خانواده, روانشناسی

مشاوره قبل از ازدواج در کلینیک انتخاب

ما می‌دانیم که در زندگی یک زوج همه چیز علی و بی نظیر نیست و آنها می‌توانند با موقعیت‌هایی روبرو شوند که باعث شود در مورد تصمیمشان برای ازدوج به شک بیوفتند، بنابراین کلینیک انتخاب، در این مقاله به شما کمک می‌کند تا دلایل اصلی نیاز به مشاوره قبل از ازدواج و رفتن به زوج درمانی را بشناسیم و از یک متخصص یا زوج درمانگر حرفه ای کمک بگیریم.

مراجعه به مشاوره قبل از ازدواج، به یکی از نیازهای اساسی تبدیل شده است. برخلاف تصور عموم، هدف از مراجعه به مشاوره قبل از ازدواج، پیدا کردن مقصر مشکلات یا دیکته کردن وظایف به دخترها و یا پسرهایی که قصد ازدواج دارند نیست.

اکثر زوج‌‌ها، تصور می‌کنند مراجعه به «مشاوره پیش از ازدواج» یا «زوج‌درمانی» فقط برای رابطه‌های ناموفق و پر از مشکلات است، اما در واقع برعکس این موضوع صادق است: به گفته متخصصان، برخی از قوی‌ ترین روابط آن‌هایی هستند که در جلشات مشاوره پیش از ازدواج یا زوج درمانی مراجعه کرده اند.

یک ازدواج و رابطه موفق، نیازمند عشق، ارتباط موثر و بردباری زیادی است و گاهی با وجود تعارضات، ارزش این را دارد که برای حفظ رابطه، تلاش بیشتری کنیم و تا جای ممکن، با تعارضات سازگار شویم یا آن‌ها را حل کنیم.

چرا مشاوره قبل از ازدواج؟

مشاوره قبل از ازدواج، به عنوان یک نوع پیشگیری محسوب می‌شود؛ تقریباً مانند این است که قبل از ابتلا به بیماری، برای چکاپ سالانه به پزشک مراجعه کنند. زوج‌ها به مشاوره قبل از ازدواج مراجعه می‌کنند تا هر گونه مشکلی که در لایه‌های زیرین رابطه شان ایجاد شده است را رفع کنند.

تحقیقات نشان می‌دهد که مشاوره قبل از ازدواج، نرخ طلاق را کاهش می‌دهد.

این نوع از مشاوره، برای کمک به زوجین طراحی شده است تا زمینه‌های احتمالی تعارض و دیدگاه‌ها در مورد موضوعاتی مانند مذهب، فرزندان، پول و مسائل جنسی را شناسایی و در مورد آنها بحث کنند. مهارت‌های ارتباطی و حل تعارض نیز مورد بررسی قرار می‌گیرد.

هدف از شرکت در جلسات مشاوره قبل از ازدواج

مشاوره قبل از ازدواج یک فعالیت قدرتمند است که می‌تواند به زوج‌ها کمک کند تا ازدواجی محکم و پایدار داشته باشند که شادی، سلامتی، ثروت و رفاه را نه تنها برای دو نفر، بلکه برای فرزندان، نوه‌های آنها و چندین نسل بعد از آنها به ارمغان می‌آورد.

جلسات مشاوره قبل از ازدواج می‌ توانند با دادن مهارت‌‌هایی برای مقابله با مشکلات زناشویی به شما کمک کنند تا برای ازدواج خود آماده شوید. بسیاری از مردم زمان، انرژی و پول زیادی را صرف آماده سازی مراسم عروسی خود می‌کنند. اما متأسفانه، اکثر مردم تقریباً آنقدر انرژی برای آماده سازی خود، برای زندگی مشترک صرف نمی‌کنند.

آماده شدن برای ازدواج مستلزم توجه دقیق به تمام جزئیات است و هدف از مشاوره قبل از ازدواج دقیقا همین است که در این فرآیند به شما کمک کند. یک درمانگر همچنین می‌تواند مهارت‌هایی را به شما آموزش دهد که می‌تواند از مشکلات رابطه جلوگیری کند و به شما کمک کند تا با مشکلاتی که پیش می‌آید مقابله کنید.

انتخاب مشاور، در جلسات مشاوره قبل از ازدواج چه اهمیتی دارد؟

برای انجام جلسات مشاوره پیش از ازدواج حتما یک مشاور معتبر و با تجربه انتخاب کنید. برخی از مشاوران و متخصصان مشاوره قبل از ازدواج، در جهت دهی به افکار مراجعان نقش موثری دارند و بیشتر به عقاید و تفکرات خودشان توجه می‌کنند تا نیازها و خواسته‌های افراد، و به جای بهترین انتخاب برای زوج‌ها، عقاید خودشان را تحمیل می‌کنند.

مراجعه به متخصص و مشاور قبل از ازدواج نامناسب، ممکن است باعث شود از مراجعه به روانشناس منصرف شوید. اگر با مشاور و نوع جلسات درمانتان راحت نیستید، به دنبال مشاور بهتری باشید تا با عقاید و تفکرات شما همخوانی داشته باشد.

مشاوره قبل از ازدواج چند جلسه است؟

تعداد جلسات مشاوره ی پیش از ازدواج، در زوج‌ها و بر اساس تجربه ی درمانگر، مصاحبه‌های بالینی و نتیجه ی تست‌های روانشناسی متفاوت است.

تعداد استاندارد جلسات بین 6 تا 8 جلسه است که گاهی ممکن است به تشخیص روانشناس، به جلسات بیشتری نیاز باشد.

مدت زمان هر جلسه، معمولا 60  دقیقه است.

کلینیک انتخاب، با متخصصانی با تجربه در زمینه‌های اختلالات بالینی، مشاوره قبل از ازدواج، زوج درمانی، اختلالات شخصیت و ….. به صورت انلاین و حضوری آماده کمک رسانی به شماست.

کلینیک انتخاب از ابتدای شروع درمان تا پایان دوران بهبودی کامل شما رو پشتیبانی میکند و در کنار شماست.

برای برقراری ارتباطی، می‌توانید به وبسایت کلینیک انتخاب مراجعه کنید یا با شماره تلفن‌های زیر تماس بگیرید

شماره تماس:
09021999201
09021999202

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *