آلمان, آموزش, کسب و کار در آلمان, مهاجرت

درآمد رشته مکانیک و برق خودرو در آلمان

از آن جایی که شرکت‌های خودروسازی برجسته و بزرگی همچون بنز و بی‌ام دبلیو در آلمان مشغول به فعالیت هستند، این کشور به عنوان قطب خودروسازی در اروپا شناخته شده است. بدین ترتیب، علاقمندان به رشته مکانیک خودرو، آلمان را به عنوان مقصدی برای مهاجرت و شروع کسب و کار انتخاب می‌کنند.

مکانیک با تجربه قادر است خطا و عیوب را به راحتی شناسایی کرده و آن‌ها را اصلاح نماید. یکی از مسیرهایی که علاقمندان به حرفه و شغل مکانیکی را به آلمان می‌رساند، دوره آوسبیلدونگ است. بعد از پایان این دوره، کارآموزان می‌توانند در شرکت‌های خودروسازی مشغول به فعالیت شوند و درآمد مکانیک و برق خودرو در آلمان رقم بالایی تخمین زده شده است. در ایران با ثبت نام در دوره آموزش صفر تا صد برق خودرو و همچنین گذراندن دوره مکانیکی در آموزشگاه‌های فنی حرفه ای و اخذ مدرک معتبر قابل ترجمه می‌توانید نسبت به مهاجرت به آلمان اقدام نمایید. درآمد رشته برق و مکانیک خودرو در آلمان در حدود 2000 یورو در ماه است که این مبلغ باعث افزایش علاقمندان به مهاجرت کاری به این کشور شده است.

درآمد رشته و شغل مکانیک خودرو در آلمان

در کشور آلمان شاهد بالا بودن درآمد مکانیک خودرو و فرصت‌های شغلی بسیار خوب و و بی‌نظیری برای تکنسین‌هایی هستیم که در حیطه مکانیک خودرو فعالیت می‌کنند. به دلیل مستقر بودن شرکت‌های خودروسازی شناخته شده و دارای اعتبار در این کشور، نیاز فزاینده‌ای به افرادی که در زمینه مکانیک خودرو فعالیت می‌کنند احساس می‌شود. این حرفه مناسب کسانی است که علاوه بر علاقمندی به وسایل فنی، از درک فنی بالایی برخوردارند و به انجام کارهای عملی و دستی علاقمند هستند.

وظایف مکانیک خودرو در آلمان

برای فعالیت به عنوان یک مکانیک خودرو در آلمان نیاز به مهارت و توانایی‌های مختلف است.
علاقمندان و افرادی که در رشته مکانیک خودرو در آلمان فعالیت می‌کنند، باید قادر به تجزیه و تحلیل سیستم‌های الکتریکی، الکترونیکی و همچنین مکانیکی خودرو باشند.

مکانیک باید دقیق و ریزبین باشد و قادر به بررسی و عیب‌یابی قطعات و قسمت‌های مختلف خودرو باشد. در این شرایط لازم است که مکانیک از دانش فنی بالایی برخوردار باشد، زیرا هر چه مهارت و دانش بالاتری داشته باشد حقوق بیشتری نیز دریافت خواهد کرد.

مکانیک خودرو باید علم خود را در زمینه رشته‌ای که در آن فعالیت می‌کند، به روز نگه دارد. از آن جایی که هر روز شاهد پیشرفت‌های چشمگیری در صنعت خودروسازی هستیم، اگر مکانیک دانش خود را در حیطه کاری‌اش بهبود نبخشد، مسلما در شغل خود به موفقیت و پیشرفت دست نخواهد یافت.

علاوه بر وظایف عمومی، مکانیک خودرو در آلمان دارای وظایفی مختص به رشته کاری است. مکانیک خودرو باید قادر باشد که با بررسی هر وسیله نقلیه در کوتاه‌ترین زمان نسبت به شناسایی و تشخیص عیب و یا مشکل اقدام نماید. از دیگر وظایف مکانیک خودرو به نحوه رفع عیب و یا تعویض قطعه مورد نیاز باز می‌گردد.

مکانیک خودرو باید قادر به تست خودرو باشد و مطمئن شود که مشکل را به درستی رفع کرده است. علاوه بر تسلط بر مهارت‌های عیب یابی، مکانیک خودرو باید بتواند به درستی از ابزار و تجهیزات استفاده نماید و در برخی موارد نیز نسبت به ارائه آموزش‌های خاص به مشتریان اقدام نماید.

بازار کار شغل تعمیرکار اتومبیل در آلمان

همانطور که اشاره شد، آلمان یکی از مشهورترین و شناخته‌ترین کشورهایی در جهان است که در زمینه تولید خودروهای با کیفیت فعالیت می‌کند و برجسته‌ترین شرکت‌های خودروسازی در این کشور واقع شده‌اند. علاوه بر این، آلمان از صنعت خودروسازی بی‌نظیری برخوردار است که همین مسئله باعث شده تا به متخصصان مکانیک و خودروسازی نیاز داشته باشد.

از آن جایی که این کشور با کمبود نیروی متخصص مواجه است، همواره در تلاش است تا متخصصانی را از سرتا سر جهان جذب کند. دوره‌هایی در این کشور نیز برگزار می‌شود و علاقمندان به رشته مکانیک که به مهاجرت علاقمند هستند با شرکت در دوره‌ها می‌توانند به این کشور مهاجرت کرده و اقامت کنند. از آن جایی که بازار کار شغل تعمیرکار اتومبیل در آلمان گسترده و پررونق است، آمار مهاجرت تعمیرکاران اتومبیل به این کشور همواره به رشد خود ادامه می‌دهد و درآمد مکانیک خودرو در آلمان نیز انتظار می‌رود که رقم بسیار بالایی باشد.

دستمزد و اجرت مکانیکی در آلمان

درآمد فردی که در زمینه مکانیک خودرو کار می‌کند ثابت و مشخص نیست و عواملی در این زمینه دخیل هستند که به آن‌ها می‌پردازیم:

  • منطقه جغرافیایی

منطقه جغرافیایی از جمله عوامل تاثیرگذار بر دستمزد مکانیک محسوب می‌شود. در شهری که جمعیت کمی‌در آن زندگی می‌کنند در مقایسه یک شهر پر جمعیت، مسلما دستمزد کمتری دریافت خواهید کرد.

  • مهارت و تخصص

مهارت و تخصص از دیگر عوامل تاثیرگذار بر دستمزد مکانیک خودرو به شمار می‌رود. فردی که دارای مهارت و تخصص کافی است مسلما با سرعت بیشتری می‌تواند مشکل را تشخیص داده و مرتفع سازد و بدین ترتیب مشتریان بیشتری را به خود جذب خواهد کرد.

  • ساعت کاری

هر چه ساعات بیشتری را به عنوان مکانیک خودرو فعالیت کنید، درآمد برق خودرو در آلمان نیز بیشتر خواهد بود.

  • مشتری مداری

مکانیکی که قادر باشد ارتباط موثر و کارآمدی را با مشتریان برقرار کند، مسلما دستمزد بیشتری نیز دریافت خواهد کرد. در این حالت مشتریان بیشتری به سمت شما جذب شده و این مسئله تاثیر شگفت‌انگیزی بر درآمد شما خواهد داشت.

  • تبلیغات

تبلیغات از دیگر عوامل موثر بر درآمد مکانیک خودرو در آلمان به شمار می‌رود. هر چه هزینه بیشتری برای تبلیغات صرف کنید، بیشتر شناخته شده و مسلما در آمد خود را نیز افزایش خواهید داد.

  • کار کردن به صورت مستقل

چنانچه به صورت مستقل کار می‌کنید و برای خود مغازه‌ای اجاره کرده‌اید، مسلما در آمد بیشتری نیز خواهید داشت. درآمد مکانیک خودرو در آلمان برای فردی که به طور مستقل کار می‌کند، در مقایسه با فردی که به عنوان کارمند در کارگاهی مشغول به فعالیت شده بیشتر خواهد بود. بنابراین، با اجاره مغازه‌ای می‌توانید درآمد بیشتری از شغل مکانیکی داشته باشید.

در جدول زیر، دستمزد و اجرت کار مکانیکی در آلمان آورده شده است:

میانگین حقوق سالانه تعمیرکار ماشین در آلمان

۱۶.۲۰۰ یورو

حداقل حقوق مکانیک خودرو در یک ماه

۶۲۰ یورو

حداکثر حقوق مکانیک خودرو در یک ماه

۲۱۴۰ یورو

مکانیک خودرویی که بین ۱۰ تا ۱۵ سال سابقه کاری داشته باشد، به راحتی می‌تواند ۱۶۹۰ یورو در هر ماه دریافتی داشته باشد. مکانیکی که بالغ بر ۲۰ سال سابقه کار داشته باشد، به حقوق ماهیانه ۲۰۰۰ یورو دست خواهد یافت.

درآمد برقکار و باطری ساز خودرو در آلمان

درآمد برق خودرو در آلمان و باطری سازی خودرو در آلمان به دو شیوه تعیین می‌شود. در روش اول که به شکل کارمندی است و مکانیک در کارگاه و به عنوان کارمند فعالیت می‌کند، حقوقی معادل ۵۰۰۰ یورو در ماه دریافت خواهد کرد. از جمله وظایف برقکاران در این کارگاه‌ها می‌توان به بررسی و تعمیر ماشین‌هایی که به کارگاه آورده می‌شوند، اشاره کرد. با دریافت این مبلغ می‌توانید زندگی بسیار خوب و با کیفیتی را در آلمان تجربه کنید.

حال، اگر بخواهید در کارگاه اختصاصی خودتان مشغول به کار شوید، اوضاع کمی‌فرق می‌کند. در این شرایط، درآمد مکانیک خودرو در آلمان به مبلغی بالغ بر ۵۵۰۰ یورو در ماه می‌رسد. در این شرایط باید مکانیک قادر به تعمیر انواع مدل‌های خودرو از یک برند باشد. مکانیکی که در کارگاه اختصاصی فعالیت می‌کند باید در زمینه تعمیر سیستم‌های برقی ماهر باشد. مسلما درآمد برق خودرو در آلمان بسیار بالاست اما، لازم است که مکانیک برای پیشرفت کسب و کار خود قادر به تعمیر سیستم‌های برقی و همچنین باتری‌سازی در برندهای مختلف باشد.

وظایف یک برقکار خودرو در آلمان

انجام تعمیر و سرویس تمامی‌قسمت‌های برقی خودرو شامل، باطری و مولد برق ماشین، سیم کشی‌های درون اتومبیل، رفع مشکلات مربوط به برف پاک کن، شیشه و آینه‌ها، تعمیرات دزدگیر، کامپیوتر و ایسیو خودرو و حل مشکلات مربوط به آپشن‌های خودرو به عهده برقکار خودرو است.

بازار کار شغل برق خودرو در آلمان

با توجه به این که صنعت خودروسازی در آلمان با استفاده از فناوری‌های مختلف رو به گسترش است و شرکت‌های بزرگ خودروسازی در این کشور استقرار یافته‌اند، آینده شغلی خوب و بالا بودن درآمد برق خودرو در آلمان در انتظار افرادی است که در حیطه برق خودرو فعالیت می‌کنند.

این متخصصان می‌توانند در تعمیرگاه‌ها و یا شرکت‌های خودروسازی شروع به کار کنند و یا کارگاهی تخصصی و شخصی برای خود تاسیس کنند. میزان حقوق تکنسین برق خودرو همچنان رو به افزایش است. دوره آوسبیلدونگ از جمله راه‌هایی است که علاوه بر پیشرفت در این رشته به تکنسین برق خودرو کمک می‌کند تا با اشتغال در شرکت‌های خودروسازی معتبر، اقامت این کشور را نیز از آن خود کنند.

نرخ اجرت و دستمزد باطری ساز در آلمان

باطری سازان نیز در ازای کاری که انجام می‌دهند، حقوق خوبی دریافت خواهند کرد. میزان درآمد برق خودرو در کشور آلمان به شرکتی بستگی دارد که در آن مشغول به فعالیت هستند. حقوق باطری‌ سازان مادامی‌که در حال آموزش هستند، به ۷۰۰ یورو در سال می‌رسد. آن دسته از باطری سازانی که در شرکت‌های کوچک‌تر فعالیت می‌کنند، حقوق کمتری در مقایسه با افرادی می‌گیرند که در شرکت‌های بزرگ‌تر استخدام شده‌اند. شهر و ایالتی که باطری ساز در آن مشغول به فعالیت است، از دیگر فاکتورهایی است که نرخ اجرت و دستمزد افراد را مشخص می‌کند.

برقکاری خودرو یکی از مشاغلی محسوب می‌شود که در هر جامعه‌ای برای حل مشکلات مرتبط با خودرو نیاز است. میزان سابقه کاری و سطح مهارت نیز از دیگر فاکتورهایی است که بر دستمزد باطری ساز تاثیر می‌گذارد. در جدول زیر به دستمزد و درآمد رشته برق خودرو در آلمان اشاره کرده‌ایم:

درآمد باطری ساز با حداقل ۱ سال سابقه کار

۲۵۲۰ یورو در ماه

درآمد برقکار خودرو با حداقل ۳ سال سابقه کار

۳۸۳۰ یورو در ماه

روش مهاجرت با مشاغل برق و مکانیک خودرو به آلمان

از آن جایی که آلمان کشوری متمرکز بر صنعت است و با دارا بودن بالغ بر ۷۰۰۰ مکانیک خودرو به مقصدی پرطرفدار برای افرادی تبدیل شده که به رشته مکانیک خودرو علاقمند هستند. گذراندن دوره تخصصی و معتبر در این زمینه یکی از راه‌هایی است که به علاقمندان رشته مکانیک خودرو کمک می‌کند تا به آلمان مهاجرت کرده و در همانجا زندگی و کسب درآمد کنند.

در پایان این دوره کارآموزی، کارآموزان می‌توانند در شرکت‌های آلمانی به کار مشغول شده و یا ادامه تحصیل دهند. اگر دوست دارید که به ویزای تحصیلی و کاری این کشور دست یابید، می‌توانید به فکر شرکت در دوره آموزشی باشید. این دوره تاثیر زیادی بر میزان درآمد شما خواهد داشت. با یادگیری اصولی این مهارت، درآمد مکانیک خودرو در آلمان به مبلغی بین ۳۵۰ تا ۷۵۰ یورو رسیده، علاوه بر این در پایان نیز به آسانی به بازار کار آلمان وارد می‌شوند.

مدت زمانی که نیاز است کارآموز دوره آوسبیلدونگ را بگذراند، بین ۲ تا ۳.۵ سال در نظر گرفته شده است. از جمله شرایطی که شانس پذیرش را در این دوره افزایش می‌دهد، در اختیار داشتن مدرک تحصیلی و همچنین سابقه شغلی مرتبط با این رشته است.

اگر دوست دارید به رویای مهاجرت به آلمان و ادامه فعالیت به عنوان یک مکانیک جامه عمل بپوشانید، می‌توانید با شرکت در دوره‌های آموزشی مکانیک خودرو و یا شرکت در آزمون‌های ورودی دانشگاه‌های معتبر نسبت به دریافت مدرک خود اقدام کنید و از طریق دوره آوسبیلدونگ، علاوه بر اخذ اقامت این کشور و کسب درآمد برق خودرو در آلمان به زندگی با کیفیتی نیز دست یابید.

در این مطلب درآمد رشته برق و مکانیک خودرو در آلمان را بررسی نمودیم و میزان دستمزد ماهیانه این حرفه‌ها در این کشور اروپیی را بررسی نمودیم. بازار کار و آینده شغلی این مشاغل اتومکانیکی ماشین را بر شمردیم و در انتها راه‌های مهاجرت با مدرک تعمیراتی خودرو و باطری سازی را توضیح دادیم.
برای ثبت نام در رشته‌های فنی حرفه ای تعمیرات موتور، گیربکس و باطری سازی ما به شما آموزشگاه فنی برق را پیشنهاد می‌کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *