پزشکی

جدیدترین تکنولوژی‌ها در عمل بینی

میل به زیبایی و ارتقا وضعیت ظاهری نسل به نسل در بین انسان‌ها به گونه‌های متفاوت انتقال داده شده است. همین موضوع مسبب اصلی ایجاد اقدامات زیبایی در قالب‌های موقت و دائمی‌شده است. در این بین فرایند عمل کردن بینی جز یکی از پرطرفدارترین پروسه‌های یاد شده می‌باشد که این روزها در بین مردم جایگاه ویژه ای دارد. باور نکردنی است که پزشک با اعمال چند برش کوچک ، بتواند چنین تغییرات شگفت انگیزی به ارمغان بیاورد. شاید برای شما نیز سوال پیش بیاید که علت اصلی این میزان تاثیرگذاری چیست و چرا متخصصین به توسعه این پروسه پرداخته اند ؟ بینی به عنوان عضو مرکزی صورت ، مرکز تمامی‌تقارن‌ها است ، به این نحو که کوچکترین انحراف و نقص در آن به شدت مورد توجه اطرافیان قرار می‌گیرد. علاوه بر این موضوع ، اگر تناسبی با سایر اجزا صورت نداشته باشد جلوه ای نازیبا را به ارمغان می‌اورد. با این توضیحات حالا در می‌یابیم که چرا فوکوس بر توسعه این متد روز به روز بیشتر شده و نیاز به ایجاد بروز جدیدترین تکنولوژی‌ها در عمل بینی احساس می‌شود.

جراحی بینی از گذشته تاکنون

با آگاهی از این موضوع که جراحی کردن بینی در گذشته به چه شکل انجام می‌شده است می‌توانیم شاهد توسعه این پروسه و به تحقیقاتی انجام شده در ابعاد مختلف آن ، واقف باشیم. سابقا پزشکان برای فرم دادن به بینی تنها از روشی استفاده می‌کردند که در آن تنها حذف بافت‌های زائد رایج بوده است. همین موضوع باعث بروز اسکارهای بارز و رشد بافت‌های اضافه  می‌شد که در برخی موارد رسالت جراحی زیبایی بینی را تحت تاثیر قرار می‌داده است. دیدگاه کنونی یک جراح رینوپلاستی خوب ، بر پایه اسکار کمتر ، تقویت ساختار بینی و بهبود عملکرد آن بنا شده است. در متدهای نوین رینوپلاستی ، پزشک در ابتدا به آناتومی‌بینی زیباجو توجه می‌کند و سپس بهترین متد را بهبود وضعیت ظاهری انتخاب می‌کند. به عبارت بهتر ایشان یک نسخه را برای همه نمی‌پیچد. برای مثال در مواردی مشاهده شده است که تشخیص پزشک بر این موضوع بوده که حتی فرد به انجام جراحی نیاز ندارد ، به همین شکل ایشان با استفاده از جدیدترین تکتولوژی‌ها در عمل بینی ، به کارگیری روش‌های غیر جراحی را توصیه کرده است.

تکنولوژی‌های نوین در جراحی بینی

با پیشرفت علم و دانش و ظهور مفهوم تکنولوژی در ابعاد مختلف زندگی انسان‌ها سوالی که در اینجا برای زیباجویان مطرح می‌شود این است که ، تا چه اندازه این مفهوم در دنیای جراحی بینی جای دارد و ایا اتفاقاتی در این زمینه رخ داده است یا خیر؟

آنچه واضح است این است که پیشرفت همیشه در وجوه مختلف زندگی نمود پیدا می‌کند زیرا نیاز به بهبودی روند در آن حس می‌شود. ذات انسان‌ها خواهان این است که همیشه راه‌های بهتر و ساده تر با بازدهی بالاتر را پیدا کنند. دقیقا به همین دلیل است که رینوپلاستی سنتی به متد پیشرفته آن تبدیل شده و تکنولوژی به تدریج در ان راه یافته است.

از تکنولوژی‌هایی که این روزها مورد پرسش افراد قرار می‌گیرد ، جراحی بینی با لیزر است. راه یابی لیزر به علم رینوپلاستی این امکان را برای متخصصین فراهم کرده است که از دید دیگر به پروسه نگاه کنند. البته لازم به ذکر است که در حال حاضر تنها استفاده از لیزر‌ها به ایجاد برش‌های هدفمند گزارش شده است ، تحقیقات بیشتری در این زمینه در حال انجام است که در ان پتانسیل‌های فوق العاده لیزر را با پروسه عمل بینی درهم می‌آمیزد.

بیهوشی از دیگر نیازهایی است که منجر به پیشرفت تکنولوژی عمل بینی شده است. بسیاری از زیباجویان هستند که به علت ترس از بیهوشی ، از انجام این پروسیجر روی گردان اند. همین نیاز باعث شده است که راه‌های غیرجراحی رینوپلاستی پدید اید. از جمله اقداماتی که در این راستا انجام شده است می‌توان به تزریق فیلر و آنزیم اشاره کرد. در این روش‌ها اساسا ساختار بینی عیب خاصی ندارد و تنها به تغییر فرم جزئی نیازمند است. در گذشته افراد برای اصلاح این نوع از عضو تنفسی راه چاره ای جز جراحی آن نداشتند ، اما در دنیای جدید ، تغییرات لزوما با جراحی انجام نمی‌پذیرد و در صورت تایید پزشک ، راه‌های غیرجراحی آن توصیه می‌شود.

ترس از بیهوشی باعث شده است که پزشکان به فکر انجام جراحی بینی موضعی بپردازند. آیا واقعا عمل بینی غیر بیهوشی برای زیباجویان انجام پذیر است؟ در پاسخ باید گفت بله ، در این روش پزشک با استفاده از اعمال داروی آرام بخش و بی حسی موضعی عضو مورد نظر را برای جراحی آماده می‌کند. به این معنی که زیباجو متوجه اعمال تغییرات خواهد شد اما هیچ دردی را احساس نمی‌کند.

منبع : دکتر رومیانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *