علم و فناوری

ساخت شماره مجازی و اپل آی دی توسط برتر آموز

به نقل از سایت آموزشی برتر آموز :

با ساخت اپل آی دی و تعیین گذرواژه به تمام سرویس‌های Apple از جمله، App Store و Apple Music و iCloud و موارد دیگر دسترسی خواهید داشت.  ویژگی جدیدی که برای ساخت ID برای گوشی‌ها و یا سایر محصولات شرکت اپل اضافه شده است، ضرورت اضافه کردن شماره معتبر است که اقدامی‌جهت افزایش امنیت کاربران است، اما در واقع برای کاربران ایرانی به دلیل مسائل سیاسی و تحریم، مشکل و سد راه محسوب می‌شود. راه حلی که برای تایید حساب اپل خود می‌توانید استفاده کنید، ساخت شماره مجازی است که در ادامه با روش‌های ساخت Apple ID و همچنین استفاده از این شماره مجازی بیشتر آشنا خواهید شد.

ساخت آپل آی دی، مرحله به مرحله

  • وارد Setting شوید و sign in to your iPhone را انتخاب کنید.

 

  • برای ساخت آپل آی دی، create Apple ID را انتخاب کنید.
  • تاریخ تولد خود را وارد کنید و next را انتخاب کنید.
  • در مرحله بعد اطلاعات مربوط به نام خود را کامل کنید و next را انتخاب کنید
  • در بخش بعد دو گزینه برای شما ظاهر می‌شود؛ use your current email address به معنای این است که از ایمیل شخصی خود استفاده کنید و get a free iCloud email address به معنای ساخت ایمیل iCloud است.
  • در مرحله بعد گذرواژه خود را وارد کرده و next را انتخاب کنید.
  • در مرحله بعد کشور خود را انتخاب کنید. این مراحل به منظور وارد کردن شماره تماس جهت ارسال کد فعال سازی نهایی است که همانگونه که گفته شد، در کشور ما غیرفعال است. این تنظیمات را skip کرده و ساخت شماره مجازی را بخوانید و سپس از طریق Setting  و Apple ID شماره خود را وارد کنید.

 

شیوه ساخت شماره مجازی

در واقع سه راه برای ساخت شماره مجازی وجود دارد که شاید مطمئن ترین آنها استفاده از شماره اقوام و یا آشنایانی است که در خارج از کشور زندگی می‌کنند. اما استفاده از این گزینه به احتمال زیاد برای بسیاری از کاربران مقدور نیست.

روش دیگر استفاده از سرویس‌هایی است که با پرداخت هزینه ای مشخص اشتراک خاصی را به شما ارائه می‌دهند که به دلیل پولی بودن ممکن است برای کاربران امکان پذیر نباشد. تنها سرویس رایگان Google Voice است که آن هم به دلیل نیاز به شماره معتبر جهت استفاده، برای کاربران ایرانی غیر فعال است.

روش سوم استفاده از اپلیکیشن‌های است که برای این هدف ایجاد شده اند. TextPlus، بهترین اپلیکیشن در این حوزه است. اما اپلیکیشن‌های دیگری چون talk2 و TextFree نیز این خدمت را ارائه می‌دهند. البته سایت‌هایی همچون receive-smss.com و receive-sms-online.info نیز عملکرد مشابهی دارند.

ایجاد شماره مجازی با برنامه

یکسری برنامه وجود دارد که شما با استفاده از این برنامه‌ها میتوانید شماره مجازی بسازید. برنامه‌هایی همانند textNow، Nextplus و smartcall سه برنامه راحت برای ساخت شماره مجازی میباشد. شما برای ساخت این نیازی به پرداخت هزینه اضافه ندارید فقط باید یکسری فعالیت‌هارا انجام دهید تا شماره شما ساخته شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *