علم و فناوری, کسب و کار

استراتژی‌ باینری آپشن

باینری آپشن ساده‌ترین روش برای شروع به معامله است. این سادگی از انتخاب بین دو گزینه بالا یا پایین ناشی می‌شود. اگر پیش‌بینی شما درست باشد سود کسب می‌کنید و اگر نباشد سرمایه اولیه خود را از دست می‌دهید. در این مقاله به معرفی استراتژی‌های باینری آپشن میپردازیم. در نظر داشته باشید، بهترین استراتژی‌ باینری آپشن هم نمی‌تواند ریسک شما را به طور کامل از بین ببرد، اما می‌تواند آن را به طور قابل توجهی کاهش دهد.

بیشتر بخوانید: بهترین استراتژی‌ باینری آپشن

از آنجایی که هم سودها و هم زیان‌ها از پیش تعیین شده و محدود هستند، معامله باینری آپشن بین سرمایه‌گذاران مبتدی بسیار محبوب شده است.

با این حال، هر چند ریسک هر معامله مشخص و کنترل شده است، اما همچنان وجود دارند، که به همین دلیل شما به یک استراتژی‌ باینری آپشن قوی نیاز دارید. بسیاری از معامله‌گران تازه‌کار پول خود را در بازارهای ناپایدار، کمبود دانش خود، و بروکرهای غیرقانونی از دست داده‌اند.

باینری آپشن چیست و چگونه می‌توان آن را معامله کرد

باینری آپشن قراردادهای ساده‌شده‌ای است که هر معامله را به یک پیشنهاد “بله یا خیر” تبدیل می‌کنند. طرفین درگیر پیش‌بینی می‌کنند که آیا یک دارایی در یک تاریخ خاص بالاتر یا پایین‌تر از یک قیمت مشخص خواهد بود.

بنابراین، شما می‌توانید یا سودی کسب کنید یا پولی که سرمایه‌گذاری کرده‌اید را از دست بدهید، بسته به اینکه آیا پیش‌بینی شما درست بوده است یا نه – نتیجه سومی‌وجود ندارد. از این رو نام باینری (۰ و ۱) به آن داده شده است.

پیش از انتخاب یک استراتژی باینری آپشن، باید اصول اولیه و جزئیات این نوع معامله را بدانید. اول از همه، باینری آپشن به شما دارایی نمی‌دهند: شما سهامی‌که آنرا معامله می‌کنید را مالک نیستید و همچنین سود سهام یا حق رای مانند مالکان واقعی سهام را دریافت نمی‌کنید.

یک بروکر باینری آپشن قابل اعتماد پیدا کنید

قبل از هر چیز باید بدانید که تقلب زیادی در بازار معاملات باینری آپشن وجود دارد. برخی از بروکرها شرایط ناعادلانه‌ای ارائه می‌دهند یا از پرداخت سود معامله‌گران امتناع می‌ورزند. قبل از شروع معامله با یک بروکر، اطمینان حاصل کنید که تازه تاسیس نباشد و در مورد آن به اندازه کافی در اینترنت مطالب و نظرات از مشتریان قبلی وجود دارد. یا از ارگان‌های نظارتی مرتبط در سایر کشورها، مجوز داشته باشد.

اگر قصد دارید وارد معاملات باینری آپشن شوید، یکی از مهم‌ترین اصطلاحاتی که باید با آن آشنا شوید “قیمت شروع معامله” است. به قیمتی اشاره دارد که شما در آن تصمیم‌ میگیرید دارایی را در چه جهتی معامله می‌کنید.

زمانی که سرمایه‌گذاران نسبت به یک دارایی خوش‌بین هستند، می‌خرند. از طرف دیگر، زمانی که فکر می‌کنند قیمت یک دارایی خاص کاهش خواهد یافت، می‌فروشند. این دو انتخاب نیز به عنوان “CALL” و “PUT” نیز شناخته می‌شوند.

همان‌طور که ذکر کردیم، همه معاملات در نهایت به نتیجه “سود یا ضرر” ختم می‌شوند. برای مثال، هر معامله‌گر یا ۰ دلار یا ۱۰۰ دلار (منهای قیمت کارمزد بروکر) از یک معامله خاص کسب می‌کند.

به عنوان مثال، شما می‌خواهید پیش‌بینی کنید که آیا نقره فردا ساعت ۵ بعدازظهر بیش از ۱۰۰۰ دلار ارزش خواهد داشت یا خیر. هر معامله باینری یک تاریخ انقضای مشخص دارد که می‌تواند به مثلا یک ساعت، یک روز یا هفته باشد.

اگر فکر می‌کنید نقره قبل از انقضا بیش از ۱۰۰۰ دلار ارزش خواهد داشت، آن دارایی را به قیمت ۶۰ دلار می‌خرید. از طرف دیگر، فرد B فکر می‌کند نقره در سطح ۱۰۰۰ دلار یا پایین‌تر خواهد بود و دارایی را به قیمت ۴۰ دلار می‌فروشد.

در صورتی که نقره واقعا بالاتر از قیمت شروع در ساعت ۵ بعدازظهر فردا باشد، شما ۱۰۰ دلار کسب می‌کنید، که سود آن ۴۰ دلار است (۱۰۰ دلار منهای ۶۰ دلاری که سرمایه‌گذاری کرده‌اید). در مقابل، اگر قیمت نقره فردا پایین‌تر از ۱۰۰۰ دلار باشد، ۶۰ دلاری که سرمایه‌گذاری کرده‌اید را از دست می‌دهید.

به خاطر داشته باشید که بروکرهای باینری آپشن نیز برای معاملات کارمزد دریافت می‌کنند.

بیشتر بخوانید: باینری آپشن چیست

ارزیابی خطر معاملات باینری آپشن

بخش مهم هر استراتژی باینری آپشن ارزیابی درصد ریسک آن است. نکته خوب در مورد این نوع معامله میزان ضرر و سود از پیش مشخص هر معامله است. بر عکس بازار بورس ، فارکس و رمز ارز امکان اینکه به خاطر یک اتفاق یک شبه کل سرمایه خود را از دست بدهید وجود ندارید.

با این حال، اگر مراقب نباشید می‌توانید مقدار زیادی پول از دست بدهید. مثلا به جای یک معامله چندین معامله همزمان روی یک دارایی انجام دهید یا همه سرمایه خود را برای یک معامله خرج کنید! درست است که پتانسیل کسب سود شما بیشتر میشود ولی به همان اندازه امکان ضرر شما هم افزایش میابد.

هیچ استراتژی باینری آپشن وجود ندارد که بتواند ریسک ضرر را به صفر برساند. چراکه ضرر جزء جدانشدنی عملکرد بازارهاست.

مهم است بدانید که در معاملات سنتی سهام، سهم را حتی اگر قیمت آن سقوط کند میتوانید نگه می‌دارید، اما در باینری آپشن اگر بازار به نفع شما نباشند، سرمایه خود را از دست میدهید.

منبع: سود شیرین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *