بازرگانی, علم و فناوری

خرید تقویت آنتن موبایل

تقویت آنتن موبایل یکی از تجهیزاتی است که در ارتباطات سیار و یا تلفن همراه اهمیت زیادی دارد. تقویت سیگنال‌های دریافتی بسیار مهم است‌. برای دریافت یک ارتباط و صدای خوب بهترین کار استفاده از ریمیتر‌ها و یا بوستر‌های خانگی تقویت آنتن می‌باشد. امروزه دستگاه‌های تقویت آنتن تلفن همراه در مدل‌ها و با قدرت‌های مختلفی عرضه می‌گردد. در ادامه صحبت پیرامون خرید تقویت آنتن موبایل توضیحاتی خواهیم داد.

قیمت دستگاه تقویت کننده تلفن همراه

اگر بخواهیم در این مورد صحبتی کنیم بایستی این نکات را در نظر بگیریم. مانند تمام وسایل و تجهیزات قیمت گذاری دستگاه‌های تقویت انتن تلفن همراه بستگی به نوع خدماتی که ارائه می‌دهد متفاوت می‌باشد. از عوامل موثر در قیمت خرید تقویت انتن موبایل می‌تواند تفاوت‌هایی باشد که هر تقویت کننده موبایل در مقدار سیگنال‌های ورودی به دستگاه جهت راه اندازی دارد. در واقع در هر سیستم مقدار سیگنال ورودی جهت راه اندازی اولیه متفاوت بوده و با هم فرق دارند. ذکر این نکته ضروری است که تنها در مکان‌هایی می‌توان از سیستم‌های تقویت کننده موبایل استفاده کرد که دارای حداقل سیگنال برای تقویت باشد. به عبارت دیگر بوستر‌های افزاینده انتن تلفن همراه در مکان‌های فاقد انتن موبایل هیچ کارایی ندارند و برای راه اندازی تقویت کننده‌های آنتن موبایل می‌بایست سیگنال 2g دارای حداقل سیگنال dbi80 باشد. از لحاظ قیمت خرید دستگاه تقویت کننده انتن موبایل باید گفت که بسته به توانایی این دستگاه می‌باشد. چرا که دستگاه تقویت کننده سه بانده موبایل بهترین گزینه برای استفاده و خرید می‌باشد. این دستگاه می‌تواند تمامی‌اپراتورهای فعال در کشور را پشتیبانی کند. از این رو قیمت آن نیز بیشتر خواهد بود.

ویژگی‌های تقویت آنتن موبایل

اگر قصد خرید تقویت آنتن موبایل را دارید بهتر است که ویژگی‌های یک تقویت آنتن خوب را بدانید. بر مبنای آن اقدام به خرید کنید. این ویژگی‌ها عبارتند از:

  • دستگاه تقویت آنتن موبایل امکان تقویت نمودن سیگنال‌های موبایل و تعامل به طور هم زمان با چندین اپراتور شبکه تلفن همراه را داشته باشد.
  • امکان رله کردن باند کامل فرکانس.
  • ابعاد کوچک دستگاه امکان نصب و راه اندازی اسان را فراهم می‌کند.
  • داشتن مقاومت بالا در برابر شرایط آب و هوایی سخت.
  • امکان کنترل کردن توان خروجی دستگاه به صورت اتوماتیک اقتصادی ترین روش برای پوشش کامل امواج تلفن همراه.
  • جنس بدنه از الومینیوم مقاوم بوده و استحکام و مقاومت کامل داشته باشد.

نکات خرید تقویت آنتن موبایل

اگر قصد خرید تقویت کننده انتن موبایل را دارید به نکات مهمی‌که گفته خواهد شد توجه کنید :

استفاده از چیپ‌های تولید شده در دنیا خصوصا ای سی‌های ساخت کشور ژاپن از مشخصات بارز یک تقویت کننده آنتن موبایل می‌باشد. سعی کنید از کیفیت ای سی‌ها و دیگر قطعات مطمئن شوید.

طراحی تقویت کننده‌های آنتن موبایل به گونه ای باشد که ثبات کارایی در وضعیت‌های مختلف، مصرف پایین و راندمان بالا را داشته باشد. ضمن این که پرت بسیار پایینی را ایجاد کند.

این تجهیزات بایستی با استفاده از قطعات خوب و طراحی مناسب در بازار رقابتی گوی سبقت را از دیگر تولیدات گرفته و نبض بازار را در دست بگیرند.

نکته مهم و آخر این که حتما موقع خرید به کارایی دستگاه و تعداد باندهای آن توجه کنید. همانگونه که گفتیم بهتر است از دستگاه سه بانده استفاده کنید که تمامی‌اپراتورهای داخلی را پشتیبانی می‌کند. ضمن اینکه حتما از شرکت‌های معتبر در زمینه تولید تقویت کننده انتن موبایل خریداری کنید. به ضمانت نامه و خدمات پس از فروش ان توجه کنید. از خرید تقویت کننده آنتن موبایل بی نام و نشان خصوصا خارجی خودداری کنید. چرا که ممکن است باعث بروز ضرر و زیانهایی برای شما گردد.

سخن آخر

در این نوشته از نگاهی خاص ما به بررسی خرید تقویت آنتن موبایل پرداختیم. این دستگاه‌ها کاربرد‌های بسیار زیادی دارند. از آن‌ها برای تقویت آنتن در شرایط و موارد مختلف استفاده می‌شود. در عین حال برای خریدی خوب باید به مولفه‌های بسیار زیادی توجه کرد. خرید یک دستگاه خوب نیاز به آشنایی با ویژگی‌ها و کاربرد‌های مختلف آن دارد. ما در این نوشته به طور کامل تمامی‌موارد را برای شما ارائه داده ایم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *