ساختمانی

بهترین راهکار ساخت اتاقک نگهبانی بدون نیاز به جواز ساخت

کانکس نگهبانی 2*2

در دنیای امروز و با تغییر سبک زندگی بیشتر خانواده‌ها در آپارتمان‌ها و برج‌ها زندگی میکنند، و نسبت به عبور ومرور اشخاص کنترلی ندارند از این رو بیشتر سرقت‌ها در برج‌ها اتفاق میافتد از این رو نصب سیستم‌های محافظتی به تنهایی پاسخگو امنیت کامل نمیباشد، پس میبایست در کنار سیستم‌های حفاظتی به فکر راهکاری بهترو تامین کامل امنیت افتاد پس میتوان از نگهبان مستقر در ورودی‌های ساختمان بهره برد.

در ادامه توضیحات بالا لازم به ذکر است که نگهبان در کنار سیستم محافظتی بهترین و قوی ترین نوع مراقبت و محافظت میباشد که نگهبان میبایست در اتاقک‌هایی ثابت یا پیش ساخته ( کانکس نگهبانی ) که دارای نمای کامل 360 درجه به همراه امکانات نظارتی و کنترلی قرار گیرد. این اتاقک‌ها اغلب در قسمت ورودی درب ساختمان یا درب پارکینگ مجتمع قرار میگیرد و نگهبانی بصورت 24 ساعته نسبت به عبورومرور اشخاص و وسایل نقلیه نظارت کامل دارد.

اغلب این اتاقک‌ها در ابعاد 2*2، 1.5*2 و 1*1 متر ساخته میشود که جای کمی‌از فضای حیاط یا پارکینگ ساختمان شما را اشغال نماید این اتاقک‌ها دارای مشخصات متفاوتی از لحاظ جنس متریال، مجوزهای ساخت و قرارگیری و همچینین امکان نصب امکانات نظارتی در داخل هستند که در ادامه بیشتر به این تفاوت‌ها و قیمت برخی از مدل‌ها میپردازیم.

اتاقک‌های نگهبانی و حفاظتی به دو دسته کلی که در قسمت بالاذکر شد تقسیم میشود: 1.اتاقک ثابت با مصالح بنایی سنتی 2. اتاقک پیش ساخته با مصالح متفاوت

در حالت اول شما میبایست چه درهنگام ساخت ساختمان و چه پس از تکمیل ساختمان برای ساخت این اتاقک در حیاط، پارکینگ و محوطه خود اقدام به دریافت جواز ساخت بنا از شهرداری نمایید، و پس از صرف هزینه جواز و ساخت بنا با متریال بنایی – سیمانی وصرف نظر از مدت زمان ساخت اقدام به تجهیز وبهره برداری نمایید که از این رو این تیپ از اتاقک را گران و غیر قابل ساخت نموده است.

در حالت دوم شما بر خلاف حالت اول که نیاز به کسب جواز ساخت از شهرداری و هزینه کردن برای دریافت جواز دارید درانواع کانکس دیگر نیازی به جواز و صرف هزینه برای دریافت آن ندارید و دارای متریال مختلف بدنه داخلی و خارجی و نماهای زیبا و کاربردی با توجه به ظاهر ساختمان‌ها میباشد که میتوان به نمای کامپوزیت در رنگ بندی‌های گوناگون و همچنین نمای ساندویچ پانل که اغلب برای مکان‌های روباز و سردسیر و حتی مناطق گرمسیر ودارای رطوبت به کاربرده میشود.

کانکس نگهبانی کامپوزیت

اتاقک نگهبانی کامپوزیت به نوعی از کانکس میگویند که در بدنه آن از ورق‌های کامپوزیت روی در برند‌های گوناگون استفاده میشود از مزایای این نوع سازه‌ها میتوان به نمای منحصر به فرد این سازه نسبت به سایر متریال‌های دیگر اشاره نمود، در کنار نمای زیبا امکان انتخاب رنگ براساس کد، رنگ سازمانی و رنگ‌های شاین و درخشنده اشاره نمود که دارای عمر ومانداگاری بالایی نسبت به سایر متریال‌های بدنه است، که نمای کامپوزیت در کنار شیشه‌های بزرگ در سه نما نمایی شیک، کاربردی و اداری را به ارمغان میاورد.

کانکس نگهبانی شیک این نوع سازه همانطور که در بالا ذکرشد بهترین گزینه برای مناطق آب وهوایی که دما درآنها بسیار سرد یا گرم و دارای رطوبت همانند مناطق شمالی و شمال غربی و همچنین جنوب کشور که تغییرات دمایی زیاد هست میباشد، که علت این عایق بودن به دلیل تشکلیل ورق‌های ساندویچ پانل از دولایه ورق آلوزینک و فوم پلی اورتان در ضخامت‌های گوناگون ساخته میشود بهترین گزینه است و بهره ازمتریال فایبرسمنت، استیل و ورق گالوانیزه که در ادامه این مقاله به هریک میپردازیم.

کانکس نگهبانی فایبرسمنت

فایبرسمنت متریالی با بهره از سیمان والیاف مصنوعی است و از مزایای آن میتوان به ترکیب نمایی با متریال سنتی و قابلیت سیمان کاری، سنگکاری، کینتکس و رنگ آمیزی بروی آن اشاره نمود که سبب میگردد نمای بیرونی همانند نمای سازه‌های بنایی بنظر برسد، فایبرسمنت به دو صورت شیت (ساده ، طرح چوب) و برش خورده در بازار موجود است که هردوی این دو مورد باعث ایجاد نمایی متفاوت میگردد.

کانکس نگهبانی استیل

سازه‌های استیل بهمراه ترکیبی از ترمو چوب ویا بصورت تنها نمایی ساده و در عین سادگی شیک ایجاد میکند اغلب این نوع سازه در کارخانه جات، سفارت‌ها، مراکز بهداشتی بکار برده میشود و حتی امکان ساخت اتاقک بصورت بیضی شکل را دارا میباشد این نوع سازه‌ها چون عایق ندارند میبایست در هنگام ساخت بطور کامل توسط فوم، پشم شیشه و پشم سنگ عایق شوند تا از انتقال سرما وگرما به داخل جلو گیری شود و نگهبان مستقر درآن بتواند وظیفه خود را کامل انجام دهد.

کانکس نگهبانی ارزان

کانکس نگهبانی 2*2 ساده

این سازه بر خلاف تمامی‌مدل‌های بالا که ذکر شد طراحی خاص و منحصر بفردی ندارد و تنها مزیت آن نسبت به سایر متریال قیمت آن است که سبب میشود در تمامی‌کارگاه‌های ساختمانی مورد استفاده قرار گیرد، ورق گالوانیزه نسبت به سایر متریال که قبلا ذکر شد ضخامت کمتر، عمر کمتر و همچنین هزینه نگهداری کمتری دارد که سبب انتخاب این سازه براساس قیمت پایین آن میشود.

باتوجه به بررسی تک تک انواع سازه نگهبانی میتوان دریافت که این سازه‌ها مقرون بصرفه تر، زیباتر، کاربردی تر و سهل الوصول تر نسبت به سازه‌های بنایی است، اغلب قیمت این سازه در مقایسه با سازه‌های سنتی پایین تربوده که سبب میگردد این سازه‌ها بهمراه نگهبان در کنار سیستمهای نظارتی همانند دوربین‌های مداربسته، دزدگیرها و سیستم‌های آلارم و هشداردهنده یک دیوار دفاعی قوی دربرابر سارقین تشکیل دهد، پس نتیجه میگیریم هیچکدام ازسیستم‌های نظارتی و کنترلی بدون داشتن یک نگهبان متعهد و یک کانکس نگهبانی کاربردی و زیبا در محل مورد نظر کارایی کافی دربرخورد با سارقین را به تنهایی دارا نمیباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *