ساختمانی, صنعت

برای کار شما چه نوع هیلتی را باید اجاره کنید؟

امروزه ابزارهای بسیاری در صنعت ساختمان سازی و یا تخریب ساختمان وجود دارد. برای اینکه بتوانید کار خود را به درستی پیش ببرید به ابزار آلات مربوط به کار خود نیاز دارید. یکی از این ابزار‌ها هیلتی است که در واقع هیلتی نام کمپانی این ابزار آلات است. هیلتی به ساخت ابزارآلات مربوط به ساختمان سازی معروف است.

توجه داشته باشید برای سوراخ کردن دیوارهای بتنی نمی‌توانید از مته‌های دستی و سایر ابزار آلات استفاده کنید زیرا این دیوارها از استحکام بالایی برخوردار اند. بدین منظور میتوان از هیلتی یا چکش تخریب استفاده کرد. در ایران به چکش تخریب هیلتی نیز می‌گویند. در صورت نیاز به هیلتی می‌توانید به اینجا مراجعه کنید.

کاربرد هیلتی

دستگاه هیلتی به وسیله نیروی برق کار می‌ کند و با مته سرسختی که دارد، قادر است در سازه‌های بتنی ترک ایجاد کند و در نهایت آن‌ها را از هم بشکافد. چکش‌های تخریب کاربردهای بسیاری دارند و فقط برای تخریب استفاده نمی‌شوند. از این دستگاه برای اصلاح سازه‌ها، شیارزنی روی سطوح بتنی، نصب درب و پنجره‌ها، ایجاد فضایی برای رد شدن لوله و… نیز استفاده می‌کنند.

این ابزار برای افرادی که در صنعت ساخت و ساز فعالیت می‌کنند، وسیله‌ای بسیار کاربردی و ضروری است و باعث سرعت بخشیدن به فعالیت‌هایتان می‌شود. از آنجا که دستگاه‌های هیلتی از قیمت بالایی برخوردار است، می‌توانید با اجاره هیلتی کارهای ساختمانی خود را به انجام برسانید. در ادامه با ما همراه باشید تا با این دستگاه و کاربردهای آن آشنا شوید.

نحوه عملکرد هیلتی

هیلتی یا همان چکش تخریب، سازه ای است که با بهره مندی از نیروی برق، می‌تواند به خوبی عملیات تخریب را انجام دهد. این دستگاه، دارای یک موتور الکتریکی می‌باشد که با چرخیدن، می‌تواند نیروی بسیار زیادی را تولید کرده و در نهایت، این نیرو که دارای فرکانس بالایی نیز می‌باشد، تبدیل به یک نیروی ضربه ای با قدرت بسیار زیاد می‌شود.

معرفی انواع هیلتی تخریب

هر اندازه دستگاه هیلتی دارای قدرت و کیفیت بالایی باشد، به همان اندازه سرعت و کیفیت کار از پیشرفت چشمگیری برخوردار خواهد شد. دستگاه هیلتی در اصل یکی از انواع چکش تخریب محسوب شده و در اصل نام دستگاه هیلتی، از اسم برند و شرکتی با این نام وام گرفته شده است. دستگاه هیلتی در برند‌ها و انواع مختلفی در بازار جهت خرید یافت می‌شود. طریقه مهیا کردن هیلتی بحث گسترده ایست و نیاز است که بدانید قیمت و روش تهیه انواع هیلتی چیست ؟

دستگاه هیلتی یا به اصطلاح چکش تخریب انواع گوناگونی دارد. هر یک از افراد با توجه به شغل خود می‌توانند از بهترین ابزارآلات هیلتی استفاده کنند. در ادامه به معرفی انواع هیلتی می‌پردازیم:

  • هیلتی 7 کیلویی
  • هیلتی 10 کیلویی
  • هیلتی 16 کیلویی
  • هیلتی 30 کیلویی

اجزاء چکش تخریب

هیلتی‌ها از یک دسته‌ی بلند، بدنه‌‌ای سنگین، آرمیچر، بالشتک (استاتور) و دنده تشکیل شده است. دستگاه هیلتی عملیات تخریب را به وسیله‌ ضربه زدن چکشی انجام می‌دهد. بهتر است در هنگام خرید و یا اجاره هیلتی به این نکته توجه داشته باشید که قدرت چکش تخریب بر پایه‌ی تعداد ضربات زده شده در دقیقه سنجیده می‌شود و تقسیم بندی آن بر اساس وزن صورت می‌گیرد.

اجاره هیلتی تخریب در وزن‌های  مختلف

1- هیلتی 7 کیلویی

جزء سبک ترین انواع هیلتی است که می‌توانید بسته به نیاز خود برای تخریب ساختمان و یا بتن از آن استفاده کنید. قدرت هیلتی 7 کیلویی نسبت به سایر انواع آن پایین تر است. به همین دلیل هیلتی 7 کیلویی در تخریب دیوارهای کاشی، دیوارهای آجری و بتنی و سطح‌های نازک و ضعیف تر بکار گرفته می‌شود.

2- هیلتی 10 کیلویی

هیلتی 10 کیلویی در مقایسه با هیلتی 7 کیلویی از قدرت نسبتا بیشتری برخوردار است. بنابراین می‌توانید در سطوح سخت تر و سنگین تر از هیلتی 10 کیلویی استفاده کنید. با اجاره هیلتی می‌توانید دیوارهای بلوکی، سطوح غیر مسلح و سطح‌های سخت را تخریب کنید.

3- هیلتی 16 کیلویی

این نوع هیلتی در مقایسه با هیلتی 10 و 7 کیلویی از قدرت متوسطی برخوردار است. از این هیلتی می‌توان در تخریب سطوح سنگین و نیمه سنگین از جمله دیوارهای بتنی و آجری، تخریب انواع سقف استفاده کرد. نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که از این نوع هیلتی در تخریب سطوح سبک و نازک نباید استفاده کرد.

4- هیلتی 30 کیلویی

برخی از مهندسین ساختمانی هیلتی 30 کیلویی را با نام پیکور نیز می‌شناسند. با اجاره هیلتی سنگین 30 کیلویی دیگر هیچ سطح مقاوم و غیر مسلحی نمی‌تواند جلوی آن دوام بیاورد. بنابراین سطح‌های بتنی و هر گونه سطح سنگین و سخت را متلاشی می‌کند. یکی از نکات منفی که می‌توان به آن اشاره کرد این است که نمی‌توان از هیلتی 30 کیلویی در ارتفاع استفاده کرد. دلیل آن هم وزن زیاد هیلتی می‌باشد.

  • شما می‌توانید برای اجاره هیلتی از جمله هیلتی 7 کیلویی، هیلتی 10 کیلویی، هیلتی 30 کیلویی به سایت تهران تخریب مراجعه کرده و از بهترین ابزار آلات تخریب استفاده کنید.

قیمت چکش تخریب

هیلتی‌ها در وزن‌های مختلف، قیمت‌های متفاوتی دارند. بسته به کارایی و مدل هیلتی، قیمت‌های آنها متغیر است. از آنجا که اینگونه ابزارآلات ساختمانی از قیمت بالایی برخوردارند، می‌توانید با اجاره هیلتی به کار خود مشغول شوید. این روش از هزینه کمتر و تنوع بیشتری برخوردار است. برای اطلاع از قیمت و اجاره هیلتی می‌توانید به سایت تهران تخریب مراجعه کنید.

نکات ایمنی استفاده از چکش تخریب

هنگام کار با چکش تخریب توجه و رعایت نکات ایمنی زیر بسیار ضروری و مهم می‌باشد.

  1. شخصی که از ابزاری با این وزن استفاده می‌‌کند، باید از نظر وزنی مشکلی برای کنترل و نگهداری آن نداشته باشد.
  2. هنگام تخریب از تمامی‌وسایل ایمنی از قبیل دستکش، کلاه سخت، عینک، لباس مناسب، کفش مخصوص، ماسک و محافظ گوش استفاده کنید.
  3. نبودن شخصی دیگر در محیطی که عملیات تخریب در آنجا انجام می‌شود از دیگر نکات مهم است.
  4. فراموش نکنید که هنگام کار با چکش، برای تخریب سطح مورد نظر باید کمی‌زاویه دار ایستاد تا عملیات تخریب بهتر انجام شود.
  5. به هنگام کار با این چکش باید فشاری سنگین به صورت ثابت و مداوم وارد شود تا تخریب بدون نقص و اختلال انجام شود، در غیر این صورت احتمال خطر بسیار بالا است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *