کانادا

هزینه‌های اقامت در کانادا چگونه است؟

افرادی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند علاوه بر هزینه‌هایی که در این پروسه پرداخت می‌کنند برایشان مهم است که هزینه‌های زندگی در این کشور چگونه است؟ به طور کلی زندگی در کانادا نیازمند هزینه‌های متفاوتی در زمینه مسکن، خوراک، پوشاک و … است. می‌توان گفت اصلی ترین هزینه و بیشترین هزینه مربوط به مسکن و سپس خوراک و سایر هزینه‌ها است. ما در این بخش هزینه اقامت در شهر‌های مختلف کانادا به همراه سایر هزینه‌هایی که مهم است بدانید را آورده ایم؛ تا انتها با ما باشید.گذاری

هزینه‌های مسکن در کانادا

هزینه اجاره مسکن در شهرهای مختلف و ایالات مختلف متفاوت است همچنین مواردی مانند نوع منزل و تعداد اتاق نیز در هزینه اصلی مسکن تاثیر دارد.

شهر وونکور:

اجاره خانه یک خوابه = 1931 دلار
اجاره خانه دو خوابه = 2536 دلار

شهر تورنتو:

اجاره خانه یک خوابه = 1666 دلار
اجاره خانه دو خوابه = 2040 دلار

شهر میسیساگا:

اجاره خانه یک خوابه= 1757 دلار
اجاره خانه دو خوابه= 2062 دلار
اجاره خانه سه خوابه = 2351 دلار

شهر‌هامیلتون:

اجاره خانه یک خوابه=  1350 دلار
اجاره خانه دو خوابه = 1618 دلار

شهر اوتاوا:

اجاره خانه یک خوابه= 1515 دلار
اجاره خانه دو خوابه= 1960 دلار
اجاره خانه سه خوابه= 1894 دلار

مونترال:

اجاره خانه یک خوابه = 1312 دلار
اجاره خانه دوخوابه= 1805 دلار
اجاره خانه سه خوابه= 2359 دلار

کلگری:

اجاره خانه یک خوابه= 1164 دلار
اجاره خانه دوخوابه = 1370 دلار
اجاره خانه سه خوابه= 1552 دلار

شهر ادمنتون:

اجاره خانه یک خوابه= 1098 دلار
اجاره خانه دو خوابه= 1273 دلار

 

اجاره خانه سه خوابه= 1373 دلار

هزینه خوراک در کانادا

برای افرادی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند یکی از اساسی ترین هزینه‌ها علاوه بر مسکن هزینه‌های خورد و خوراک است. این هزینه‌ها باتوجه به تعداد افراد خانواده متفاوت است و نمی‌توان یک هزینه کلی و دقیق را مشخص کرد اما می‌توان بر اساس هزینه اقلام خوراکی و باتوجه به وضعیت خودتان یک محاسبه کلی داشته باشید. هزینه اقلام خوراکی در کانادا به صورت زیر است:

 1. آب معدنی یک و نیم لیتری= 2 دلار
 2. شیر یک لیتر = 2.5 دلار
 3. یک کیلو برنج = 3.77 دلار
 4. 12 عدد تخم مرغ= 3.47 دلار
 5. یک کیلو گوشت گوساله = 15 دلار
 6. یک کیلو گوجه = 4 دلار
 7. یک کیلو سیب زمینی = 3 دلار

هزینه حمل و نقل در کشور کانادا

حمل و نقل عمومی‌در کشور کانادا شامل قطار، اتوبوس، مترو، تاکسی و … است که تمام هزینه‌های مربوط به این موارد در وبسایت حمل و نقل کانادا (TTC) هر سال بروزرسانی می‌شود. برای مدیریت هزینه نیز افراد می‌توانند باتوجه به شرایط خود بلیط‌های هفتگی یا ماهانه تهیه کنند. نکته جالب در کشور کانادا این است که هزینه بلیط‌ها برای دانشجویان و دانش آموزان کمتر از سایر افراد است برای مثال یک بلیط یک نفره در کانادا 3 دلار است اما همان بلیط برای دانش آموزان و دانشجویان 2 دلار است! همچنین بلیط‌های هفتگی و ماهانه نیز برای دانش آموزان و دانشجویان متفاوت است برای مثال بلیط هفتگی 43 دلار قیمت دارد اما برای دانشجویان و دانش آموزان 34 دلار است.
تهیه بلیط‌ها بر اساس شرایط افراد است؛ برنامه ریزی خود را ببینید اگر ماهانه زیاد از وسایل نقلیه قرار است استفاده کنید انتخاب بلیط‌های ماهانه بسیار گزینه مناسبی است!

هزینه اینترنت

شرکت‌های متنوعی در زمینه ارائه اینترنت در کانادا وجود دارند شما بر اساس طرح‌های اینترنتی و مبلغ مورد نظر می‌توانید اینترنت خود را تهیه کنید. هزنیه‌های اینترنت در کانادا از 55 دلار شروع شده و باتوجه به طرح انتخابی تا 100 دلار نیز ممکن است متفاوت باشد. افرادی که از طریق سرمایه گذاری در کانادا وارد این کشور شده اند و کسب و کاری راه انداخته اند به احتمال بسیار زیادی در محل کار خود نیازمند اینترنت هستند. شرکت‌های اینترنتی طرح‌های مناسبی را برای کسب  و کار و شرکت‌ها در نظر گرفته است، حتما زمان تهیه اینترنت این مورد را در نظر داشته باشید.

هزینه قبض‌های منزل

یکی از هزینه‌های مورد توجه زندگی هزینه قبوض است. هزینه قبوض آب، برق و گاز در کشور کانادا باتوجه به مسکن شما متفاوت است برای مثال برای یک آپارتمان 1 یا 2 خوابه مبلغ این قبض‌ها بین 50 تا 70 دلار و برای آپارتمان‌های 3 تا 4 خوابه بین 70 تا 100 دلار است. البته ممکن است این هزینه باتوجه به شهر انتخابی برای زندگی نیز متفاوت باشد.

هزینه پوشاک در کانادا

در کانادا فروشگاه‌های لباس متنوعی وجود دارد که اکثر این فروشگاه‌ها در زمان‌های مشخصی تخفیفات قابل توجهی بر روی لباس‌های خود می‌گذارند. افراد بر اساس سلیقه شخصی و نوع پوشش خود می‌توانند فروشگاه مورد نظر را انتخاب کرده و بر اساس تخفیفات آن خرید کنند اما به صورت کلی اگر بخواهیم هزینه پوشاک را در کانادا بگوییم؛ این هزینه برابر است با:

 • شلوار جین = 64 دلار
 • یک کفش نایکی= 100 دلار
 • لباس تابستانه = 43 دلار
 • کفش رسمی= 126 دلار

مهاجرت به کانادا نیازمند دانش و اطلاعاتی است که هر فرد به صورت شخصی نمی‌تواند تمام این اطلاعات را به طور دقیق و به روز کسب کند. همچنین به دلیل سوء استفاده‌هایی که ممکن است برخی افراد جاه طلب از افراد متقاضی مهاجرت داشته باشند مهم است که با یک وکیل مهاجرت به کانادا خبره که تجربه زیادی در این زمینه دارد مشورت کنند تا بتوانند تمامی‌مراحل مهاجرت را به صورت قانونی و صحیح با کمترین احتمال ریجکت شدن سپری کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *