ساختمانی

ملک‌های لوکس چه ویژگی‌هایی دارند؟

ساختمان‌های لوکس با توجه به معماری شیک و امکاناتی که دارند مورد توجه افراد قرار می‌گیرد. به همین دلیل اغلب معماران ساختمان‌های لاکچری در سبک‌های مدرن و کلاسیک طراحی می‌نمایند. اما آیا تنها نمای ساختمان برای برچسب ” لوکس بودن ” کافیست ؟ پاسخ به این سوال ” خیر ” است. معماری داخلی نیز به اندازه نمای ساختمان حائز اهمیت می‌باشد. اما چگونه می‌توان معماری داخلی خاص و لوکسی را طراحی نمود ؟ بهره گیری از مصنوعات چوبی یکی از برترین ایده‌ها برای طراحی ساختمان‌های لاکچری است.

بکارگیری مصنوعات چوبی در ساختمان‌های لوکس

درب‌های چوبی یکی از کاربردی ترین تجهیزات چوبی هستند که در سرتاسر ساختمان از جمله ورودی منزل، اتاق خواب و سرویس بهداشتی مورد استفاده قرار می‌گیرند. با یک جست و جوی ساده در اینترنت متوجه می‌شوید که درب‌های اتاق خواب تنوع بالایی دارند. برای خرید اینترنتی درب اتاق خواب چوبی باید به نکاتی از قبیل ساختار درب ( چوب و یا تلفیقی از چوب و ام دی اف ) ، روکش درب ، نحوه رنگ آمیزی و نوع رنگ آن توجه نمود.

انواع مدل‌های درب به صورت قابدار، ساده و یا زهوار برجسته طراحی می‌گردند و این امر با توجه به سبک معماری ساختمان تعیین می‌شود. به عنوان مثال در اغلب ساختمان‌های کلاسیک از درب‌های قابدار روکش چوب با طراحی مجلل بهره گرفته می‌شود، در حالیکه برای ساختمان‌های مدرن درب‌های ساده به رنگ سفید مناسب تر هستند.

آشپزخانه به عنوان قلب خانه یکی از مهم ترین فضاهای خانه است؛ کابینت‌های چوبی یکی دیگر از مصنوعات چوبی هستند که به زیبایی هر چه بیشتر یک ملک لوکس کمک می‌کند. البته خریداری کابینت‌های تمام چوب از نظر اقتصادی مرقون به صرفه نیستند. به همین دلیل عموما از ترکیب چوب و ام دی اف برای کابینت‌های لوکس بهره گرفته می‌شود. کابینت طرح انزویی یک مدل کابینت ام دی اف جدید است که برای فضاهای کلاسیک و نئوکلاسیک مناسب می‌باشد. کابینت مدل انزویی برگرفته از طرح‌های ایتالیایی بوده و امروزه اکثر تولیدکنندگان کابینت اقدام به تولید این طرح می‌نمایند.

شرکت روماک یکی از برترین تولید کنندگان کابینت‌های چوبی و ام دی اف در کشور ایران می‌باشد. در حقیقت عنوان ” بهترین تولید کننده کابینت در ایران ” در سال 2020 توسط مجله انگلیسی MAGAZINE BUILD که یک مجله ساختمانی است به Rmak اعطا گردید. مدل‌های کابینت این برند را در وبسایت www.romakcompany.com ملاحظه نمایید.

در گذشته کاخ‌ها و عمارت‌ها به عنوان فضایی لوکس شناخته می‌شدند. به مرور زمان طراحی داخلی در سبک کلاسیک از ساختار داخلی کاخ‌ها الهام گرفت. یکی از این ایده دیوار پوش‌های چوبی بودند که اخیرا در صنعت ساختمان ترند شده اند. از آنجایی که قیمت دیوار پوش چوبی بالا می‌باشد؛ از دیوارپوش‌های ام دی اف می‌توان بهره گرفت. ام دی اف با توجه به انعطاف پذیری بالایی که دارد قابلیت رنگ شدن و یا روکش شدن دارد.

سایر مزیت‌های مصنوعات چوبی

بکارگیری مصنوعات چوبی در ساختمان می‌تواند تاثیر چشمگیری در افزایش ارزش ملک داشته باشد. به همین دلیل بسیاری از افراد به هنگام بازسازی خانه اقدام به بروزرسانی قسمت‌هایی از قبیل درب، کمد، کابینت و … می‌نمایند. این عمل هوشمندانه در جذب  مستاجر و یا خریدار ملک تاثیر بسزایی دارد. برای بازسازی خانه‌های قدیمی‌بهتر است فضای مشاع نیز بروز گردد تا بازدید کننده دلسرد نگردد.

در مجموع می‌توان گفت ایده‌های بسیاری برای بکارگیری مصنوعات چوبی در بخش‌های مختلف ساختمان وجود دارد و می‌توان با در نظر گرفتن بودجه شخصی یک ساختمان لوکس طراحی نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *