خانواده, سبک زندگی

رابطه زناشویی صحیح

شما اگر قصد ازدواج دارید، یا ازدواج کردید، اما اوایل زندگی مشترک هستید و تجربه زیادی در مورد زندگی مشترک و رابطه زناشویی ندارید، با ما همراه باشید، در این مقاله قصد داریم رابطه زناشویی صحیح را توضیح دهیم.

تیترهای مرتبط با مقاله ی رابطه زناشویی صحیح به شرح ذیل می‌باشند:

آیا رابطه زناشویی همان رابطه جنسی هست یا نه؟

ملاک و معیار زندگی مشترک

جذابیت

شباهت و تناسب داشتن

آیا رابطه زناشویی صحیح در زندگی مشترک تاثیر دارد؟

تاثیر شرایط محیط بر رابطه زناشویی

قبل از رابطه زناشویی نکات بهداشتی و ایمنی را رعایت کنید.

مراحل رابطه زناشویی صحیح

 

آیا رابطه زناشویی همان رابطه جنسی هست یا نه؟

در میان مردم از رابطه زناشویی زیاد صحبت میشود بیشتر افراد رابطه زناشویی را همان رابطه جنسی می‌دانند، نظر شما چیست؟ آیا شما هم مانند مردم فکر می‌کنید و رابطه زناشویی را رابطه جنسی میدانید

برخی رابطه زناشویی را رابطه ایی که عمل نامشروع زنا یعنی رابطه جنسی نامشروع را شست و شو میدهد می‌دانند یعنی روابط بین دو انسان که با هم ازدواج می‌کنند را به نوعی شستن زنا از زندگی می‌دانند.

 برخی افراد زناشویی را از دو کلمه زن و شویی یعنی زن و شوهر می‌دانند که به مرور زمان واوش افتاده و الف جای واو را گرفته و کلمه زناشویی شده است و زناشویی یعنی شستن و پاک شدن زنا در زندگی زن و شوهر بوده است.

برخی افراد زناشویی را زندگی مشترک یعنی تعامل سازنده و رو به رشد بین دو نفر که تصمیم گرفتند زیر یک سقف باقی عمرخودرا سپری کنند، می‌دانند.

در هر صورت این که معنی زناشویی کدام است، یا نظر کدام درست می‌باشد مهم نیست، داشتن رابطه زناشویی صحیح مهمتراست. در ادامه ما همه موارد را در نظر میگیریم. لطفا با ما همراه باشید

ملاک و معیار زندگی مشترک

زندگی مشترک برای هرکسی مهم هست و باید قبل از شروع زندگی مشترک باید خود را آماده کنیم و مسئولیت پذیری در قبال زندگی مشترک را بپذیریم باید از خود و شریک زندگی بپرسید آیا آمادگی و شناخت کامل درباره زندگی مشترک دارید، یا نه

انسانها باتوجه به تفاوتهای فردی دارای ملاک و معیار متفاوتی هستند، منظور تفاوتهای فردی از همه نظر مانند جسمی‌و روحی و عاطفی و اجتماعی و …

برخی ملاک زندگی مشترک را خوب بودن و سالم بودن و … می‌دانند، برخی هم ثروت وخانه و ماشین و …

برای داشتن زندگی مشترک باید برخی معیارها را حتما در نظر گرفت تا در آینده پشیمان نشوید و کار به پایان زندگی مشترک بکشد. ما در این جا برخی از آنها را عنوان می‌کنیم، امیدوارم مفید باشد.

جذابیت

اولین شناختی که افراد می‌توانند نسبت به هم داشته باشند، شناخت ظاهری و زیبایی می‌باشد. برای دو فردی که می‌خواهند زیر یک سقف بروند جذابیت مهم است. اینکه از هم خوششان بیاید. ظاهر و تناسب اندام و هر چیزی که باعث جذب شدن مهم است. برخی اوقات هم جنبه‌های رفتاری و اخلاقی باعث جذب آدم‌ها به هم می‌شود. ظاهر افراد را حتما مد نظر داشته باشید، زیرا چهره او را قرار است، هر روز ببینید چهره جذاب و زیبا به انسان انرژی می‌دهد.

سلامت جسمانی و روانی در جذابیت افراد تاثیر دارد، بعضی از بیماری‌ها، نقص‌ها و معلولیت‌های جسمی‌و روانی، عمیق و غیرقابل درمان هستند و در طول عمر همراه انسان است. اگر کسی شما را جذب نکرده به هیچ عنوان با او ازداوج نکنید گول حرف برخی بزرگتر را نخورید که عادی میشود و بعدا عاشق هم می‌شوید و…

شباهت و تناسب داشتن

گرچه به اهمیت معیاراصلی نیستند، ولی برای کامل شدن شرط است، برخی از تناسب‌ها را باید در نظر بگیرید تا رابطه زناشویی صحیح داشته باشید، مانند تناسب سن، تناسب در زیبایی، تناسب اقتصادی، تناسب تحصیلی، تناسب فرهنگی و اجتماعی و غیره، البته نباید زیاد وسواس به خرج داد و و همه تناسب‌ها را باهم در نظر بگیرید هرچه شباهت‌ها و تناسب‌ها به هم نزدیکتر باشد، رابطه زناشویی بهتر و موفق تری خواهید داشت.

آیا رابطه زناشویی صحیح در زندگی مشترک تاثیر دارد؟

کیفیت رابطه زناشویی در رضایت زوجین از زندگی مشترک نقش مهمی‌دارد، زیرا رابطه عاطفی را در طرفین برقرار میکند. زوجین پیش از ازواج باید به آن توجه کنند. در اکثر موارد عدم رضایت از عدم توجه زوجین به رابطه زناشویی صحیح بوده و یا نداشتن آگاهی و یا باورهای غلط درباره رابطه زناشویی زندگی مشترک را تحت تاثیر قرار می‌دهد. برای اینکه بتوانید رابطه زناشویی خوب و ایده آل داشته باشید، می‌توانید از مشاوره جنسی استفاده کنید.

برای داشتن رابطه زناشویی صحیح باید به نکات مهم در برقراری ارتباط توجه کنید، ما آنها را برای شما یاد آوری می‌کنیم.

تاثیر شرایط محیط بر رابطه زناشویی

یکی از نکات مهم در رابطه زناشویی صحیح توجه به شرایط محیطی می‌باشد، شرایط محیط بر کیفیت رابطه زناشویی تاثیر زیادی دارد. داشتن امنیت و آرامش در اتاق خواب و مناسب بودن رنگ و نور محیط اتاق خاطرات خوشی در رابطه زناشویی برای زوجین فراهم می‌کند. سعی کنید، هنگام داشتن رابطه زناشویی از موسیقی ملایم و زیبا آستفاده کنید.

قبل از رابطه زناشویی نکات بهداشتی و ایمنی را رعایت کنید:

برای داشتن رابطه زناشویی لذت بخش و بی خطر باید نکات بهداشتی را طرفین رعایت کنند.

شست و شوی آلت تناسلی بعد از هر ادرار کردن، از بین بردن موهای ناحیه تناسلی و مسواک زدن قبل از رابطه از نکات بهداشتی مهم قبل از رابطه جنسی می‌باشد، رعایت بهداشت فردی از انتقال بیماری به طرف مقابل جلوگیری می‌کند.

برای پیشگیری از بارداری می‌توانید از روش‌های ضد بارداری مثل کاندوم، اسفنج، دیافراگم، آی‌یو‌دی و … استفاده کنید.

مراحل رابطه زناشویی صحیح

برای داشتن رابطه زناشویی لذت بخش باید مرحله به مرحله پیش رفت تا طرفین احساس خوبی در پایان برخوردار باشند. این مرحله‌های مهم به ترتیب شامل:

مرحله تحریک جنسی

مرحله آمیزش و دخول

مرحله ارضا شدن و رسیدن به ارگاسم

مرحله بعد از ارگاسم

می‌باشند

در ابتدای رابطه با صحبت کردن شروع به نوازش و بوسیدن همسر خود کنید تا از لحاظ جسمی‌و ذهنی برای سکس آماده شود. هر چقدر این مرحله بیشتر طول بکشد از سکس خود بیشتر لذت خواهید برد. وقتی همسر تمایل نشان داد آرام آرام مراحل بعدی را اجرا کنید و در پایان هم بعد از ارضا شدن و رسیدن به ارگاسم سعی کنید، در کنار هم باشید و سریع کار را تمام نکنید و با بوسیدن و گفتن جملات زیبا رابطه لذت بخشی را به همسرتان هدیه بدهید.

در اینجا توضیحات ما در زمینه ی رابطه زناشویی صحیح به پایان رسید. امید است، مواردی که در ارتباط با رابطه زناشویی برای شما همراهان عزیزان توضیح دادیم، مفید و مثمر ثمر بوده باشند و به خوبی با شرایط مربوط به رابطه زناشویی صحیح آشنا شده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *