ساختمانی

نمایندگی پلکسی گلاس بازار پامنار تهران

جربه چندین ساله ما در پلکسی روژان باعث شده به عنوان نمایندگی این محصول در خدمت شما باشیم. تمامی‌ورق‌های پلکسی در انواع مختلف آن را می‌توانید از فروشگاه ما به آدرس pelaxi1397.ir تهیه کنید. شما می‌توانید سفارش تان را از طریق سایت ثبت کرده و یا این که به صورت حضوری به ما مراجعه کنید.

نمایندگی پلکسی گلاس بازار پامنار تهران

پلکسی یکی از متریال‌های پر کاربرد در صنایع گوناگون از جمله دکوراسیون، ساختمان سازی، تزئینات مختلف، صنایع دستی و… می‌باشد. اما چرا این ورق‌ها مورد توجه همه افراد در صنایع گوناگون است؟

پلکسی چیست؟

پلکسی یا همان پلی متیل متاکریلیت که به آن آکریلیک هم گفته می‌شود از ترموپلاستیک ساخته می‌شود. این ورق‌ها رنگبندی متنوعی دارد وهمین دامنه استفاده از آن را گسترش می‌دهد.

این ورق تخت است و جنسی تقریبا خشک دارد مثلا نمی‌توان آن را با دست خم نمود. جالب این است که این ورق‌ها انعطاف پذیری مناسبی هم دارد.

انواع مختلف آن در یک دسته بندی کی عبارت است از: پلکسی گلاس رنگی، پلکسی ترانسپارنت، پلکسی گلاس شفاف و پلکسی گلاس آینه ای.

نمایندگی پلکسی گلاس بازار پامنار تهران

تجربه چندین ساله ما در پلکسی روژان باعث شده به عنوان نمایندگی این محصول در خدمت شما باشیم. تمامی‌ورق‌های پلکسی در انواع مختلف آن را می‌توانید از فروشگاه ما به آدرس pelaxi1397.ir تهیه کنید. شما می‌توانید سفارش تان را از طریق سایت ثبت کرده و یا این که به صورت حضوری به ما مراجعه کنید.

 

مزایای استفاده از پلکسی گلاس

این ورق‌ها مزایای زیادی دارند که برخی از مهم ترین آن‌ها عبارت است از:

  • سبک است.
  • به سادگی جا به جا می‌شود.
  • در صورت آسیب به تکه‌های ریز خرد نمی‌شود و از این نظر برای ایمنی تان یک مزیت مهم محسوب می‌شود.
  • در برابر دماهای مختلف مقاوم است.
  • عایق دمایی محسوب می‌شود.
  • در برابر رطوبت مقاومت بالایی دارد.
  • تنوع رنگی بالایی دارد و در امور مختلف دست تان برای استفاده از آن باز است.
  • در ضخامت‌های گوناگون و برای مصارف مختلف تولید می‌شود.

ابعاد ورق پلکسی گلاس

پلکسی‌ها معمولا در سایز 122*183 تولید می‌شوند. این ابعاد در واقع ابعادی استاندارد است که به پلکسی با این ابعاد ورق کامل گفته می‌شود. البته شما می‌توانید به راحتی پلکسی را به ابعادی که احتیاج دارید، برش بزنید.

ضخامت پلکسی پامنار

ورق‌های پلکسی با ضخامت‌های مختلف تولید می‌شود زیرا کاربردهای گوناگونی دارد. ضخامت این ورق‌ها می‌تواند از 1 تا 50 میلی متر باشد. ضخامت‌های بالاتر برای برخی کاربردهای خاص که نیاز به مقاومت بیشتری است، استفاده می‌شود.

چگونه پلکسی را برش بزنیم؟

برای برش پلکسی راه‌های زیادی وجود دارد.

شما می‌توانید با استفاده از کاتر، اره و… این ورق‌ها را برش بزنید که به دلیل عدم امنیت و نیز برش نامنظم استفاده از این روش را به شما توصیه نمی‌کنیم.

راه سریع تر و دقیق تر برای برش پلکسی این است که از برش لیزری استفاده کنید. می‌توانید علاوه بر خرید، سفارش برش لیزری ورق‌هایتان را هم به کارشناسان ما اعلام کنید.

لایه محافظ پلکسی چیست؟

پکسی‌ها در برابر خط و خش حساس هستند. این ورق‌ها در کارخانه با یک لایه محافظ پوشانده می‌شود تا از آسیب‌های احتمالی در امان بماند. البته از این پوشش گاهی به عنوان راهنمای برش پلکسی هم استفاده می‌شود.

پلکسی گلاس به جای شیشه

این ورق‌ها به قدری شفاف است که گاهی با شیشه اشتباه گرفته می‌شود. مقاومت آن هم از شیشه بیشتر است. امروزه در کاربردهای زیادی به جای شیشه از پلکسی‌ها استفاده می‌شود. مثلا می‌توانید به جای خرید یک آینه شیشه ای سنگین که هر زمان ممکن است با ضربه یا زلزله و… بشکند و جان تان را هم به خطر بیاندازد، از ورق‌های پلکسی آینه ای استفاده کنید. این ورق‌ها سبک و شفاف است و به خوبی نقش یک آینه را برایتان ایفا می‌کند، در حالی که در صورت شستن خرد هم نمی‌شود.

کاربرد پلکسی به جای شیشه خیلی متنوع است به شکلی که حتی می‌توانید به جای پله‌های شیشه ای از پله‌های پلکسی استفاده کنید.

ورق پلکسی گران است؟

این ورق‌ها توسط برندهای مختلف تولید می‌شود و این موضوع بر قیمت آن‌ها اثرگذار است. شیوه تولید و کیفیت ورق نهایی هم در قیمت آن اثر می‌گذارد. علاوه بر این‌ها نوع ورق و ضخامت آن هم تعیین کننده است.

تایوان، اندونزی، تایلند و چین از جمله کشورهای تولید کننده پلکسی گلاس هستند. یرلانگ، پلکسی چوچن و ریچانگ هم از برندهای معروف تولید کننده پلکسی محسوب می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *