خانواده

در زمان خرید کیک برای مناسبت‌های مختلف به چه نکاتی توجه کنیم؟

خرید کیک برای مناسبت‌هایی مانند تولد و عروسی بسیار رایج است. در گذشته خرید کیک تنها به همین دو مراسم خلاصه می‌شد و کمتر کسی فقط برای عروسی به فکر سفارش کیک می‌افتاد؛ اما امروزه برای مراسم مختلفی از کیک استفاده می‌شود. این افزایش تقاضا باعث شده است که بیش از گذشته به ظاهر کیک‌ها اهمیت داده شود. توجه مردم به این قضیه موجب شد تا قنادان، خلاقیت بیشتری نشان داده و امروزه در یخچال قنادی‌ها شاهد انواع کیک با تزیینات متفاوت باشیم. سفارش کیک برای مناسبت‌های مختلف رایج است اما این کار نیز نیاز به دانستن نکاتی دارد که در این مقاله می‌توانید با این نکات بیشتر آشنا شوید.

 

5 نکته برای سفارش کیک

در هنگام سفارش کیک علاوه بر مناسبت آن لازم است به چند نکته دیگر نیز توجه نمایید تا یک کیک ایده آل داشته باشید.

محاسبه تعداد نفرات

تعداد مهمان‌های شما اولین ملاک برای سفارش کیک است. اندازه کیک شما بستگی به تعداد مهمانان دارد. اندازه کیک عامل تاثیرگذاری بر روی شکل و تزیینات آن است. اگر تعداد مهمانان شما زیاد باشد، می‌توانید کیک چند طبقه سفارش بدهید. این نوع کیک را معمولا در مراسم عروسی یا تولد‌های بسیار بزرگ دیده ایم اما گاه برای افتتاح شرکتی بزرگ یا سایر مؤسسات نیز از کیک‌های چند طبقه استفاده می‌شود.

تزیینات و شکل کیک

تزیینات کیک ارتباط مستقیمی‌با مناسبت و البته سلیقه شما دارد. انتخاب تزیینات کیک برای مناسبت‌های معمول، همچون روز زن یا تولد می‌تواند بسیار راحت باشد؛ چرا که ایده‌های بسیاری برای این نوع مناسبت‌ها در اینترنت یا آلبوم‌های قنادی‌ها وجود دارد؛ اما گاه مناسبت مورد نظر شما چندان هم رایج نبوده و نیاز به یک ایده خلاقانه برای تعیین تزیین کیک دارد. قنادهای ماهر معمولا با کمک خمیر فوندانت می‌توانند انواع اشکال مختلف را ساخته و روی کیک قرار دهند؛ اما به طبع هر چقدر تزیینات کیک سفارشی شما عجیب تر و بیشتر باشد، بر روی افزایش قیمت آن نیز تاثیر خواهد گذاشت.

طعم کیک

گاهی میزان توجه به ظاهر کیک به قدری در اولویت قرار می‌گیرد که از طعم کیک که برای بسیاری مهمترین قسمت است، غافل می‌شویم. در هنگام انتخاب طعم کیک بهتر است به سراغ طعم‌های عامه پسندی مانند شکلاتی، وانیلی، میوه ای یا خامه ای بروید؛ چرا که ممکن است مهمانان شما از طعم‌های خاصی مانند قهوه یا فندقی استقبال نکنند. بعضی به بادام زمینی و فندق آلرژی دارند و نمی‌توانند از کیک شما خورده و لذت ببرند. بعضی قنادی‌های ماهر می‌توانند کیک را با طعم‌های مختلف درست کنند به این ترتیب که هر طبقه از کیک، دارای طعم متفاوتی بوده و یا اگر کیک گرد باشد، هر ربع آن را با طعمی‌متفاوت درست می‌کنند.

بودجه شما برای خرید کیک

به نظر می‌رسد که بعد از تعداد مهمانان و اندازه کیک، این بودجه شما است که باقی مسائل را مدیریت می‌کند. اگر بودجه شما کم باشد، مسلما انتخاب کیکی با چند طبقه و طعم‌های مختلف چندان مناسب نخواهد بود. کیک‌ها سفارشی با تزیینات ویژه بسیار گران تر از کیک‌های معمولی اند که بهتر است در هنگام خرید کیک به این موضوع توجه کنید.

هماهنگی کیک با تم مراسم

انتخاب تم امروزه بسیار رایج شده و تقریبا همه ما با انواع تم‌های مختلف آشنا هستیم. تم همان رنگ و نمادی است که شاخص قرار می‌گیرد. برای مثال برای جشن تعیین جنسیت جنین معمولا از رنگ صورتی و آبی برای وسایل، بادکنک‌ها، روبان‌ها، لیوان و بشقاب‌های یکبار مصرف و حتی لباس مهمانان استفاده می‌کنند. کیک نیز می‌تواند با همین دو رنگ تزیین شده باشد که در این صورت با تم کلی مراسم هماهنگ خواهد بود.

سفارش خاص ترین کیک‌ها

آیا به دنبال سفارش کیک با تزییناتی خاص هستید، درست کردن اسفنج کیک معمولا ساده است و تنها برای مراسم‌های بزرگ به مقدار بیشتری مواد اولیه نیاز دارد اما تزیین آن گاه چندان کار ساده ای نبوده و نیاز به دقت و خلاقیت بسیار دارد. شاید در برنامه‌های خارجی بسیار دیده باشید که گاهی مشتری تنها ایده خود را به صورت شفاهی به قناد توضیح داده و از او می‌خواهد که کیکی برای مراسم با ویژگی‌های یاد شده درست کند. آیا در ایران نیز چنین قنادی‌های ماهر و چیره دستی وجود دارند؟ با کمک نیازیتو، بهترین قنادان تهران و شهرستان‌ها را شناخته و برای سفارش کیک بی نظیرتان به سراغ آن‌ها بروید.

جمع بندی

سفارش کیک برای مراسم مختلف بسیار رایج گشته و امروزه حتی در یخچال قنادی‌ها هم کیک‌هایی بسیار متفاوت و زیبایی را می‌بینیم. این در حالی است که در گذشته شکل و طعم کیک‌ها چندان متفاوت نبود و تنوعی در این زمینه دیده نمی‌شد. برای خرید بهترین کیک شما باشد به چند نکته توجه نمایید. تعداد مهمانان، بودجه، اندازه و شکل کیک، تزیینات و هماهنگی آن با تم کلی مراسم. اگر به دنبال بهترین قنادی‌های تهران یا معروف ترین قنادی‌های شهرستان خوددتان هستید، پیشنهاد می‌کنیم سری به سایت نیازیتو (niazito.com) بزنید. نیازیتو شما را با دنیایی از مشاغل پیشرو آشنا کرده و معرف بهترین‌ها است.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *