خانه تالار گفتگو آلمان گفتگوی آزاد دانشگاه‌های برتر آلمان

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • نویسنده
  نوشته‌ها
 • #100011754
  مقصد 360
  مشارکت کننده

  اگر شما هم متقاضی تحصیل در آلمان هستند، از شنیدن اینکه ۴۶ مجموعه آموزش عالی از ۲۰۲۹ دانشگاه این کشور در رتبه‌بندی‌های جهانی جایگاه درخوری کسب کرده‌اند، خوشحال خواهید شد. از این شمار، ۱۲ مورد از دانشگاه های آلمان را می‎‌توان در «لیست ۲۰۰ دانشگاه برتر جهان» یافت.

  در این نوشتار بهترین دانشگاه های کشور آلمان را از نگاه موسسه آماری QS ارزیابی می‌کنیم. این موسسه که از معتبرترین موسسات رتبه‌بندی آکادمیک برشمرده می‌شود، هر ساله آمار جدیدی از بهترین دانشگاه ها و موسسات آموزشی جهان و همچنین به تفکیک کشورها اعلام می‌کند. این آمار توسط شرکت کاکارلی سیموندز (Quacquarelli Symonds) منتشر می‌شود که به QS شهرت یافته است.

  به طور کلی این نظام رتبه‌بندی دانشگاهی، موسسات آموزشی را در شش شاخص ارزیابی می‌کند؛ شهرت علمی (۴۰%)، شهرت علمی کادر آموزشی (۱۰%)، نسبت تعداد دانشکده به تعداد دانشجویان (۲۰%)، استناد به هر دانشکده (انداز‌گیری نتایج تحقیق) (۲۰%)، نسبت تعداد دانشکده‌های بین‌المللی ۵% و نسبت تعداد دانشجویان بین‌المللی ۵% در نتیجه نهایی تاثیرگذار است.

  حالا که با نحوه رتبه‌دهی این موسسات رتبه‌بندی آشنا شدیم، به سراغ لیست بهترین دانشگاه های آلمان برویم که در سال 2021 توسط موسسه رتبه‌بندی موسسات آموزش عالی QS یا همان کاکارلی سیموندز معرفی شده است.

  دانشگاه فرایبورگ آلمان
  دانشگاه توبینگن آلمان
  دانشگاه فنی درسدن آلمان
  دانشگاه تکنولوژی برلین آلمان
  دانشگاه فنی آخن آلمان
  مؤسسه فناوری کارلسروهه آلمان
  دانشگاه آزاد برلین آلمان
  دانشگاه هومبولت برلین آلمان
  دانشگاه هایدلبرگ آلمان
  دانشگاه فنی مونیخ آلمان
  منبع: مقصد ۳۶۰

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.