ورزشی

برگزاری مسابقات جهانی مستر یونیورس در رامسر با حمایت بیمه دات کام

بیمه دات کام، حامی‌مسابقات جهانی مستر یونیورس در رامسر

مسابقات جهانی بدنسازی مستر یونیورس، در شهر رامسر استان مازندران با اعلام نفرات برتر به پایان رسید. این مسابقات که در تاریخ 26 تا 30 بهمن برگزار شد، ورزشکاران در سه رشته اصلی بدنسازی، پرورش اندام و مسابقات قوی‌ترین مردان به رقابت پرداختند. بیمه دات کام به عنوان حامی‌رسمی‌این مسابقات، نقش مهمی‌در برگزاری این رویداد مهم داشت. فیزیک، فیزیک کلاسیک، گیمز کلاسینک، بادی کلاسیک و بادی بیلدینگ، رشته‌هایی هستند که ورزشکاران زیادی را برای رقابت به رامسر کشاندند.

این رویداد بدنسازی در سراسر جهان به صورت سالیانه توسط انجمن ملی بدنسازان آماتور (NABBA) برگزار می‌شود. مستر یونیورس در مسابقات مردان دارای 8 بخش و در مسابقات زنان درای 5 بخش مختلف است. از جذابیت‌های این دوره‌ی مسابقات، حضور بانوان در رشته‌های مچ اندازی و فیتنس چلنج بود.

بیمه حوادث ورزشی، راه نجات از هزینه‌های آسیب دیدگی

بعد گذشت این همه سال، مستر چمپیونشیپز همچنان در حال برگزاری است و این بار قطار مسابقات در ایستگاه رامسر متوقف شد. احتمال وقوع آسیب دیدگی از نکاتی است که در ورزش‌های حرفه‌ای مطرح می‌شود. امکان ندارد ورزشکار حرفه‌ای را دیده باشید که در مدت طولانی انجام ورزش مداوم، دچار حادثه نشده باشد.

آسودگی خاطر از دوران آسیب دیدگی احتمالی، باعث افزایش تمرکز و بهبود راندمان ورزشکاران می‌شود. تأمین امنیت روانی به واسطه‌ی ارائه خدمات بیمه‌ای به ورزشکاران رشته‌های متخلف، از استراتژی‌های کلان بیمه دات کام در راستای حمایت از ورزش است. این خدمت فقط آسیب‌های جدی که هنگام انجام ورزش امکان به وجود آمدنشان وجود دارد را تحت پوشش قرار می‌دهد. سایر آسیب دیدگی‌هایی که بر اثر ورزش ایجاد نشده باشند، تحت پوشش این بیمه قرار نمی‌گیرد.

آیا راهی برای جبران هزینه‌های دوران مصدومیت وجود دارد؟

بیمه دات کام، حامی‌ورزش و ورزشکاران در حوزه‌های ورزشی مختلف بدنسازی، پرورش اندام، فوتبال و …، خدمتی را برای ورزشکاران ارائه کرده است تا درگیر هزینه‌های درمان آسیب دیدگی‌ها نشوند. با خرید بیمه ورزشی از بیمه دات کام، پرداخت غرامت تمامی‌هزینه‌های درمان بر اثر آسیب دیدگی هنگام تمرین یا مسابقه، نقص عضو دائم و فوت ناشی از فعالیت‌های ورزشی از سوی شرکت بیمه‌گر تضمین شده خواهد بود.

حمایت بیمه دات کام از فدراسیون‌های ورزشی

بیمه دات کام ورود به دنیای ورزش را با اسپانسرینگ دو باشگاه پر طرفدار تهرانی آغاز کرد. دو باشگاه استقلال و پرسپولیس با هواداران میلیونی خود، جزء محبوب‌ترین باشگاه‌ها در ایران و آسیا هستند. بیمه دات کام با هدف انجام وظیفه‌ی اجتماعی خود، قرارداد همکاری را با این دو باشگاه که رقیب دیرینه‌ی یکدیگر هستند، منعقد کرد. در سال 1401، این مجموعه مذاکراتی را با فدراسیون بدنسازی برگزار کرد که در نتیجه آن، بیمه دات کام به عنوان حامی‌رسمی‌فدراسیون بدنسازی انتخاب شد. در حال حاضر بیمه دات کام با فدراسیون‌های بدنسازی و فوتبال همکاری مستقیم دارد و در تلاش است، این همکاری را با سایر فدراسیون‌های ورزشی ادامه دهد.

با اینکه این مجموعه در حال حاضر فقط با دو فدراسیون ورزشی ارتباط دارد اما ورزشکاران و مربیان تمام رشته‌های ورزشی گروهی و انفرادی می‌توانند از بیمه ورزشی سامانه Bimeh.com بهره‌مند شوند. بسیاری از افراد گمان می‌کنند این بیمه اختیاری است و تا زمانی که مشکلی برای آنها به وجود نیاید، به فکر تهیه آن نخواهند بود؛ اما بیمه ورزشی اجباری است و ورزشکاران حرفه‌ای باید حتماً آن را تهیه کنند. در حال حاضر تنها بیمه دات کام این بیمه‌نامه را به صورت آنلاین ارائه می‌دهد؛ در صورت آسیب دیدگی، فقط با یک تماس، در چند دقیقه پیگیری‌های لازم از سوی کارشناسان جهت ارائه بهترین خدمات انجام می‌شود.

بدنسازی، از پر خطرترین رشته‌های ورزشی

احتمالاً افراد زیادی بودند که در حال آماده شدن برای مسابقات جهانی بدنسازی مستر یونیورس رامسر، دچار مصدومیت شده و از رسیدن به این مسابقات باز مانده‌اند. وزنه‌های سنگینی که در این رشته ورزشی استفاده می‌شود، می‌تواند آسیب‌های جبران ناپذیری را به ورزشکاران وارد کند. با بهره‌مندی از بیمه ورزشی، دیگر نیازی نیست ورزشکاران همواره استرس هزینه‌های درمانی دوران مصدومیت را داشته باشند و می‌توانند تمام تمرکز خود را بر روی تمرینات خود بگذارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *