شما بازدید زیادی دارد؟

برنامه‌های میزبانی مشترک به طور خودکار پهنای باند و میزان مجاز بازدید وب سایت را محدود می‌کنند. اگر سایت شما با بازدید فراوانی روبرو است یا برای آن در آینده رشد بالایی را پیش بینی می‌کنید بهتر است از سروهای اختصاصی برای کار خود استفاده کنید. با استفاده از این شکل سیستم دیگر لازم نیست نگرانی افزایش بازدید یا سرعت پردازش سایت باشید.

شما در سرورهای شخصی با اطلاعات ایمن سر و کار دارید

باید دقت داشته باشید که اگر می‌خواهید اطلاعات شما و کاربرانتان امن و محفوظ بماند بهتر است به خرید سرور‌های اختصاصی بپردازید. هر چه این موضوع از اهمیت بیشتری برخوردار باشد به همان نسبت هم نیاز شما به سرورهای اختصاصی بیشتر است.

لازم به توضیح است شما با استفاده از سیستم میزبانی مشترک هرگز نمی‌دانید همسایگان سرور شما چه کسانی هستند و این موضوع می‌تواند شما را در برابر حملات بدافزار‌، سایت‌های نامناسب و حتی هکرها در امان بسیار آسیب پذیر کند.

همچنین شما با استفاده از یک آدرس (IP) منفرد، می‌توانید امنیت (SSL) را افزایش داده و امنیت بیشتری را در سیستم کاری خود تدارک ببینید.

بهبود شرایط سئو و قلب اصلی سیستم شما

شما با خرید یک سرور اشتراکی ریسک سئوی بهینۀ سایت خود را تا حد زیادی افزایش می‌دهید. چرا که ممکن است مشترکان دیگر این سرور به دلیل استفاده از سایت‌های بزرگسالان و آلودگی به هرزنامه‌ها بر رتبه بندی شما در سئو به وسیلۀ (IP) مشترک اثرگذاری داشته باشند.

خرید سرور اختصاصی با قیمت و کیفیت مناسب، می‌تواند زیر ساخت کسب و کار شما که می‌تواند شامل یک وبسایت باشد را به طور امن و با سرعت بالا، فراهم کند. سرور‌های اختصاصی برای سازمان‌ها، ادارات، سایت‌های بزرگ و پر ترافیک، به عنوان یک ابزار کاربردی و مفید با قدرت بالا، شناخته می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *