ساختمانی, صنعت

انواع جداکننده سیمانی

 نیوجرسی بتنی در صورت استفاده از تجهیزات روانکاری بتن مستعمل باید مرتعش شده و ارتفاع بیشتری نیز رعایت شود شرایط محیطی یا دمای تولید نیز باید از ۵ درجه سانتیگراد تا ۳۲ درجه سانتیگراد باشد تا مقاومت بتن به ۵ نیوتن در میلی متر مربع برسد. روش‌‌‌‌های زیادی برای نزدیک شدن به نیوجرسی وجود دارد از روش تصفیه سریعتر می‌توان در محیط‌‌‌‌های با رطوبت بالا با استفاده از سیستم‌‌‌‌های بخار و گرمایش استفاده کرد یا می‌توان آن را در آب انجام داد که به آن آب درمانی نیوجرسی می‌گویند. rayanpeybeton.ir 09122123017

نیوجرسی بتنی (Concrete new jersey)  قطعاتی پیش ساخته از جنس بتن مسلح می‌باشند که دارای سایزها و تیپ‌‌‌‌های مختلفی بوده که هر یک از آنها دارای کاربری‌‌‌‌های متفاوتی می‌باشند. (این قطعات بتنی پیش ساخته با نام‌‌‌‌های دیگری همچون بلوک بتنی، حفاظ بتنی، بلوک نیوجرسی، حفاظ نیوجرسی، نیوجرسی سیمانی و غیره نیز نام برده می‌شوند . rayanpeybeton.ir 09122123017

انواع نیوجرسی : نیوجرسی‌‌‌‌های بتنی یا همان بلوک‌‌‌‌های نیوجرسی در سایز‌‌‌‌های مختلفی ساخته می‌شوند و کارفرمایان با توجه به نیاز خود، نیوجرسی بتنی پیش ساخته مورد نظر خود را سفارش می‌دهند.

ساخت و تولید نیوجرسی بتنی

نیوجرسی بتنی در صورت استفاده از تجهیزات روانکاری بتن مستعمل باید مرتعش شده و ارتفاع بیشتری نیز رعایت شود شرایط محیطی یا دمای تولید نیز باید از ۵ درجه سانتیگراد تا ۳۲ درجه سانتیگراد باشد تا مقاومت بتن به ۵ نیوتن در میلی متر مربع برسد. روش‌‌‌‌های زیادی برای نزدیک شدن به نیوجرسی وجود دارد از روش تصفیه سریعتر می‌توان در محیط‌‌‌‌های با رطوبت بالا با استفاده از سیستم‌‌‌‌های بخار و گرمایش استفاده کرد یا می‌توان آن را در آب انجام داد که به آن آب درمانی نیوجرسی می‌گویند.

نیوجرسی پلی اتیلن ساخته شده بخاطر وزن کم آن مناسب است برای طرح‌‌‌‌های که کوتاه هستند از نظر زمانی. حمل چنین نیوجرسی بسیار آسان است، اما در عین حال مقاومت کمی‌دارد. در پلی اتیلن می‌توان از نور استفاده کرد و با ماسه و مواد دیگر پر کرد تا ثبات بیشتری داشته باشد. همچنین در پروژه‌‌‌‌های موقت و دائمی‌مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مانع نیوجرسی بتنی است که جهت هدایت و در مسیر قرار دادن وسیله نقلیه به صورت قطعات بتنی پیش ساخته قابل اتصال به هم ساخته می‌شود. که هنگام برخورد کناره ای خودرو به دلیل زاویه کم، لبه‌‌‌‌های آن به عنوان هدایتگر برگردان عمل کرده و موجب کاهش خسارت می‌گردد.

بسته به کاربرد نیوجرسی در ساخت آن علاوه بر بتن از میلگرد جهت مسلح کردن و مقاوم کردن بتن استفاده میشود که بتن تنش‌‌‌‌های فشاری و میلگرد تنش‌‌‌‌های کششی اعمال شده به قطعه بتنی را مهار و باعث کاهش صدمات ناشی از برخورد می‌شود.

قیمت نیوجرسی

قیمت نیوجرسی بتنی به عوامل مانند نوسانات قیمت سیمان، نوع آن، قالب، ارتفاع، وزن، طول، عیار بتن به کار رفته، نوع میلگرد، پاشنه و… بستگی دارد. در زمان خرید تمام اطلاعات مربوط به کاربرد‌‌‌‌های نیوجرسی بتنی مشخص می‌شود و قیمت نیوجرسی بتنی بل توجه به مصالح به کار رفته در آن و نوع کاربرد مشخص می‌شود. قیمت سیمان یکی از مهمترین عوامل تاثیرگذار در قیمت بلوک‌‌‌‌‌های ساختمانی و تولید نیوجرسی بتنی است. قالب‌‌‌‌‌های نیوجرسی بتنی در انواع مختلفی مانند نیوجرسی ساده، برگردان، برگردان چرخشی، لولایی و مفصلی تولید می‌شوند. هر نوع قالب با توجه به وزنش قیمت متفاوتی دارد. به عنوان مثال قالب‌‌‌‌‌های دو تیکه از قالب‌‌‌‌‌های سه تیکه ارزان‌تر هستند. روش تولید و مشخصات فنی هر قالب نیز روی قیمت نیوجرسی بتنی تاثیر گذار است.

عامل مهم دیگر نقشه قالب است. به عنوان مثال تهیه نقشه نیوجرسی دو متری نسبت به نقشه نیوجرسی شش متری به زمان کمتری احتیاج دارد. ارائه نقشه نیوجرسی دو متری و سایر نیوجرسی‌‌‌‌‌های بتنی توسط نقشه‌هایی که مشتری درخواست کرده توسط تیم‌‌‌‌‌های مهندسی با تجربه و حرفه‌ای در شرکت‌‌‌‌‌های معتبر اجرا می‌شود. نحوه تولید نیوجرسی بتنی، نوع وسیله نقلیه حمل‌کننده نیوجرسی بتنی،‌ مکان تحویل قطعات نیوجرسی، کیفیت کار و کیفیت متریال‌‌‌‌‌های به کار رفته نیزازعوامل دیگر تأثیرگذار در قیمت نیوجرسی بتنی می‌باشند.

قیمت بلوک نیوجرسی به جنس آن وابسته است. این قیمت‌ها بسته به متریال و استاندارد‌‌‌‌های استفاده متفاوت است. با توجه به طول، ارتفاع، عرض پاشنه، عیار بتن و میلگرد مورد استفاده در ساخت، بلوک نیوجرسی بتنی قیمت متفاوتی خواهد داشت. در صورت اجرای بلوک نیوجرسی بتنی در محل، هزینه‌ها به شدت بستگی به مدیریت پیمانکار دارد. هزینه‌‌‌‌های رفت و آمد و حرفه ای بودن سازنده می‌تواند به طرز چشم گیری از هزینه‌ها کم کند. نیوجرسی به صورت دست دوم نیز عرضه می‌گردد که قیمت بلوک نیوجرسی دست دوم کمتر است. موارد پیش ساخته بسیاری در بازار موجود است که با هزینه‌‌‌‌های کم کار شما را راه می‌اندازد. همچنین برای اجرای پروژه، تهیه قالب نیوجرسی دست دوم که استاندارد و با کیفیت باشد نیز انتخاب هوشمندانه ای است و از هزینه‌ها کم خواهد کرد. جداسازی جاده با استفاده از بلوک نیوجرسی.

قالب نیوجرسی بتنی

قالب نیوجرسی بتنی بعد از احداث و امکان استفاده بودن مسیر اساسی ترین نقش را احیفا میکند و بتن‌‌‌‌های محافظ خودرو‌ها خواهد بود هزینه و عملکرد دو بال و مزیت کاربرد این سازه است به دلیل قفل شدن سازه دلیل خوبی برای استفاده در سیل بند و حریم رودخانه دارد.

قالب نیوجرسی بتنی جاده‌‌‌‌های بزرگ اتوبان‌ها را امن تر از قبل کرد جاده‌‌‌‌های بزرگی که انحرافات شدیدی دارن و ایجاد مانع طبیعی بسیار زمان بر است و سبب شد خسارات جانی و مالی به دلیل تصادفات کم شود. نیوجرسی بتنی برای بار اول در نیوجرسی کانادا مورد استفاده قرار گرفت از آن زمان استفاده روز افزون از این بتن افزایش یافت به سبب مفید بودن آن در انواع جاده‌ها ایرانیان از سال ۱۳۷۵ مهندسان نیز برای افزایش ایمنی جاده‌ها با این وسیله فوق العاده اقدام به ساخت جاده‌ها کردند.

کلمه نیوجرسی از بزرگراه‌های نیوجرسی ایالت نیوجرسی گرفته شده است زیرا در سال 1950 اولین مدل در آنجا طراحی و تولید شده است. این قطعه‌ها به میزان قابل قبولی میزان انواع خسارات جانی و مالی ناشی از تصادفات را کاهش می‌دهند. طراحی سایت نامگذاری آن برمیگردد به نخستین استفاده این قطعه و بلوک در ایالت نیوجرسی برمیگردد.

تولیدی نیوجرسی بتنی

تصویر نیوجرسی بتنی فروشگاه نیوجرسی بتنی در تهران ابعاد وزن نیوجرسی بتنی عکس نیوجرسی بتنی

کارخانه نیوجرسی بتنی در تهران تولید انواع سایز نیوجرسی تولید انواع سنگدال بتنی

,نیوجرسی ارتفاع 80,نیوجرسی ارتفاع 110, نیوجرسی ارتفاع 160 ,نیوجرسی ارتفاع 70,نیوجرسی ارتفاع 100

نیوجرسی بتنی معمولا برای تقسیم خطوط ترافیک و جلوگیری از عبور خودروها به لاین مخالف استفاده می‌شود. طراحی نیوجرسی بتنی به‌گونه‌ای است که اگر وسیله نقلیه با آن‌ برخورد کند، واژگون نمی‌شود و با کمترین آسیب مواجه خواهد شد. این قطعات بتنی جایگزین مناسبی برای گاردریل‌ها فلزی هستند، زیرا شب‌ و در شرایط نامساعد جوی، عملکرد بهتری دارند. در شرایطی که نور کم است، گاردریل‌ها به خوبی دیده نمی‌شوند، اما نیوجرسی بتنی، نور خودرو را بازتاب داده و باعث کاهش تصادفات و جلوگیری از صدمات می‌شوند.

ویژگی‌های نیوجرسی بتنی  یا بلوک نیوجرسی

 • در ابعاد 4 و 6 متری
 • دارای اتصال مفصلی (یراقدار)
 • امکان نصب پایه روشنایی
 • نیوجرسی ویژه آغاز و پایان طرح
 • دارای گواهی فنی از وزارت راه و شهرسازی

متریال استفاده شده در ساخت نیوجرسی بتنی

مواد تشکیل‌دهنده نیوجرسی بتنی شامل موادی است که ترکیب آن‌ها با یکدیگر سبب می‌شود، یک سازه بتنی مستحکم و مقاوم شکل بگیرد. این مواد شامل میلگرد، سیمان، آب، افزودنی‌های مایع و پودری، سنگدانه و مواد دیگر است که در ادامه درباره هرکدام توضیحات مختصری ارائه می‌کنیم.

میلگرد به دلیل بالا بردن استحکام این بلوک‌های بتنی، در ساخت آن از میلگردهای استاندارد مطابق با آیین‌نامه‌های رسمی‌استفاده می‌شود.

سیمان سیمانی که برای ساخت نیوجرسی استفاده می‌شود، از نوع سیمان تیپ ۲ و ۵ بسته به شرایط و سفارش مشتری است که مطابق با استاندارد آیین‌نامه‌های رسمی‌کشور است.

آب آب مورد استفاده در ساخت نیوجرسی، آب قابل شرب بوده و هیچگونه مواد اسیدی و قلیایی، مواد آلی و املاح در آن موجود نیست.

سنگدانه سنگدانه‌هایی که برای ساخت نیوجرسی بتنی بکار می‌روند، شامل شن و ماسه شسته با دانه‌بندی استاندارد و مطابق با آیین‌نامه‌های رسمی‌کشور هستند.

مواد افزودنی جهت افزایش کارایی بتن مورد استفاده، رسیدن به مقاومت مورد نظر و داشتن سطح صاف و صیقلی محصول از مواد افزودنی استاندارد هماهنگ با آیین‌نامه‌های رسمی‌استفاده می‌شود.

مفصل نیوجرسی مفصل دار، به گونه ای طراحی شده که حین نصب با استفاده از مفصل به یگدیگر متصل شوند، مفصل‌ها هنگام ساخت نیوجرسی در قالب آن قرار می‌گیرند تا پس از خشک شدن سازه، بتوان از آن‌ها برای اتصال نیوجرسی به یکدیگر استفاده کرد.

کاربرد نیوجرسی بتنی

این روزها استفاده‌‌‌‌های گسترده ای از بلوک نیوجرسی برای کاربرد‌‌‌‌های گوناگون وجود دارد. تنوع کاربرد‌‌‌‌های این سازه ی کوچک باعث شده است که ایده نیوجرسی پلاستیکی به استقبال مواجه شود و کارایی‌‌‌‌های متنوعی نیز داشته باشد. همانطور که گفتیم در ابتدا نیوجرسی بتنی به منظور جدا کردن خطوط ترافیکی مورد استفاده قرار گرفت. اما امروزه این سازه بتنی، برای مقاصد دیگری نیز بکار می‌رود. از دیگر کاربردهای نیوجرسی بتنی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • استفاده در جاده‌های درون شهری، برون شهری، اتوبان‌ها و آزادراه‌ها
 • تفکیک محوطه‌های کارگاه‌های تولیدی و صنعتی
 • تفکیک محوطه‌ پارکینگ‌های روباز و مسقف
 • تغییر مسیر سیل
 • بستن معابر
 • ساخت توقف‌گاه‌های کنار جاده
 • قرار گرفتن در حاشیه جاده‌های کوهستانی برای جلوگیری از سقوط وسایل نقلیه به دره
 • ساخته مسیر دوربرگردان برای ایجاد ایمنی بیشتر

بارزترین مزیت  استفاده از نیوجرسی بتنی

بلوک‌های نیوجرسی کاربردهای زیادی دارند و از جمله مهمترین آنها می‌توان به نقش بسیار مهمشان در حفظ ایمنی افراد به ویژه در تصادفات جاده‌ای اشاره نمود. یکی از مهمترین کاربردهای این حفاظ‌های بتنی هدایت کردن وسایل نقلیه در مسیر مورد نظر است تا بدین طریق بتوانند از خروج ماشین‌ها از جاده و عبورشان به سمت دیگر خیابان و وقوع تصادفات از روبه‌روی ماشین‌ها جلوگیری کرده و از میزان خسارات جانی و مالی تا حدود زیادی بکاهند.

حتی در صورت برخورد خودرو با این بلوک‌ها، هم درصد واژگونی خودرو به دلیل ساختار خاص بلوک‌ها بسیار کم خواهد بود، هم اینکه این گارد طوری طراحی شده که به بدنه اتومبیل فرو نرفته و خودرو را در مسیر جاده حفظ می‌کند. در محل‌های اجرای پروژه‌های ساختمانی از این سازه‌ها به منظور حفاظت از جان کارگران در مقابل خودروها استفاده می‌شود. استفاده از آنها به عنوان ابزاری برای هدایت مسیر آب رودخانه‌ها، پیشگیری از گسترش آتش در جنگل و  یک مانع امنیتی ضد تروریستی در مواقع مورد نیاز.

اصول طراحی و ساخت قالب‌های نیوجرسی بتنی  چیست؟

قالب‌های نیوجرسی ساخت کاملا یکپارچه و بدون درزی دارند و بسته به نوع کاربری و نوع پروژه عمرانی و البته به دلیل شکل خاصی که دارند می‌توانند ابعاد مختلفی داشته باشد ولی به طور معمول این قالب‌ها به طول‌های 4 و 6 متری تهیه می‌شوند. قالب‌های نیوجرسی مفصل‌دار به صورت نر و ماده تهیه می‌شوند و نسبت به قالب‌های لولایی از استحکام و مقاومت بالاتری در مقابل برخورد خودرو برخوردار هستند، از سوی دیگر ارتفاعی که در طراحی این قالب‌ها در نظر گرفته می‌شود به گونه‌ای است که نور ماشین‌هایی که از سمت مقابل خیابان و از روبه‌رو می‌آیند چشم رانندگان را اذیت نکرده و منجر به بروز تصادف و سوانح نگردد.

انواع اتصالات در نیوجرسی بتنی چیست؟

یکی از خاص‌ترین ویژگی‌‎های نیوجرسی بتنی نحوه اتصال آنها بهم است، از انواع اتصالات سازه نیوجرسی می‌توان به نیوجرسی مفصلی اشاره کرد که نیاز به مفصل‌های نر و ماده در محل اتصال دارند تا بتوانند اتصالی محکم با یکدیگر تشکیل دهند. برخی از این سازه‌ها نیز بدون اتصال و برخی دیگر به صورت اتصالات کام و زبانه ساخته می‌شوند. پس داشتن انواع قطعات مسلح و اتصالات جانبی نوعی مزیت مهم برای این سازه‌ها به شمار می‌آید چرا که باعث سهولت در نصب در مدت کوتاه و به صورت یکنواخت می‌شود.
شرکت با سالها سابقه در زمینه طراحی و تولید قطعات پیش ساخته بتنی از جمله بلوک نیوجرسی، دیوار پیش ساخته بتنی، فندانسیون روشناسی و انواع قطعات خاص بتنی تمامی‌محصولات خود را طبق استانداردهای ملی و بین‌المللی و نیز با به کار بردن بهترین و باکیفیت‌ترین مواد اولیه تهیه کرده و در اختیار شما مشتریان عزیز قرار می‌دهد. شما بزرگواران می‌توانید برای دریافت مشاوره در زمینه خرید انواع محصولات پیش ساخته بتنی با این شرکت تماس گرفته و از قیمت بلوک جرسی، مینی نیوجرسی و انواع دیگر محصولات و مواد موجود در ساختار آنها اطلاعات لازم را کسب نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *