تحصیل در اروپا, تحصیلات دانشگاهی, مشاوره تحصیلی

چرا تحصیل در ایتالیا آسان شد؟

چرا تحصیل در ایتالیا طرفداران زیادی دارد؟ این کشور به دلیل تدریس در سطح جهانی، شهریه‌های معقول و فرصت‌های مالی در دسترس، حدود 30000 دانشجوی بین المللی دارد. خیلی از افراد تحصیل در ایتالیا را در اولویت خود قرار میدهند. همچنین برخی از قدیمی‌ترین و معتبرترین دانشگاه‌های اروپا در ایتالیا قرار دارد.از آنجایی که اکثر دوره‌ها به زبان ایتالیایی تدریس می‌شوند. فرصتی برای یادگیری زبان دوم خواهید داشت که مطمئناً کارفرمایان را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

شرایط تحصیل در ایتالیا 2022

مراحل درخواست دانشگاه در ایتالیا به سطح تحصیل شما و اینکه دانشجوی اتحادیه اروپا یا غیر اتحادیه اروپا هستید بستگی دارد. شاید لازم باشد در یک امتحان ورودی شرکت کنید که پس از قبولی در آن اجازه ورود به دانشگاه و تحصیل در ایتالیا را به شما می‌دهند.

دانشگاه‌های معتبر ایتالیا کدامند؟

دانشگاه‌های ایتالیا در ایتالیا سیستم آموزشی آن‌ها به دو بخش دانشگاهی و غیر دانشگاهی تقسیم می‌شود: دانشگاه‌ها شامل هر دو بخش خصوصی و دولتی هستند که اکثریت آنها دولتی هستند. بخش دولتی شامل مدارس تحصیلات تکمیلی، دانشگاه‌های تله‌ ماتیک و مدارسی است که بودجه آنها از طرف استان تأمین می‌ شود. در مجموع 97 دانشگاه به اضافه 12 مرکز تحقیقاتی ملی وجود دارد.غیر دانشگاهی‌ها آکادمی‌های بخش خاصی هستند که در زمینه هنر تخصص دارند و به عنوان AFAM (موسسات آموزش عالی در هنر، موسیقی و رقص) شناخته می‌شوند.

137 مورد از این تعداد در سراسر کشور و همچنین موسسات فنی، مدارس آموزش عالی در میانجیگری زبان و مدارس آموزش عالی یکپارچه وجود دارد.از سال 1999 مدارک تحصیلی آموزش عالی در اروپا طبق فرایندی به نام بولونیا ثبت می‌شود. نام این فرایند را از روی دانشگاه بولونیا که در سال 1088 تأسیس شده است و قدیمی‌ترین دانشگاه جهان است، نامگذاری کرده اند. با توجه به این موارد، دوره‌های تحصیل در ایتالیا به شرح زیر است: دوره اول / Laurea Triennale که قابل مقایسه با مدرک کارشناسی است و سه سال طول می‌کشد.دوره دوم / Laurea Magistrale که شامل دو سال تحصیل است و معادل مدرک کارشناسی ارشد (120 واحد) است.برنامه‌های کارشناسی ارشد تخصصی معمولاً شامل یک سال تحصیل می‌شود و دانش حرفه ای (60 واحد) را برای دانشجویان فراهم می‌کند.

دیپلم تحصیلات تکمیلی یک دوره دو ساله آموزش متخصصان برای بخش‌های حرفه ای خاص است.برنامه‌های کارشناسی ارشد تک دوره‌ای  یک برنامه پنج یا شش ساله کارشناسی ارشد است که اجازه ورود به فارغ‌التحصیلان مدرسه را می‌دهد (300-360 واحد).دوره سوم  برنامه‌های سه ساله در سطح دکترا است.در مجموع 36 دانشگاه ایتالیایی در حال حاضر در رتبه بندی دانشگاه‌های جهانی QS در سال 2021 قرار دارند که چهار دانشگاه در بین 300 دانشگاه برتر قرار دارند: دانشگاه رم (137)دانشگاه بولونیا (160)دانشگاه ساپینزا رم (171)دانشگاه پادووا (216).

تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور ایتالیا

مدرک لیسانسمدرک لیسانس برای کسانی که تحصیل در ایتالیا را انتخاب می‌کنند معمولاً یک برنامه سه ساله برای تحصیل تمام وقت است. طیف وسیعی از موضوعات در دسترس است، اما این کشور به دلیل برتری آکادمیک خود در هنر، طراحی، معماری و علوم کاربردی بسیار مورد توجه است. در حالی که بیشتر دوره‌ها به زبان ایتالیایی تدریس می‌شوند، تعداد برنامه‌های زبان انگلیسی در حال افزایش است. با این حال، دانشجویان بین المللی به احتمال زیاد قبل از پذیرش نیاز به اثبات مهارت خود در زبان ایتالیایی دارند. شما همچنین باید در موسسه انتخابی خود پیش ثبت نام کنید و گواهی پایان تحصیلات معتبر مورد نیاز (یا معادل آن) را برای پذیرش ارائه دهید.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور ایتالیا

کارشناسی ارشد دوره‌های کارشناسی ارشد ایتالیایی دو سال طول می‌کشد و به چهار ترم تقسیم می‌شود. از طریق یک سری سخنرانی، آموزش و کار گروهی به شما آموزش داده می‌شود که با ارائه پایان نامه در پایان ترم چهار به اوج خود می‌رسد. برنامه‌های دوره دوم تحصیلات تکمیلی را می‌توان در موضوعات مختلف مطالعه کرد و برخی از دانشگاه‌های ایتالیا دوره‌های کارشناسی ارشد را به طور کامل به زبان انگلیسی ارائه می‌دهند.

برای اطلاع از اینکه آیا موضوع انتخابی شما یکی از آنهاست، با دفتر بین المللی موسسه خود تماس بگیرید. در برخی از رشته‌ها، مانند حقوق، فارماکولوژی، معماری و پزشکی، در دانشگاه‌های خاص، فارغ التحصیلان مدرسه می‌توانند یک برنامه کارشناسی ارشد پنج یا شش ساله (معروف به Laurea Magistrale Ciclo Unico) را بگذرانند. دوره‌های کارشناسی ارشد یک ساله تخصصی بر آموزش عملی متمرکز است و معمولاً در موضوعات حرفه ای مانند حقوق، مهندسی یا آموزش یافت می‌شود.

تحصیل در مقطع دکتری در ایتالیا

دکترا دوره سوم پژوهشی مدارک دکتری (Dottorato di Ricerca)، که به عنوان دکترا نیز شناخته می‌شود، می‌تواند در تمام دانشگاه‌های ایتالیا تحصیل شود و معمولاً حداقل سه سال طول می‌کشد تا تکمیل شود. در طول این مدت، شما روی یک پروژه انفرادی کار خواهید کرد و یک پایان نامه بر اساس تحقیقات اصلی تولید خواهید کرد.

برای تحصیل در ایتالیا به کجا مراجعه کنیم؟

موسسه آتیه آفرینان ایرانیان یکی از موسساتی است که مب تواند مشاوره خوبی برای شما قبل از اقدام برای تحصیل در ایتالیا باشد. پس در هر مقطعی و برای تحصیل در هر رشته ای که مد نظر دارید می‌توانید روی کمک‌های موسسه آتیه آفرینان حساب کنید  وحتما از وب سایت جدید آتیه آفرینان دیدن کنید تا از آخرین اخبار بروز در این حوزه آگاه شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *