سبک زندگی

اگه فقط یه کار رو متفاوت انجام داده بودی، داستان زندگیت متفاوت می‌شد

تا به حال برایتان پیش آمده که به این موضوع فکر کنید اگر فقط در زندگی خود یک کار متفاوت با یک تصمیم دیگر گرفته بودید داستان زندگی شما اکنون چگونه روایت می‌شد؟ همانطور که می‌دانید، تصمیماتی که ما در زندگی می‌گیریم می‌تواند تاثیر زیادی بر آینده ما داشته باشند. به این صورت که حتی کوچکترین تصمیم نیز می‌تواند به طور کلی زندگی ما را دچار دگرگونی کند. اگر دوست دارید از تاثیرات تصمیم‌هایی که در زندگی خود می‌گیرد، بیشتر آگاه شوید با ما همراه باشید؛ زیرا امروز می‌خواهیم به معرفی کتابی بپردازیم که به همین موضوع اشاره می‌کند. کتابخانه نیمه شب که اخیراً به دلیل موضوع منحصر به فرد خود بسیار طرفداران زیادی پیدا کرده موضوع امروز بحث ما است. بنابراین خوشحال می‌شویم که ما را در تا آخر مطلب همراهی کنید.

معرفی کتاب کتابخانه نیمه شب

کتابخانه نیمه شب کتابی است که توسط نویسنده و خبرنگار انگلیسی به نام مت هیگ در سال ۲۰۲۰ نوشته شده است. داستان این کتاب از این جهت منحصر به فرد است که نویسنده کتاب در سن ۲۴ سالگی دچار افسردگی شدید شده و خوشبختانه توانسته از این بیماری نجات پیدا کند. در نتیجه او در این کتاب در واقع تجربه شخصی خود را با چاشنی فانتزی و یک روایت بسیار دلچسب از شخصیت اصلی داستان که زن جوانی است روایت می‌کند. کتابخانه نیمه شب می‌تواند یک کتاب بسیار مفید برای کسانی که با افسردگی دست و پنجه نرم می‌کنند، حسرت تصمیمات اشتباه زندگی خود را می‌خورند و یا از زندگی خود راضی نیستند باشد. زیرا می‌توان به راحتی با شخصیت اصلی این داستان همزاد پنداری کرد. این رمان فانتزی پس از انتشار خود توانست به موفقیت چشمگیری دست پیدا کند و نقدهای مثبتی از طرف منتقدان دریافت کرد. اما بیایید کمی‌بیشتر با حال و هوای داستان آشنا شویم.

خلاصه کتاب کتابخانه نیمه شب

شخصیت اصلی کتابخانه نیمه شب یک زن جوان به نام نورا سید است. نورا چند سال است که با افسردگی دست و پنجه نرم می‌کند و از انتخاب‌های خود در زندگی راضی نیست. در یکی از روزها او ناگهان کار خود را از دست می‌دهد و در همان روز گربه عزیز نورا یعنی ولتر می‌میرد. اینجاست که او را حس می‌کند دیگر نمی‌تواند به زندگی خود ادامه دهد و دست به خودکشی میزند. اما به جای اینکه بمیرد، اوردوز می‌کند و به جای سردرآوردن از دنیای مردگان، جایی بین زندگی و مرگ گیر می‌افتد. نورا در همین بین به طور کاملاً ناگهانی وارد یک کتابخانه جادویی می‌شود و در آنجا با یک کتابدار دانا آشنا می‌شود. کتابدار به نورا می‌گوید که این کتاب‌ها در واقع زندگی‌های دیگر نورا هستند که او می‌توانست داشته باشد اگر تصمیمات مختلفی در زندگی خود گرفته بود. اما در حال حاضر تمام این زندگی‌ها را از دست داده است. در ادامه داستان کتابدار به او را پیشنهاد می‌کند که به زندگی‌های مختلف خود سر بزند و هر کدام از آن زندگی‌ها را که دوست داشت می‌تواند برای همیشه در آن بماند. نورا وارد زندگی‌های مختلف خود می‌شود. او وارد هر زندگی که می‌شود یکی از بزرگترین حسرت‌های خود را ندارد. اما بر خلاف انتظار او برخی از حسرت‌ها می‌توانست نتایج بدی برای نورا داشته باشد. تا پایان داستان نورا وارد زندگی‌های مختلفی می‌شود اما در نهایت متوجه می‌شود که هیچ زندگی مانند زندگی اکنون او رضایت بخش نیست. در نتیجه تصمیم می‌گیرد این بار کامل امیدوارانه به زندگی خود نگاه کند.

خواندن این کتاب به چه کسانی توصیه می‌شود؟

شخصیت اصلی داستان کتابخانه نیمه شب می‌توانیم هر کدام از ما باشیم که تصمیماتی گرفته‌ایم که بعد از آن‌ها پشیمان شدیم. اما نکته مهم این است که بدانیم چگونه باید از آن‌ها درس بگیریم. در واقع کتابخانه نیمه شب به ما می‌گوید که هر روز می‌تواند یک فرصت جدید برای آغاز زندگی باشد که همیشه آرزوی آن را داشته‌ایم. بنابراین خواندن این کتاب برای تمامی‌گروه‌های سنی مناسب است.

از کجا می‌توان این کتاب را تهیه کرد؟

اگر خلاصه داستان شما را قلقلک داد تا این کتاب را هرچه سریعتر مطالعه کنید می‌توانید به سایت فیدیبو مراجعه کرده و این کتاب را خریداری کنید. خرید کتاب فیدیبو یک مزیت بسیار بزرگی که دارد این است که قیمت آن بسیار مناسب‌تر از کتابفروشی‌ها است و می‌توانید نسخه الکترونیکی آن را در موبایل و تبلت خود داشته باشید. اما اگر حوصله خواندن کتاب ندارید پیشنهاد ما این است که  کتاب صوتی کتابخانه نیمه شب را دانلود کنید. اما خرید کتاب فیدیبو تنها به کتابخانه نیمه شب محدود نمی‌شود و شما می‌توانید با هزاران کتاب مختلف در این سایت رو به رو شوید پس وقت را تلف نکنید و همین الان عضوی از خانواده فیدیبو شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *