خدمات, کسب و کار

اهمیت پوستر در تبلیغات

جاهای مختلفی برای تبلیغات وجود دارد که این موضوع، می‌تواند انتخاب محل متمرکز کردن بودجه بازاریابیتان را دشوار کند. بسیاری از شرکت‌ها با پرداخت هزینه برای تبلیغات در گوگل و فیس‌بوک، تصمیم می‌گیرند به صورت دیجیتال تبلیغ کنند؛ اما این ‌روش‌ها گران و موقتی هستند. یکی از راه‌هایی که اغلب دست کم گرفته می‌شود، استفاده از پوستر است. این روش قدیمی‌هنوز هم تأثیرگذار است. به خواندن این مقاله ادامه دهید تا متوجه شوید که چرا پوسترها برای گسترش بیشتر کسب و کار شما مهم هستند:

پوسترها مقرون به صرفه‌تر از دیگر گزینه‌های تبلیغاتی هستند. چاپ پوستر تبلیغاتی برخلاف هزینه‌های مداوم بازاریابی دیجیتال، هزینه‌ای یک مرتبه‌ای است. بسیاری از مصرف کنندگان از دیدن تبلیغات دیجیتالی خسته می‌شوند چون اغلب، تبلیغات دیجیتالی جلوی چشمشان هستند؛ ممکن است از دیدن پوستری با طراحی خوب، احساس راحتی کنند و مجذوب آن شوند.

پوسترها به طور مداوم نمایش داده می‌شوند. به جای ایجاد یک پست در رسانه‌های اجتماعی که در میان دریایی از رقبا دفن می‌شود، چرا یک پوستر نسازید؟ این نکته که این اعلان‌ها همیشه قابل مشاهده هستند، آنها را مقرون به صرفه‌تر از سایر روش‌های تبلیغاتی می‌کند. وقتی مشتریان چیزی واقعی را می‌بینند، آن را از تبلیغات آنلاین معتبرتر می‌دانند. چاپ پوستر شاید از چاپ تراکت تبلیغاتی توجه بیشتری جلب کند و یا نیاز به پرداخت‌های مداوم مثل تبلیغات گوگل ندارند.

پوسترها برند شما را می‌سازند. وقتی پوسترها رنگ و لوگوی شرکتتان را به نمایش می‌گذارند، شناخت شرکت شما برای مشتریان آسان‌تر می‌شود. پوسترهای سرزنده و پویا که از طراحی گرافیکی پیشرفته استفاده می‌کنند، اثری ماندگار در ذهن مخاطبان باقی می‌گذارد و به آنها نشان می‌دهد که برند شما حرفه‌ای است. این موضوع به ویژه اگر شرکت شما مرتبط با طراحی گرافیک یا هنر است، مهم است: از پوستر به عنوان نمایشی از تخصصتان در آن حرفه استفاده کنید.

پوسترها چند کاره هستند. تبلیغات آنلاین محدود به برخی از جستجوها یا وب سایت‌ها هستند؛ اما این محدودیت در دنیای فیزیکی وجود ندارد. پوسترها را تقریباً می‌توان در هر مکانی نصب کرد. این به شما این امکان را می‌دهد تا به تعداد مشتریان گسترده‌ای برسید. شما می‌توانید با قرار دادن پوسترهایتان به صورت انتخابی، جامعه افراد مورد نظر کسب و کارتان را هدف قرار دهید.

پوسترها چشم گیر هستند. به همه مکان‌های مختلفی که می‌توانید پوسترها را در آنجا قرار دهید فکر کنید؛ مانند نصب آنها در نزدیکی چراغ قرمزهایی با ترافیک سنگین یا گذرگاه‌های عابر پیاده‌ شلوغ. با بازاریابی آنلاین، شما باید با ده‌ها تبلیغ جلب توجه کننده دیگر رقابت کنید تا توجه خوانندگان را جلب کنید. اما پوستری که در نزدیکی یک ایستگاه اتوبوس نصب شده، تمرکز آنها را تنها به خود جلب خواهد کرد.

ارزش‌های برندتان را نشان دهید. لازم نیست که پوسترها مانند چاپ کارت ویزیت یک عکس مستقیم از اسم و لوگوی برندتان باشند. در آنها خلاقیت به خرج دهید تا شرکتتان از رقبا متمایز شود. افرادی که تبلیغ شما را مشاهده می‌کنند، از کمی‌شوخ طبعی یا چیزهای غیر منتظره، استقبال خواهند کرد. از یک شوخی مربوط به حرفه‌تان استفاده کنید تا توجه مخاطبان جوان را به خود جلب کنید. یا برای جذب مشتری‌های بزرگ و بالغ، به فیلم‌ها یا نمایش‌های معروف اشاره کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *