بازرگانی, صنعت

شیر برقی گاز مشعل

شیر برقی جزو یکی از قطعات مشعل گازسوز است و برای درست کار کردن مشعل لازم است که آن را تنظیم کنید.‌ در واقع این جز می‌تواند تاثیر بسزایی در سلامت و ایمنی افراد داشته باشد به خاطر اینکه در زمان خاموش بودن مشعل از نشت دادن سوخت به داخل محیط و آن فضا جلوگیری خواهد کرد.  این شیر برقی یک سوزن دارد که در شرایط عادی به خاطر وزنی که دارد به سمت پایین آمده و مجرای سوخت بسته می‌شود، زمانی که برق‌ها به سیم پیچ می‌رسند می‌دانیم که میدان مغناطیسی ایجاد شده و به کمک کویل  هسته آهنی سوزن به سمت بالا حرکت کرده و آن مجرای سوخت باز خواهد شد در آن زمان می‌توان از آن استفاده کرد.  در نظر بگیرید زمانی که این دستگاه به درستی کار نکند می‌تواند باعث مشکلات جدی برای افراد شود. در ادامه شما را بیشتر با شیر برقی گاز مشتعل آشنا خواهیم کرد.

حتما در نظر داشته باشید که تنظیم کردن این شیرهای برقی،  تعمیر و سرویس آن‌ها کاملاً امری تخصصی بوده و با متخصصین و سرویس کارهای حرفه‌ای در این زمینه در ارتباط باشید.

در نظر بگیرید شیرهای برقی تنوع‌های بسیار زیادی از لحاظ مدل و برند دارد به همین خاطر حتماً توجه داشته باشید که مطابق با نیاز خود آن‌ها را خریداری کنید.  ما به صورت کلی به نمونه‌های بارز از شیرهای برقی می‌پردازیم. تنظیمات این مدل‌ها ساختار یکسانی داشته و می‌توان در اکثریت آن‌ها از همین دستورالعمل و راهکارها استفاده کرد.

مشعل‌ها نگهداری و سرویس خاص خودشان را به همراه دارند پس باید در نگهداری آن‌ها یک سری قواعد و اصولی را رعایت کرد.

شیر برقی گاز در دسته تک ضرب وتدریجی تولید و عرضه می‌شود که در ادامه به بررسی هر کدام از آن‌ها می‌پردازیم.

شیر برقی گازی تک ضرب،  در هنگامی‌که برق سیم پیچ وارد می‌شود شیر برقی به صورت تک ضرب باز شده و جریان گاز از آن عبور خواهد کرد و با قطع کردن برق بسته خواهد شد.  این مدل شیرهای برقی در کنترل گاز مشعل‌های گازی و خطوط گاز مورد استفاده قرار می‌گیرند. شیر موجود در مشعل‌های کوچک شیر برقی تک ضرب فقط در جهت قطع و وصل کردن مورد استفاده قرار گرفته اما در مشعل‌های بزرگ به عنوان یک شیر ایمنی نصب می‌شود.  شیرهای برقی گاز تک ضرب به صورت عادی در حالت بسته قرار دارند و جریان سیال توسط آن‌ها صورت نخواهد گرفت.  شیرها پس از دریافت دستورالعمل، باز می‌شوند و بسیاری از آن‌ها عبور کرده و در جاهای بسته خواهد گرفت.

از ویژگی‌های شیرهای برقی گازی تک ضرب می‌توان به قدرت بالا،  طراحی در جهت چرخه‌های کاری مداوم،  محکم بودن شیر،  سرعت بالای باز شدن مسیر  و سرعت پایین  بسته شدن،  طول عمر زیاد،  ایجاد محدود سازی جریان عبوری قابل اعتماد،  قابلیت قطع و وصل کردن سریع،  کم مصرف از لحاظ جریان برقی عبور کرده،  طراحی یکپارچه،  کاربرد آسان فرمان پذیری،  کنترل جریان گاز و تنظیم کردن سرعت باز و بسته شدن سیستم گازسوز اشاره کرد.

اما در شیر برقی گازی تدریجی می‌توان به راحتی عبور و مرور سیال‌ها را قطع و وصل کرد این شیرهای گازی در محیط‌های صنعتی به کار برده می‌شود که می‌تواند به خوبی جریان سیال و فشار آن‌ها  را کنترل کند.  همانطور که از اسم آن‌ها پیداست تنظیم آن‌ها کاملاً می‌تواند به صورت تدریجی صورت گیرد به طوری که از وظایف اصلی   آن‌ها می‌توان به قطع و وصل کردن کامل جریان،  کنترل فشار،  مقدار جریان عبوری،  ایمن نگه داشتن دستگاه‌های تحت فشار و کنترل جریان اشاره کرد.  شیر گازی تدریجی برای حفاظت، میزان گاز ورودی مشعل و کاربردهای دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد.  معمولاً در مدل‌ها و جنس‌های مختلفی عرضه می‌شود اما اغلب از جنس شیشه، سرامیک  و استیل است.  شیرهای گاز تدریجی در حالت عادی به صورت بسته بوده و با قابلیت باز شدن سریع و تدریجی میزان جریان ورودی و خروجی و تنظیم خواهند کرد.  این شیرهای گاز تدریجی در بخش ابتدایی به سرعت جریان را باز کرده و سپس به تدریج قابلیت تنظیم  سرعت را خواهند داشت و در زمان قطع برق کاملاً بسته خواهد شد.

ما در اینجا برای شما شیرهای گازی  تک ضرب و تدریجی را توضیح دادیم و شما باید با توجه به حوزه فعالیت خود و سایر موارد آن‌ها را انتخاب و خریداری نمایید البته به شما توصیه می‌کنیم که حتما از متخصصان معروف در این زمینه استفاده کرده تا بتوانید به درستی آن‌ها را انتخاب کنید و در زمان کمی‌به نتیجه مطلوب خود برسید.

ما در این جا سعی کردیم که اهمیت شیرهای برقی را برای شما بازگو کنیم، امیدواریم که بعد از خواندن این مطالب نکات ایمنی را رعایت کرده و از زندگی در کنار خانواده خود لذت ببرید.

شرکت ای شاپ صنعت در زمینه تامین تجهیزات ابزار دقیق، طراحی و مشاوره پروژه‌های نفت، گاز و پتروشیمی‌و سایر صنایع کشور فعالیت گسترده دارد. شما عزیزان جهت خرید هر گونه ابزار دقیق خود می‌توانید از طریق کارشناسان مجرب با شماره تلفن‌های 88746663-021 و 88746664-021 تماس گرفته و از مشاوره تخصصی این مجموعه بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *