آموزش, کسب و کار

برای آموزش کافی شاپ کدام آموزشگاه باریستایی را انتخاب کنیم

امروزه کافی‌شاپ‌ها رونق بسیار در کل کشور پیدا کرده‌اند، به صورتی که در کلان شهر در هر خیابان شما شاهد کافی‌شاپ‌های لوکس و مدرن هستید. کافه‌ها محلی دنج و آرام برای گرفتن تولد، سالگردهای مختلف و… هستند. در اموزش کافی شاپ به هنرجو مهارت‌های مختلفی مانند سرو انواع نوشیدنی گرم و سرد، نحوه برقراری با مشتری، آموزش انواع نوشیدنی سرد و گرم و… را آموزش می‌دهند. اگر مدرک کافی شاپ خود را در آموزشگاه حرفه‌ای با مدرک بین المللی دریافت کنید، شانس استخدام شما افزایش پیدا می‌کند.

دوره آموزش باریستا کافی پارس مناسب چه افرادی است؟

این آموزش برای کسانی که به این رشته علاقه دارند و می‌‌خواهند در یک کافی شاپ مشغول به کار شوند، پیشنهاد می‌‌شود. همچنین برای کسانی که قصد کار کردن در هتل ‌ها و اقامت ‌ها را دارند، نیز دوره خوبی به شمار می‌رود. به افرادی که قصد دارند یک کافی شاپ تأسیس کنند و یا می‌‌خواهند مهارت خود را در زمینه کافی شاپ بالا ببرند که مشتری‌‌های زیادی را جذب خود کنند و متناسب با سلیقه به روز مردم کار کنند این دوره می‌‌توانند به آن‌‌ها کمک کند.

همچین افرادی که در کلاس آموزش کافی شاپ شرکت می‌کنند معمولا افراد زیر هستند:

 • افراد فعال در حوزه صنایع مواد غذایی و نوشیدنی
 • علاقمندان به یادگیری سرو قهوه و نوشیدنی‌های گرم و سرد
 • افراد فعال در حوزه صنعت و تجارت قهوه
 • آن دسته از باریستا کارهایی که به دنبال افزایش مهارت و پیشرفت در کار خود هستند
 • مدیران و سایر پرسنل کافی شاپ‌ها، رستوران‌ها، هتل‌ها و …
 • علاقمندان به راه اندازی کافه و رستوران

مزایای داشتن مدرک کافی شاپ کافی پارس

در هر حرفه و شغلی افرادی که به صورت اصولی کار می‌کنند ارزش و اعتبار کاری بیشتری دارند. داشتن مدرک کافی شاپ و همچنین شرکت در کلاس‌های آموزشی کافی شاپ آموزشگاه کافی پارس باعث می‌شود اعتماد به نفس کاری شما بالاتر برود و بیشتر از کار خود لذت ببرید. سودی که از این کار نصیب شما خواهد شد در مقابل هزینه ای که می‌کنید اصلا قابل مقایسه نیست. کافه دارهای حرفه ای روزانه به صورت میلیونی درآمد دارند. البته داشتن مدرک بین المللی کافی شاپ اعتبار و ارزش کار شما را بسیار بالاتر خواهد برد. کیفیت کار کسی که دارای مدرک بین المللی کافی شاپ است نسبت به فردی که مدرک خاصی در این زمینه ندارد بسیار بیشتر خواهد بود. همچنین با مدرک آموزشگاه باریستایی کافی پارس شما می‌توانید به راحتی در یکی از کافه‌های معتبر استخدام شوید یا اگر به فکر مهاجرت هستید با مدرک بین المللی و دو زبانه کافی پارس می‌توایند به راحتی به پرونده مهاجرت خود کمک کنید و مهاجرت را آسان کنید. مدرک باریستایی کافی پارس برای کسانی که قصد راه اندازی کافی شاپ را دارند بسیار مهم است چرا که با این مدرک می‌توانند پروانه کسب دریافت کنند یا درخواست وام کار آفرینی به ارزش 100 الی 200 میلیون تومان زا بانک‌های معتبر داشته باشند.

مزایا شرکت در کلا س‌های آموزش کافی شاپ آکادمی‌پارس

با حضور در کلاس‌های آموزش کافی شاپ پارس از مزیت‌های زیر برخوردار خواهید شد:

 • کارت گارانتی و پشتیبانی ۵ سال
 • شهریه عمومی‌و کلاس نیمه خصوصی (۱ الی ۳ نفر)
 • تجهیزات کامل مانند یک کافی شاپ
 • مدرک بین المللی
 • تضمین بازار کار 
 • شهریه اقساطی
 • انتخاب زمان کلاس توسط هنرجو با توجه به مشغله کاری و تحصیلی
 • اساتید با تجربه

درآمد و بازار کار شغل باریستا چگونه است؟

هرچه زمان بیشتر می‌‌گذرد با رشد جمعیت و با افزایش کافه‌ها در شهر و حومه شهر، نیاز به کافه دارهای زبده هم افزایش پیدا می‌‌کند. به همین دلیل شغل کافه داری، بازار کار پررونقی دارد و این رونق بیشتر هم خواهد شد. این را هم بدانید که درآمد شغل کافی شاپ مبلغ ثابتی نیست و با توجه به شرایط، عوامل گوناگون تغییر می‌‌کند. از مواردی که در مقدار حقوق دریافتی یک کافه دار تاثیرگذار است محل جغرافیایی کافه، ساعت کار، تعداد مشتریان کافه، تجربه و مهارت کاری کافه دار، میزان سرعت عمل او و… می‌‌توان اشاره کرد.

بازار کار بعد از آموزش کافی شاپ

امروزه کافی‌ شاپ یکی از پرطرفداران‌ ترین مکان‌‌ها بین مردم به خصوص جوانان به شمار می‌‌رود. اکثر مردم برای تفریح، دورهمی‌و همچنین برگزاری جشن ‌های تولد و… به کافی‌ شاپ ‌می‌‌روند. از همین رو باعث شده است کافی ‌شاپ بازار کاری خوب و شغل عالی به حساب بیاید. کافه ‌های زیادی در سطح شهر وجود دارد، افراد پس از اتمام آموزش دوره کافی ‌شاپ به راحتی می‌‌توانند در کافه‌ ای استخدام شده یا حتی با وجود سرمایه می‌‌توانند کافی ‌شاپی برای خود تأسیس کنند.

مراحل گام به گام یک کافه دار حرفه ای 

این دوره تخصصی برای رفع نیازهای کافی ‌شاپ ‌ها و باریستاها برای محیط کار واقعی مختلف برگزار ‌شود. یعنی به سوالاتی که  صاحبان و کارکنان کافی‌ شاپ و باریستاها می‌پرسند در این دوره پاسخ داده می‌ شود و تمامی‌سوالات و موانع ذهنی آن‌ها برطرف شود. زیرا هدف ما این است که کارآفرینان و کارمندان مشتاق به این عرصه به محض اتمام دوره تخصصی آموزش کافی شاپ به‌ صورت عملی موارد مطرح شده را در کافه بکار بگیرند. 

مثلا یه فرد بعد از شرکت در این دوره بتواند برای پیدا کردن شغل متناسب با مهات خود اقدام کند و وارد بازار کار شود. یا برای مثال فردی که قبلا هم به‌عنوان یک کافه دار مشغول به کار در کافه بوده و برای افزایش و بروز رسانی دانش خود و پیشرفت در شغل کنونی وارد این دوره آموزشی باریستا شده است، با دست پر از این دوره به کار خود برگردد. یا اگر شخصی که سرمایه دارد و تصمیم می‌‌گیرد به‌عنوان مدیر کافی ‌شاپ و باریستا در آینده کارآفرینی کند، فوت و فن این حوزه را یاد بگیرد.

در دوره حرفه ای کافه داری چه آموزش‌هایی به هنرجو داده می‌شود؟

وقتی درباره دوره تخصصی آموزش کافی شاپ صحبت می‌‌کنیم، منظور فقط آماده‌ کردن و سرو نوشیدنی‌‌های گرم و سرد نیست. بلکه از نظر سطوح مدیریتی، چیدمان و دکوراسیون، نحوه تهیه نوشیدنی‌‌هایی با خلاقیت بیشتر و… هم در این دوره آموزشی صحبت می‌‌کنیم. در این صورت است که سرفصل ‌های ارائه شده در دوره آموزش کافی شاپ باید به گونه‌ ای باشند تا هر کسی که حتی از مبتدی گرفته تا کسی که اطلاعاتی درباره کار در کافی  شاپ دارد برای کار در محیط واقعی آماده شود. 

در این دوره فقط به تئوری اکتفا نمی‌‌شود و اصل بر آموزش عملی است. دوره با جزئیات کامل برگزار می‌ شود، یعنی از نحوه راه‌اندازی یک مغازه یا کافی ‌شاپ به ‌صورت واقعی، تامین و تجهیز و چیدمان تا ارائه خدمات همگی آموزش داده می‌شود. از دیگر موارد دوره کافه داری تهیه اسپرسو با کشیدن عکس‌ و اشکال مختلف روی آن‌ها است. نحوه بخارپز کردن شیر، شناخت انواع قهوه، لاته آرت و خلاقیت ‌های آن، نحوه تعامل با مشتریان و… در این دوره گذرانده می‌ شوند.

کلام پایانی

در دوره آموزش کافی شاپ آموزشگاه باریستایی کافی پارس، سعی کردیم سرفصل‌‌هایی برای یادگیری جامع و افزایش مهارت شرکت ‌کنندگان در همه امور کار کافه داری ارائه دهیم. برخی با هدف راه‌ اندازی کافه و برخی هم با هدف استخدام در کافه کار و یا مهاجرت اقدام به شرکت در این دوره آموزشی می‌‌کنند. با ما تبدیل به یک کافه دار حرفه ای شوید. در آموزش کافی شاپ کافی پارس پارس شما می‌توانید مدرک بین المللی هم دریافت کنید و همچنین تضمین ویژه بازار کار نیز برای شما وجود دارد. همچنین برای ارتباط با این مجموعه حرفه ای می‌توانید با شماره‌های زیر تماس حاصل نمایید:

 • 09202775857
 • 09962028030

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *