امارات متحده عربی, دبی, گردشگری

جدیدترین شرایط سفر ایرانی‌ها به دبی با تور

دبی بزرگترین شهر امارات متحده عربی، لقبی دارد که بسیار برازنده آن است! همه مردم دنیا دبی را با نام ” عروس خلیج‌ فارس ” می‌شناسند. دبی شهری پر از هیاهوی زندگی مدرن و فروشگاه‌‌های پر زرق ‌و برق و نور و رنگ و صدا که نه ‌تنها برای ایرانیان و کشورهای همسایه‌‌ اش یک مقصد جذاب برای سفر با تور دبی بشمار می‌رود، بلکه به قطب گردشگری جهانی در سال‌های اخیر تبدیل شده است و وجود هتل‌‌های لوکس و بی نظیرش هر ساله خصوصا در روزهای سال نو میلادی، پذیرای مسافرانی از اقصی نقاط جهان می‌باشد؛ به طوری که حتی مراحل کمی‌دشوار گرفتن ویزای دبی مانعی برای سفر به آن نیست.

اما این روزها با اوج گرفتن بیماری کرونا و افزایش مبتلایان در سراسر جهان، متاسفانه مرزها به روی مسافران بسته شده بودند و کشور امارات متحده عربی هم از این قاعده مستثنی نبود. حالا با افزایش واکسیناسیون در کشورها، به مرور بیشتر مقاصد خارجی کم کم مرزهایشان را به روی مسافران باز می‌‌کنند. امارات هم از کشورهایی است که روند سریعی در واکسیناسیون شهروندانش داشت و حالا مرزها را به روی مسافرین باز کرده است، البته با شرایط جدید! در این مطلب آژانس سلام پرواز شما را با جدیدترین شرایط سفر ایرانی‌ها به دبی با تور مسافرتی آشنا خواهد کرد؛ همراه ما باشید.

ملزومات سفر به دبی در دوران کرونا

  • ویزای ورود به امارات
  • نتیجه منفی تست پی ‌سی ‌آر کووید-۱۹
  • در صورت عدم پوشش بیمه بین‌ المللی، از بیمه پزشکی سفر خود اطمینان حاصل کنید.
  • گردشگران موظفند تمام اطلاعات خود را در برنامه ” COVID-19 DXB ” ثبت کنند.

شرایط تست کرونا برای ورود به کشور امارات

همانطور که همه می‌دانید یکی از شرایط اخذ ویزای توریستی امارات و سفر به دبی در دوران پاندمی‌کرونا انجام تست کرونا در کشور مبدا می‌باشد، شما عزیزان برای انجام این تست در کشور مبدا باید چند نکته حتما در نظر گرفته بگیرید:

  • تست کرونا باید حتما از نوع PCR باشد و سایر تست‌های کرونا دیگر مورد قبول نمی‌‌باشد.
  • تست PCR باید حتما 72 ساعت قبل از سفر انجام شده باشد.
  • باید پرینت رسمی‌نتیجه تست کرونا را که به زبان انگلیسی یا عربی است، به همراه داشته باشید و نسخه اس ام اسی و الکترونیکی آن مورد قبول نیست.
  • تست PCR باید حتما در آزمایشگاه‌های مورد تایید کشور امارات انجام شده باشد.

شرایط جدید تست PCR برای مسافران ایرانی در فرودگاه دبی

همانطور که گفتیم به مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای دبی تست PCR منفی برای فرد متقاضی اضافه شده است که مربوط به بعد از دوران شیوع کرونا است؛ بر اساس قوانین کشور امارات انجام تست PCR قبل و بعد از پرواز در تمامی‌مسیرها الزامی‌و واجب است. در واقع بر اساس این قانون تمامی‌مسافران باید در فاصله زمانی 72 ساعت قبل از پرواز در مراکز معتبر تست PCR انجام دهند و نتیجه منفی آن را در فرودگاه در هر دو مسیر رفت و برگشت ارائه دهند. البته که رعایت این قوانین تنها مختص پرواز امارات و خارجی نیست، بلکه مسافرانی که با پروازهای ایرانی مثل تور دبی پرواز ماهان هم به این مقصد سفر می‌کنند هم ملزم به انجام این قوانین هستند.

اما موضوعی که حائز اهمیت است این بوده که این قانون نسبت به شهروندان ایرانی کمی‌سختگیرانه تر است! به این معنی که مسافران ایرانی حتی اگر تست منفی کرونا ارائه داده باشند، باید در بدو ورود به فرودگاه دبی مجدد تست پی سی آر بدهند و در صورتی که جواب آن منفی باشد اجازه دارند در اماکن عمومی‌این شهر تردد کنند و راحت به گشت و گذار و تفریح بپردازند. لازم به ذکر است که تست PCR که از شما مسافر ایرانی در فرودگاه دبی گرفته می‌‌شود کاملا رایگان است و نتیجه آن در سریعترین حالت ممکن و در همان روز به شما اعلام می‌ شود.

بنابراین درست بعد از انجام تست PCR در فرودگاه دبی در صورتی که جواب تست شما منفی باشد، براحتی می‌توانید بدون محدودیت و نیاز به قرنطینه وارد شهر شده و راحت در اماکن عمومی‌حاضر شوید؛ اما در صورتی که جواب تست مسافر مثبت باشد فرد باید به مدت 10 تا 15 روز در دبی قرنطینه شود و تا منفی شدن مجدد تست اجازه تردد و حضور در اماکن عمومی‌را هم ندارد. مسافری که تست PCR آن مثبت شده باشد با توجه به وضعیت جسمانی و بنا بر تصمیم دولت امارات میتواند در بیمارستان یا هتل محل اقامت خود قرنطینه شود تا زمانی که نتیجه تست مجدد او منفی شود.

در ادامه نکته مهم در مورد قرنطینه این است که تمامی‌هزینه‌های آن بر عهده خود شماست و دولت امارات هیچ مسئولیتی در خصوص پرداخت هزینه‌های شما ندارد. اما در صورتی که فرد تحت پوشش بیمه کرونا در دبی باشد شرایط تغییر می‌کند و شرکت بیمه تمامی‌هزینه‌ها را تا سقفی که در قرارداد بیمه تعیین شده است متقبل شده و پرداخت می‌ نماید.

مقررات جدید سفر به دبی کمی‌تغییر کرد!

خوب همانطور که در بالاتر در مورد قرانین جدید صحبت کردیم، دولت امارات در تازه ‌ترین اخبار اعلام شده، از مسافران خواسته جواب منفی تست PCR با اعتبار 72 ساعت را قبل از پروازشان تهیه کنند و به صورت پرینت کاغذی با مهر و امضا همراه داشته باشند. بنابراین جواب تست باید از آزمایشگاه‌‌های معتبر و مورد تایید وزارت بهداشت و به زبان انگلیسی باشد و ارائه جواب به صورت پیامک و در گوشی موبایل و همچنین تست سریع (Rapid Test) قابل قبول نمی‌باشد و نیز مسافران زیر 12 سال از قاعده ارائه تست کرونا مستثنی شده ‌اند.

توجه داشته باشید مسافرانی که اقامت امارات متحده عربی را دارند در هنگام خروج از ایران، به ارائه تست کرونا ملزم نیستند، اما در فرودگاه ‌های امارات از آن‌‌ها تست PCR گرفته می‌ شود. همچنین مسافرانی که قصد ورود به این کشور را ندارند و فقط از فرودگاه‌‌های امارات به سایر نقاط ترانزیت می‌‌شوند، به ارائه تست کرونا با اعتبار 72 ساعت قبل از پرواز ملزم هستند.

قانون بعدی اینکه در مقررات جدید امارات تاکید شده که مسافرانی که 14 روز قبل از سفر به این کشور به هند، نیجریه و آفریقای جنوبی سفر داشته اند هم اجازه استفاده از پرواز به این مقصد را ندارند. البته افراد مقیم و دارندگان ویزای امارات متحده عربی از این قاعده مستثنی می‌باشند. مسافرانی هم که قصد بازگشت از امارات به ایران را دارند باید گواهی منفی کووید با اعتبار 96 ساعت قبل پرواز را همراه داشته باشند و فرم خود اظهاری و تعهدنامه را تکمیل کرده باشند. این قانون، کودکان زیر 8 سال را در برنمی‌‌گیرد.

همچنین طبق مقررات ایران، مسافرانی که با ویزای توریستی به امارات سفر میکنند می‌بایستی حتما بلیت رفت و برگشت را در دست داشته باشند. در صورت نداشتن بلیت برگشت، در فرودگاه‌ اجازه ورود ندارند. این قانون، مسافران با ملیت امارات و دارندگان اقامت در این کشور را شامل نمی‌‌شود.

در آخر برای دریافت ویزای توریستی دبی حتما می‌بایستی که از طریق یک موسسه مهاجرتی معتبر، کارگزاری ویزا و یا آژانس مسافرتی معتبر و شناخته شده اقدام نمایید و نمی‌‌توانید با مراجعه به سفارت امارات ویزای توریستی دبی دریافت نمایید؛ بنابراین داشتن کفیل برای اخذ ویزای توریستی دبی الزامی‌است. تمام کارهای ویزای توریستی دبی به صورت آنلاین انجام میشود و ویزا توریستی بعد از صدور به ایمیل شما ارسال خواهد شد. ویزای توریستی دبی در یک کاغذ A4 چاپ می‌‌شود و برخلاف ویزاهای توریستی آمریکا یا کانادا، نیازی به چسباندن آن به پاسپورت نمی‌باشد، تنها کافیست که برگه ویزا را همراه پاسپورت داشته باشید.

آژانس مسافرتی سلام پرواز کارگزار رسمی‌ویزا دبی در ایران است. چنانچه قصد مسافرت به دبی و اخذ ویزای توریستی امارات را دارید، می‌ توانید با کارشناسان این مجموعه تماس حاصل نمایید. شرکت سلام پرواز از جمله شرکت‌‌هایی است که مجری مستقیم تور امارات است و هرروزه در وب ‌سایت خود آفرهای تور دبی را در متنوع ترین حالت به شما ارائه می‌‌دهد. در واقع کافیست به وب‌ سایت این مجموعه بروید و در صفحه نخست با کلیک روی سفر به دبی، خود آفرهای ویژه تور لحظه آخری دبی را بررسی کنید و به‌ صورت آنلاین رزرو خود را انجام دهید. به‌ علاوه می‌‌توانید با شماره مستقیم این شرکت بشماره 021-22221500 در تماس باشید و به‌ طور مستقیم با کانترهای فروش تور دبی در ارتباط باشید و تور مورد نظر خود را خریداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *