بازرگانی

آشنایی با پارتیشن شیشه ای و مزایای آن

پارتیشن فریم لس شیشه ای

پارتیشن شیشه ای یکی از انواع دیوارهای غیر باربر است که اخیراً در فضاهای اداری و تجاری بسیار مورد توجه قرار گرفته است‌. وظیفه اصلی این دیوارهای کاذب تفکیک فضا است؛ اما قابلیت‌ها و ویژگی‌های جانبی دیگری نیز دارد. به‌عنوان‌ مثال این پارتیشن‌های ارزان قیمت عایق بسیار خوبی برای صوت و انرژی هستند. همچنین این شیشه‌ها نشکن و ضد حریق هم هستند؛ بنابراین نقش بسیار مهمی‌در بالا بردن امنیت فضای اداری دارند. در ادامه شما را با مزایا، معایب و تنوع پارتیشن‌های ساخته شده از شیشه آشنا خواهیم کرد.

پارتیشن شیشه ای

مزایای پارتیشن‌های شیشه ای

استفاده از پارتیشن‌ها از زمانی رواج پیدا کرد که نیاز به شخصی سازی در فضاهای اداری افزایش پیدا کرد. بدین ترتیب در مدت زمان کم و با هزینه مناسب می‌توانید به سادگی اتاق‌هایی کافی و با ابعاد مناسب برای تمام کارمندان خود ایجاد کنید. پارتیشن‌ها از متریال‌های مختلفی ساخته میشوند. چوب و شیشه از محبوب ترین متریال برای ساخت پارتیشن اداری هستند. پارتیشن شیشه ای به دلیل مزایای خاصی که دارد به سرعت در میان مدیران و کارمندان محبوب شد و طراحی اتاقک‌های شیشه ای در محیط کاری افزایش پیدا کرد. در ادامه به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت.

طراحی فضای اداری کوچک
اگر دفتر کار کوچکی دارید و نگران هستید که پارتیشن بندی محل کار شما را دلگیر و خسته کننده جلوه دهد، بهتر است از پارتیشن‌های فریم لس شیشه ای استفاده کنید. این پارتیشن‌ها مانع بصری ایجاد نمی‌کنند؛ اما به خوبی فضای اداری را تفکیک می‌کند. در نتیجه فضای اداری به هیچ عنوان دلگیر نخواهد بود.

نور طبیعی در ساختمان
پارتیشن فریم لس شیشه ای نقش بسیار مهمی‌در کاهش هزینه‌های مربوط به انرژی دارد. این پارتیشن‌ها مانعی برای نفوذ نور طبیعی به وجود نمی‌آورد. به همین دلیل می‌توان در طول روز از نور خورشید برای روشنایی استفاده کرد. تحقیقات ثابت کرده است، میزان بازده کارمندان زیر نور طبیعی بسیار بیشتر است. همچنین نور مستقیم خورشید نقش به سزایی در کاهش خواب آلودگی و خمودگی دارد.

پارتیشن آکوستیک
آلودگی صوتی در فضای اداری امری انکارناپذیر است. سروصدا در طولانی مدت سبب کاهش بازدهی کارمندان می‌شود و اثرات مخربی بر روی سلامت روان آنها دارد. پارتیشن شیشه ای یکی از بهترین عایق‌های صوتی در محیط‌های اداری است. استفاده از این محصولات می‌تواند حریم خصوصی کارمندان را حفظ کند و سبب شکوفایی استعدادها و خلاقیت‌های آنها شود.

نصب سریع و آسان
اگر قصد استفاده از پارتیشن‌های شیشه ای را دارید کافی است با کارشناسان تیم تاو دکور تماس بگیرید. پس از توافقات اولیه و انتخاب نوع پارتیشن مناسب برای محل کار شما، طراحی و نصب پارتیشن در کمتر از یک هفته انجام می‌پذیرد. به همین دلیل بدون اتلاف وقت می‌توانید فضای اداری مناسب خود را طراحی کنید.

قابلیت جا به جایی
بی تردید یکی از مهم‌ترین مزیت پارتیشن اداری شیشه‌ای قابلیت حمل و جا به جایی آن است. پس اگر به هر دلیلی احتمال می‌دهید دفتر کاری خود را عوض کنید؛ می‌توانید از پارتیشن شیشه ای استفاده کنید. این پارتیشن‌ها را به راحتی می‌توانید جدا کنید و در محل جدید نصب کنید.

رعایت حریم خصوصی
همان‌طور که اشاره شد دیوارهای جدا کننده شیشه‌ای نقش مثبت بسیار زیادی در فضای اداری دارد. تنها ایرادی که به این سبک از جداکننده‌ها وارد است؛ محدودیت رعایت حریم خصوصی است. برخی از کارفرمایان معتقدند استفاده از شیشه ممکن است کارمندان را معذب کند. برای حل این مشکل، می‌توان از شیشه‌های مات یا طرح‌دار استفاده کرد تا یک اتاق کاملاً خصوصی فراهم شود.

قیمت مناسب
قیمت مقرون به صرفه از سایر نقاط قوت این نوع پارتیشن‌ها است. بیشترین بخش این نوع پارتیشن از شیشه تشکیل شده است و قیمت شیشه از فلز ارزان‌تر است.

تنوع شیشه در طراحی پارتیشن

برای طراحی و ساخته پارتیشن‌های شیشه ای می‌توان از شیشه‌های مختلفی استفاده کرد؛ اما محبوب‌ترین شیشه، شیشه سکوریت است. شیشه سکوریت در حقیقت نوع خاصی از شیشه است که بسیار مقاوم است. برای ساخت این شیشه‌ها در ابتدا شیشه خام را در داخل کوره‌های مخصوص قرار می‌دهند تا دمای آن بالا برود. در مرحله بعد شیشه به سرعت و با استفاده از فشار هوای سرد خنک می‌شود. در نتیجه نوعی شیشه بسیار محکم به وجود می‌آید که در مقابل فشارهای مکانیکی معمول کاملاً مقاوم است. اگر ضربات بسیار محکم به این شیشه‌ها وارد شود، ذرات آن در محیط پخش نمی‌شود. بلکه فقط ترک می‌خورد.

انواع پارتیشن شیشه ای

این دیوارهای شیشه‌ای جذاب انواع مختلفی دارند که متناسب با نوع کاربرد می‌توانید یکی از آنها را انتخاب کنید. این شیشه‌ها می‌توانند به صورت فریم لس، دوجداره، تک جداره، با چهارچوب یا بدون چهارچوب، ثابت یا متحرک و غیره ساخته شوند. در ادامه انواع این پارتیشن‌ها را به شما معرفی خواهیم کرد.

پارتیشن فریم لس شیشه ای
همان‌طور که از نام این محصول پیداست؛ میزان پروفیل استفاده شده در این محصولات بسیار کم است. در نتیجه فریم پارتیشن بسیار نازک است و تنها برای نگه داری شیشه سکوریت از آن استفاده می‌شود. از آنجایی که بیشترین قسمت این پارتیشن‌ها از شیشه تشکیل شده است، ظاهری مدرن و امروزی ایجاد می‌کند.

پارتیشن فریم لس شیشه ای

پارتیشن چهارچوب دار شیشه ای
چهارچوب این نوع از پارتیشن شیشه ای نسبت به نوع فریم لس ضخیم‌تر است. برای تهیه چهارچوب، می‌توان از انواع فلزات برای تهیه پروفیل استفاده کرد. سطح پروفیل آنودایز شده و و با رنگ‌های RAL کاور می‌شود. رنگ کاور را می‌توان با سایر المان‌های محیطی ست کرد تا سبب هماهنگی بیشتر در دکوراسیون داخلی شود.

پارتیشن چهارچوب دار شیشه ای

پارتیشن بدون چهارچوب شیشه ای
گاهی ممکن است پارتیشن شیشه‌ای بدون فریم ساخته شود‌‌. برای نصب این نوع از پارتیشن‌ها از اتصالات خطی در سقف و کف استفاده می‌شود. به همین دلیل ظاهری تمیزتر و مرتب‌تر دارد. برای نصب این نوع پارتیشن‌ها از شیشه‌های ضخیم‌تری استفاده می‌شود و به همین دلیل وزن شیشه استفاده شده نسبت به انواع دیگر بیشتر است.

پارتیشن متحرک شیشه ای
این دسته از پارتیشن‌ها از پنل‌های جدا از هم تشکیل شده است. پنل‌ها بر روی دو ریل موازی هم حرکت می‌کند و به سادگی می‌توانند حرکت کنند. این پارتیشن‌ها در فضاهای اداری کوچک بسیار پر کاربرد هستند. در مواردی مانند برگزاری یک جلسه اداری مهم می‌توان به سادگی پارتیشن‌ها را باز مرد تا یک اتاق خصوصی مجزا ایجاد شود. پس از برگزاری جلسه نیز پارتیشن‌ها بسته می‌شوند و فضای بسیار کمی‌را اشغال می‌کنند.

قیمت پارتیشن شیشه ای
هزینه مربوط به ساخت پارتیشن معمولاً نسبت به دیوارکشی‌های معمول بسیار کمتر است‌. به طور کلی قیمت انواع پارتیشن به عوامل مختلفی بستگی دارد که در ادامه به برخی از این موارد اشاره میکنیم:
• سازه آهنی با رنگ استلنس یا کوره ای
• ابعاد فریم فلزی و نوع فلز به کار رفته شده در ساخت فریم
• تعداد و ابعاد درب‌های تعبیه شده در طول پارتیشن
• نوع یراق آلات استفاده شده
• ابعاد شیشه مصرفی
برای اطلاع دقیق از قیمت پارتیشن‌ها می‌توانید با کارشناسان شرکت تاو دکور تماس حاصل فرمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *