مهاجرت

راه‌های رسیدن به اقامت استرالیا در سال 2021

اقامت استرالیا به صورت قانونی می‌تواند آرزوی بسیاری از دوستان باشد. بسیاری از متقاضیان با هر سطح و جایگاهی به مهاجرت به استرالیا فکر کرده اند اما اولین سوال و موضع این است که شما در مورد شرایط اخذ اقامت استرالیا به چه میزانی اطلاعات و دانش دارید ؟ با تحقیق فراوان مسیرهایی بسیار مهم و اصلی را در زمینه مهاجرت به استرالیا را پیدا کرده ام و قصد دارم تا شما را با آنها آشنا کنم. متقاضیان عزیز باید به این نکته توجه کرد که برای کسب اقامت قانونی استرالیا راه‌ها و مسیرهای بسیاری وجود دارد و شما باید براساس شرایط و توانایی‌های خود بهترین مسیر را انتخاب کنید هرچند که باید بگوییم اگر قصد مهاجرت به استرالیا دارید باید بسیار تحقیق کنید و از وکلای مهاجرت استرالیا مشاوره‌هایی را را دریافت کنید تا شما را در این مسیر همراهی و راهنمایی کنند.

انواع روش‌های اخذ اقامت استرالیا

همان طور که در ابتدا عنوان کردیم چندین مسیر وجود دارد تا شما اقامت قانونی استرالیا را کسب کنید و به نوع یک مهاجرت راحت به استرالیا را داشته باشید این مسیر‌ها شامل موارد زیر می‌باشد

 • ویزای کار استرالیا
 • ویزای سرمایه گذاری استرالیا
 • ویزای تلنت استرالیا
 • ویزای اسپانسر کارفرمای استرالیا
 • ویزای ازدواج استرالیا
 • ویزای والدین استرالیا
 • ویزای فرزند استرالیا

اما باید بگوییم تمامی‌این مسیر‌ها برای یک فرد نمی‌تواند مناسب باشد و شما باید براساس تحقیق‌های خود یک مسیر مناسب را انتخاب کنید و برای آن تلاش کنید. دوست عزیز سه ویزای کاری ، سرمایه گذاری و تلنت در این روزها مورد توجه بسیاری از دوستان و متقاضیان قرار گرفته است تا جایی که برای سال 2021 ظرفیت ویزای تلنت استرالیا 3 برابر شده است نسبت به سال قبل و می‌توانیم با اطمینان اعلام کنیم این سه روش مهاجرت به استرالیا در سال‌های اخیر جزء اصلی ترین‌ها می‌باشد.

اقامت استرالیا از طریق ویزای کار استرالیا

شما برای این مسیر باید 65 امتیاز را کسب کنید تا بتوانید اقدام کنید البته این میزان امتیاز در بسیاری از رشته‌ها و کدشغلی‌ها تبدیل به ویزا نمی‌شود چرا که رقابت بسیار بالا می‌باشد و شما با این میزان امتیاز شانس بسیار کمی‌برای موفقیت خواهید داشت مگر اینکه رشته شما جزء مشاغل فنی حرفه ای باشد تا شانس بالا داشته باشید مانند کابینت ساز و یا مکانیک موتور دیزل و … شما باید از طریق مواردی مانند سن، مدرک تحصیلی، سابقه کاری و سطح زبان و چند مورد دیگر امیتازات خود را افزایش دهید تا به این شکل شانس خود را هم افزایش دهید. بعد از تحقیق‌های فراوان به این نتیجه رسیدم که چند شرکت اصلی در این زمینه فعالیت‌های را انجام میدهند که سازمان مهاجرتی سلکت ویزا زیر نظر دامون آرین وکیل رسمی‌مهاجرت استرالیا به صورت تخصصی فقط در زمینه مهاجرت به استرالیا فعالیت می‌کنند. با مراجعه به لینک ویزای کار استرالیا می‌توانید کامل ترین ودقیق ترین اطلاعات را کسب کنید چرا که این وب سایت با آخرین تغییرات اداره مهاجرت استرالیا پیش می‌رود. نکته جذاب ویزای کاری استرالیا این است که شما می‌توانید برای دو نوع اقامت دائم و موقت استرالیا اقدام کنید و حتی ویزای 491 استرالیا که به شما اقامت موقت 5 ساله را می‌دهد می‌تواند در انتها تبدیل به دائم شود.

اقامت استرالیا از طریق ویزای سرمایه گذاری استرالیا

در ابتدا تصور من یک ویزای سرمایه گذاری با میزان سرمایه گذاری چندصد هزار دلاری بود اما با کمی‌تحقیق و بررسی متوجه می‌شوید استرالیا یک ویزا کارآفرینی با سابکلاس 188 را ارائه کرده است و تقریبا تمامی‌متقاضیان برای آن اقدام می‌کنند . اما چرا باید این ویزا به این اندازه متقاضی را داشته باشد تا جایی که برای سال 2021 ظرفیت آن دوبرابر شده باشد ؟ باید بگوییم دولت استرالیا برای متقاضیان ویزای 188 فقط دو شرط اصلی را می‌خواهد شرط اول این است که میزان دارایی‌های شما شامل اموال منقول و غیر منقول 800 هزار دلار استرالیا باشد که با نرخ دلار دولتی (4200 تومان) حدودا 2/5 میلیارد و همچنین شما باید یک کسب و کار فعال در ایران داشته باشید که از گردش مالی سالیانه مناسبی برخوردار باشد این دو شرط اصلی این ویزا می‌باشد که بسیاری آن را دارند و دولت استرالیا به شما این اجازه را می‌دهد که وارد استرالیا شده و یک اقامت حدودا 5 ساله داشته باشید و در آنجا یک کسب و کار راه اندازی کنید و یا برای یک ویزای دیگر اقدام کنید. باز هم پیشنهاد می‌کنیم به لینک ویزای سرمایه گذاری استرالیا در وب سایت سلکت ویزا مراجعه کنید تا بیشترین اطلاعات را بدست آورید شاید این مسیر برای شما بهترین باشد و با آن به اقامت قانونی استرالیا دست یابید.

اقامت استرالیا از طریق ویزای تلنت استرالیا 

یکی از ویزاهای استرالیا که در ماه‌های اخیر بسیار فعال شده است ویزای تلنت استرالیا می‌باشد که اداره مهاجرت استرالیا را به این سمت برده است تا ظرفیت آن را 3 برابر کند و کافی است تا در گوگل شما ویزای تلنت استرالیا سرچ کنید تا اطلاعات کاملی را بدست آورید ولی باید به صورت خلاصه بگوییم شما باید در زمینه‌های مشخصی دارای کارنامه موفق در رده‌های بین المللی باشید تا برای این ویزا واجدشرایط باشید.

بهترین منبع کسب اطلاعات مهاجرت به استرالیا

بهترین منبع سرچ در وب سایت اداره مهاجرت استرالیا می‌باشد اما خوب این وب سایت به زبان انگلیسی می‌باشد و برای بسیاری از دوستان مطالعه آن دشوار می‌باشد ولی شما می‌توایند از وب سایت سلکت ویزا استفاده کنید که به صورت تخصصی در زمینه مهاجرت به این کشور فعالیت می‌کند و یا به پیج اینستاگرام سلکت ویزا در لینک ( مهاجرت به استرالیا ) مراجعه فرمایید که به صورت مداوم در حال تولید محتوا برای این کشور می‌باشند.

۲ دیدگاه برای “راه‌های رسیدن به اقامت استرالیا در سال 2021

 1. وحید گفت:

  برای رسیدن به اقامت استرالیا که راه زیاده فقط باید روی زبان انگلیسی تمرکز کنی

  1. مونا کریمی گفت:

   الان سال ۲۰۲۳ هستش و استرالیا داره ویزای کار صادر میکنه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *