سرمایه گذاری, قبرس, مهاجرت

کشور قبرس شمالی به عنوان مقصدی برای سرمایه‌گذاری

این روزها بسیاری از افراد، حتی اگر قدمی‌در جهت مهاجرت بر ندارند، حداقل گاهی به این مسئله فکر می‌کنند. با توجه به اینکه امکان پیشرفت و تأمین رفاه زندگی در کشورهای اروپایی و آمریکایی بیشتر است؛ عمدتاً این کشورها به عنوان مقصد نهایی در نظر گرفته می‌شوند. با این حال، مسئله مهمی‌که در مهاجرت باید به آن توجه داشت، انتخاب مقصد مناسب برای گذران ادامه زندگی است و از آنجایی که بحث اقتصادی و هزینه‌های مهاجرت نیز باید مد نظر قرار گیرند، انتخاب کمی‌سخت خواهد شد. از میان کشورهایی که می‌توان با هزینه اندک به آن مهاجرت کرد، قبرس یکی از بهترین‌هاست. این کشور روبه‌رشد که دائماً در حال پیشرفت است، گزینه‌های مختلفی را برای مهاجرت پیش رویتان قرار می‌دهد که در این مقاله به آن‌ها می‌پردازیم. برای آشنایی با روش سرمایه گذاری در قبرس شمالی، همراه ما باشید.

مزایای مهاجرت به قبرس شمالی

قبرس یکی از کشورهای اروپایی نزدیک به ترکیه است که همیشه یکی از بهترین انتخاب‌ها برای مهاجرت ایرانیان محسوب می‌شود. از آنجا که هزینه‌های زندگی در این کشور زیاد نیست و از لحاظ جغرافیایی هم به ایران نزدیک است، می‌تواند شرایط ایده‌آلی برای مهاجرت داشته باشد. حال، چند مورد از مزایای اصلی قبرس به عنوان مقصدی برای مهاجرت را بررسی می‌کنیم:

  • اگر قصد مهاجرت به قبرس را دارید، باید بدانید که برای مسافرت ایرانیان نیازی به صدور ویزا نیست؛ همین مسئله می‌تواند تا حد زیادی کار شما را برای مهاجرت، تسهیل کند.
  • ارتباط میان قبرس و ترکیه بسیار قوی است و مراودات خوبی با هم دارند؛ به همین خاطر، رفت و آمد به این کشور از طریق ترکیه آسان است و می‌توانید هر از گاهی برای تجدید دیدار با خانواده به کشور بازگردید.
  • از جمله مزایای دیگری که سرمایه گذاری در قبرس شمالی دارد، هزینه‌های پایین در این کشور است. با هر هدفی که به قبرس مهاجرت کنید، خواهید دید که هزینه‌های زندگی، مسکن، تحصیل و … نسبت به سایر کشورها ارزان‌تر است.
  • آب و هوای مدیترانه‌ای و معتدل قبرس در تمام فصول سال از دیگر مزایای آن است که زمینه‌ای برای تبدیل شدن قبرس به یکی از کشورهای توریستی است.
  • سرمایه گذاری در قبرس شمالی را می‌توان به صورت اقساطی انجام داد و از این طریق، اقامت نیز دریافت کرد.
  • شما به راحتی می‌توانید از طریق تحصیل در قبرس شمالی، اقامت این کشور را دریافت کنید. همچنین خرید ملک در قبرس شمالی با توجه به اینکه به هزینه زیادی نیاز نخواهد داشت، انتخاب مناسبی است.

از چه روش‌هایی می‌توان به قبرس شمالی مهاجرت کرد؟

با توجه به مزایایی که در قسمت قبل به آن‌ها پرداختیم، قبرس شمالی می‌تواند یکی از گزینه‌های پیشنهادی برای مهاجرت آسان باشد. حال برای آن که بتوانید روند مهاجرت خود را پیگیری کنید، لازم است روش‌های مهاجرت به این کشور را بدانید. به طور کلی، سه روش رایج برای زندگی در قبرس، مورد توجه مهاجرین قرار می‌گیرد که آن‌ها را در ادامه نام برده و مورد بررسی قرار داده‌ایم.

مهاجرت از طریق کار

مهاجرت کاری به قبرس، یکی از راه‌های مهاجرتی محبوب برای زندگی در این کشور است. برای آن که بتوانید از این طریق ویزا دریافت کنید، می‌توانید مراحل ارتباط گرفتن با کارفرما را از ایران پیگیری کنید و پس از پذیرفته شدن، مقدمات مهاجرت به قبرس را فراهم کنید. همچنین می‌توانید بدون نیاز به ویزا به قبرس سفر کنید و به دنبال کار بگردید. البته باید توجه داشته باشید که برای این کار، یک ماه فرصت دارید و پس از این مدت، چنانچه موفق به پیدا کردن شغل شوید، اقامت شما تمدید خواهد شد.

باید گفت که قبرس برای جبران کمبود نیروی کار متخصص، همچنان به کارشناسانی در حوزه‌های مختلف نیاز دارد؛ اما به طور ویژه افراد برای راه‌اندازی یک بیزینس و سرمایه گذاری در قبرس شمالی از طریق مهاجرت کاری اقدام می‌کنند. چنانچه بتوانید هم‌زمان با پیدا کردن یک شغل به این کشور مهاجرت کنید، زندگی به مراتب راحت‌تری در قبرس خواهید داشت.

تحصیل در قبرس شمالی

تحصیل در قبرس شمالی با توجه به هزینه پایین زندگی، از محبوبیت بالایی برای دانشجویان برخوردار است. بسیاری از دانشجویانی که شرایط تحصیل در کشورهای اروپایی و آمریکایی را ندارند، قبرس شمالی را به عنوان مقصدی برای تحصیل انتخاب می‌کنند؛ چرا که این کشور عمدتاً بورسیه ۵۰ درصدی برای دانشجویان بین‌الملل ارائه می‌کند. همچنین با برگزاری دوره‌های تبادل دانشجو با دانشگاه‌های مطرح دنیا، امکان گذراندن یک سال از تحصیل در دانشگاه‌های دیگر را فراهم خواهد کرد. به این ترتیب، رزومه قابل قبولی برای دانشجویان ایجاد خواهد شد. همچنین، با تحصیل در رشته‌هایی نظیر هتل‌داری و گردشگری، زمینه برای آغاز کار پس از تحصیل در قبرس شمالی برای دانشجویان فراهم خواهد شد.

سرمایه گذاری در قبرس شمالی

همان طور که پیش‌تر هم گفته شد، سرمایه گذاری در قبرس شمالی یکی از پرطرفدارترین راه‌های مهاجرت به این کشور است. برای این کار، شما می‌توانید با راه‌اندازی یک کسب و کار جدید، سرمایه گذاری در قبرس شمالی را آغاز کنید. این روش در واقع یک تیر و چند نشان است؛ چرا که علاوه بر دریافت اقامت کشور قبرس، شغلی برای امرار معاش در این کشور خواهید داشت و چه بسا بتوانید کسب و کار خانوادگی راه‌اندازی کنید.

علاوه بر این، خرید ملک در قبرس شمالی، یکی دیگر از راه‌های سرمایه گذاری در قبرس شمالی خواهد بود. هزینه بازار ملک در قبرس شمالی ارزان است و مالیات چندانی نیز پرداخت نمی‌شود؛ به همین خاطر، خرید ملک در قبرس شمالی روش محبوبی است. برای این کار، لازم است ملکی به ارزش ۲۵۰ هزار دلار خریداری کنید و به مدت حداقل ۵ سال آن را نگه دارید. پس از این زمان، اقامت دائم کشور قبرس را دریافت خواهید کرد.

کلام آخر

نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید، این است که با وجود آن که سرمایه گذاری در قبرس شمالی به عنوان یکی از بهترین روش‌های مهاجرت به این کشور به حساب می‌آید، اما باید بهترین روش را بر اساس شرایط خودتان بسنجید. طبیعتاً هر یک از ما شرایط متفاوتی داریم که به انتخاب یکی از این گزینه‌ها منجر می‌شود. با این حال اگر شرایط سرمایه گذاری در قبرس شمالی را دارید، به هیچ عنوان درنگ نکنید و با یک کارشناس امور مهاجرت و سرمایه‌گذاری تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *