ساختمانی, کسب و کار

راه‌هایی آسان برای از بین بردن مورچه در خانه و حیاط

در اینجا نحوه خلاص شدن از شر مورچه‌ها، از جمله دافع طبیعی مورچه‌ها، نکات پیشگیری از حضور مورچه‌ها و طعمه مورچه‌ها و توصیه‌هایی برای سمپاشی منازل با هدف از بین بردن مورچه‌ها را ارائه می‌دهیم.

نحوه شناسایی مورچه‌ها

با شناسایی نوع مورچه‌ها در خانه خود شروع کنید تا بتوانید نحوه رهایی از مورچه‌ها، عادت‌های لانه سازی آنها را درک کرده و تصور بهتری از محل زندگی آنها داشته باشید (ممکن است در خارج از خانه لانه کنند). از مورچه عکس نزدیک بگیرید و آن را با عکس‌هایی که در اینترنت می‌بینید مقایسه کرده یا اگر دانشجو یا از دست اندرکاران دانشگاه‌ها هستید آن را به آزمایشگاه‌ها برده و بخواهید نوع آن را برای شما مشخص کنند. نوع مورچه ای که با آن سر و کار دارید، محل لانه سازی آن به شما می‌گوید و اگر با متخصص مشورت کنید راه‌های از بین بردن آنها را نیز به شما می‌گوید. اگر در پایتخت یا گیلان ساکن هستید شرکت سمپاشی تهران سم گستر افق می‌تواند شما را با مشاوره رایگان یاری رسانده و در صورت تمایل برای از بین بردن آنها شما را یاری کند.

نحوه یافتن لانه مورچه‌ها

گاهی اوقات راه حل مشکل مورچه‌ها، خلاص شدن از لانه آنها است. اگر با موریانه سر و کار دارید که می‌تواند به ساختمان شما آسیب برساند و ضروری است که آنها را در اسرع وقت از بین ببرید. پیدا کردن لانه ممکن است آسان نباشد و کاری پلیسی را می‌طلبد. مورچه‌ها عموماً مناطق مرطوب را ترجیح می‌دهند، مانند چارچوب یا کفپوش نرم و اسفنجی از لوله کشی یا نشت سقف. نحوه خلاص شدن از شر مورچه‌ها با جستجوی مناطقی با آسیب آب شروع می‌شود. اتاق زیر شیروانی، حمام و دیوارهای خارجی آنها بهترین گزینه‌ها هستند. وقتی لانه را پیدا کردید زمان سمپاشی است، لانه‌ها را با حشره کش حاوی بیفنترین، پرمترین یا دلتامترین خوب اسپری کنید. سپس سوراخ‌ها یا مکان‌هایی که احیانا در دیوار یا کف خانه و حیاط شما دچار سوراخ یا آسیب شده اند را تعمیر نمایید. (در هر صورت باید تعمیر شوند چه بهتر که برای جلوگیری از زیاد شدن مورچه این کار را انجام بدهید.

از بین بردن مورچه: بهترین طعمه مورچه را تعیین کنید

وقتی مورچه ای می‌بینید، اولین فکر شما برای از بین بردن آن احتمالاً این است که روی آن قدم بگذارید. اما این کار اشتباه است. شما یک مورچه را خواهید کشت اما باقی مورچه‌ها که در خانه هستند را نخواهید دید. واقعیت این است که آن مورچه ای که می‌بینید مورچه‌های پیشاهنگ هستند و در جستجوی غذا تا دوباره به لانه خود برگردند شما به چای کشتن یکی از آنها باید از این پیشاهنگان برای از بین بردن کل کلنی استفاده کنید. جالب است بدانید که سلیقه مورچه‌ها در طول سال تغییر می‌کند. آنها معمولاً در بهار پروتئین و در تابستان شیرینی یا غذاهای چرب/روغنی را ترجیح می‌دهند. شکر یا عسل، غذای سرخ کرده و کره بادام زمینی دم دست داشته باشید، سپس ببینید کدام غذا مورچه‌ها را جذب می‌کند. برای طعمه از هر غذایی که ترجیح می‌دهند و برای خلاص شدن از شر مورچه‌ها از روش سمپاشی حرفه ای استفاده کنید. هنگامی‌که می‌دانید مورچه‌ها چه چیزی را دوست دارند، همان طعمه ای که فکر می‌کنید می‌پسندند را خریداری و استفاده کنید.

از بین بردن مسیر مورچه‌ها

حتما شنیده اید که یکی از مورچه‌ها راهنمای سایر مورچه‌ها می‌شود و مسیر را مشخص کرده تا سایرین از آن استفاده کنند. یکی از روش‌های خلاص شدن از شر مورچه‌ها این است که مسیر آنها را از بین ببرید اما فقط پاک کردن آن با دستمال کافی نیست. برای این کار در مسیر سرکه بریزید یا سرکه را به مناطقی که شک بر انگیز هستند و دقیقا نمی‌دانید کدام مسیر مورد نظر آنهاست اسپری نمایید.

لانه مورچه‌ها را از بین ببرید

هنگامی‌که طعمه مورچه‌های سمی‌را تعیین کردید، انتظار دیدن تعداد زیادی مورچه (در ابتدا) را داشته باشید. این چیز خوبی است. این بدان معناست که مورچه‌های بیشتری طعمه را (که سمی‌است) به لانه بر می‌گردانند و در آنجا آن را با بقیه مورچه‌ها، از جمله ملکه، تقسیم کرده میخورند که در نهایت آنها را می‌کشد. ممکن است هزاران مورچه به لانه برگردند. طعمه مایع بهترین راه برای کشتن مورچه‌ها برای بسیاری از مورچه‌های شیرین دوست است. مورچه‌های دیگر طعمه جامد را ترجیح می‌دهند. اگر بعد از دو هفته هنوز مورچه در خانه دارید، ظروف طعمه را تعویض کنید.

شرکت سمپاشی سم گستر افق که بیش از 20 سال سابقه از بین بردن حشرات در مناطق مختلف ایران را دارد می‌تواند شما را از انجام تمامی‌این کارها رهایی داده و در چند ساعت تمامی‌مورچه‌های خانه شما را از بین ببرند راه‌های ارتباطی با این شرکت خوشنام را در اختیار شما می‌گذاریم:

آدرس وبسایت سم گستر افق: https://www.samgostarofogh.com/

آدرس

ایران – تهران، خیابان آزادی – خیابان استاد معین – پایین تر از چهارراه طوس پلاک 25 – واحد 1

021 – 66601612

ایران – گیلان، رشت، پل طالشان، بلوار انقلاب اسلامی، روبروی پست برق، ساختمان احسان، طبقه سوم، واحد 6

09376785059

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *