آرایش و زیبایی, پزشکی, کسب و کار

معرفی روش‌های نوین لیفت صورت

اگر احساس می‌کنید که پوست دیگر حالت ارتجاعی گذشته را ندارد و دچار افتادگی شده است، احتمالاً با پیری پوست مواجه هستید. در این حالت پوست ما دیگر مواد مهمی‌همچون کلاژن و هیالورونیک اسید را نمی‌سازد و همچون گذشته شاداب نیست. اما نگران نباشید؛ روش‌های نوین لیفت صورت به شما کمک می‌کنند که پوستی به طراوت گذشته داشته باشید.

تکنیک‌های لیفت صورت را می‌توان به دو دسته روش‌های تهاجمی‌و غیرتهاجمی‌تقسیم کرد که هر یک مزایا و معایب مخصوص به خود را دارند. اما در رابطه با جدیدترین تکنیک‌های روز دنیا چه می‌دانید؟ اگر قصد دارید پوست خود را لیفت کنید، نوین‌ترین روش‌های لیفت پوست را از دست ندهید! با دستیابی به پیشرفت‌های چشمگیر در علم پزشکی دیگر جای نگرانی بابت افتادگی پوست یا شل شدن آن در اثر افزایش سن وجود ندارد. انتخاب از میان روش‌های تهاجمی‌و غیرتهاجمی‌به خواسته و انتظارات شما بستگی دارد. به همین خاطر ما قصد داریم برخی از جدیدترین تکنیک‌های لیفت پوست را بیان کرده و به بررسی مزایا و معایب هر یک بپردازیم. اما پیش از پرداختن به روش‌های موجود، بهتر است که کمی‌بیشتر با مفهوم لیفت صورت آشنا شویم.

لیفت صورت چیست؟

لیفت صورت نوعی تکنیک زیبایی است که باعث بهبود ظاهر پوست و رفع افتادگی آن می‌شود. متقاضیان این امکان را دارند که متناسب با اهداف و نیازهای خود تکنیک‌های متنوع لیفت پوست را انتخاب کنند.اما آیا محدودتی در انتخاب راهکارهای لیفت صورت وجود دارد؟ انتخاب از میان گزینه‌های متنوع لیفت پوست به پارامترهای مختلفی بستگی دارد که از جمله آنها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نوع پوست؛
 • رنگ پوست؛
 • خاصیت ارتجاعی پوست؛
 • سن؛
 • جنیست؛
 • اهداف.

در جلسه مشاوره پیش از لیفت صورت تمامی‌این پارامترها توسط پزشک ارزیابی می‌شود و او ابهامات ذهن شما در رابطه با روشی که پیشنهاد می‌دهد، برطرف می‌کند.

 

آشنایی با انواع روش‌های لیفت صورت

همان‌طور که پیش‌تر بدان اشاره کردیم، انواع تکنیک‌های لیفت صورت را می‌توان در دو دسته زیر تقسیم‌بندی کرد:

 • تکنیک‌های تهاجمی
 • تکنیک‌های غیرتهاجمی

اغلب متقاضیان لیفت صورت به‌کارگیری روش‌های غیرتهاجمی‌را ترجیح می‌دهند. با این حال هنگامی‌که افراد به نتیجه دلخواه خود دست پیدا نمی‌کنند، تن به انجام جراحی‌ها می‌دهند. این راهکارهای تهاجمی‌شامل جراحی پلاستیک و کشیدن پوست می‌شود. تکنیک‌های غیرتهاجمی‌لیفت صورت نیز شامل استفاده از کرم‌های مختلف می‌شود که نتایج حاصل از آنها چندان چشمگیر نبوده و در کوتاه مدت خود را نشان نمی‌دهد. اما در این میان دسته دیگری از روش‌های لیفت صورت وجود دارند که آنها را تکنیک‌های کم تهاجمی‌می‌نامیم. این روش شامل تکنیک‌هایی مانند تزریق ژل، چربی و بوتاکس،‌هایفوتراپی و اندولیفت می‌شوند. اما در رابطه با روش‌های نوین که ریسک کمتری دارند چه می‌دانید؟

نگاهی به جدیدترین تکنیک‌های لیفت صورت

برای آن دسته از افرادی که از ریسک و خطرات روش‌های لیفت صورت سنتی گریزان بوده اما خواهان اثرات طولانی مدت هستند، تکنیک‌های دیگری وجود دارد. این تکنیک‌ها شامل مینی لیفت صورت، لیفت S، لیفت گردن و لیفت آندوسکوپیک می‌شود. البته برخی از روش‌های نوین نیاز به تجهیزات و مهارت خاص دارند که در نتیجه هزینه بالا را نیز به دنبال خواهند داشت. اگر در مورد روش‌های نوین لیفت صورت کنجکاو هستید، ادامه مطلب را از دست ندهید!

مینی لیفت صورت

از این روش به منظور اصلاح نمای چانه، گونه و دهان استفاده می‌شود و این کار با ایجاد برش‌های کوچک در نزدیکی گوش صورت می‌گیرد. اگر از جمله افرادی هستید که احساس خوبی در رابطه با افتادگی گونه، خط اطراف لب و غبغب خود ندارید، احتمالاً انتخاب این روش گزینه ایده‌آلی برای لیفت غبغب شما خواهد بود.

لیفت صورت به روش SMAS

لایه‌ای در پوست صورت وجود دارد که تحت عنوان سیستم سطحی عضلانی آپونوروتیک (SMAS) شناخته می‌شود. این لایه بافتی است که چربی پوست را نگه می‌دارند و گونه‌ها را در موقعیت طبیعی خود حفظ می‌کند. SMAS از جمله روش‌های نوین لیفت صورت به حساب می‌آید که برای افرادی که دچار افتادگی پوست شده‌اند، مناسب است. اگر به دنبال دلیل خاص برای انتخاب این تکنیک می‌گردید، بهتر است که در مورد ماندگاری و اثربخشی آن بیشتر بدانید. اثرات طولانی مدت تکنیک SMAS به 10 تا 15 سال می‌رسد که در نوع خود کم‌نظیر است. اما تکنیک SMAS به چه صورت انجام می‌شود؟

فرایند روش SMAS

در این روش لایه SMAS پوست به طور کامل بازسازی می‌شود. به کمک این راهکار، افتادگی پوست برطرف می‌شود و دیگر افزایش سن یا نیروی گرانش زمین تاثیر سوئی بر پوست نخواهد داشت. در روش SMAS جراح پلاستیک، لایه پوستی SMAS را جدا می‌کند و سپس با کار کردن روی لایه زیرین سبب می‌شود که چربی‌ها در جای خود قرار بگیرند. به این ترتیب پوست جوان‌تر و طبیعی‌تر جلوه می‌کند. در پایان این فرایند نیز لایه SMAS با بخیه بسته می‌شود و هر گونه پوست اضافی و زاید نیز حذف خواهد شد. این راهکار را باید یکی از به‌روزترین تکنیک‌های لیفت صورت در دنیا دانست.

روش‌های نوین لیفت صورت غیرتهاجمی

تا کنون به بررسی تکنیک‌هایی پرداختیم که به صورت تهاجمی‌انجام شده و بالطبع ماندگاری طولانی مدتی دارند. با این حال روش‌های کم تهاجمی‌دیگری نیز وجود دارند که به ما کمک می‌کنند پوستی جوان‌تر و شاداب‌تر داشته باشیم.

 • استفاده از فیلرهای پوستی : تزریق ژل، بوتاکس و چربی از جمله راهکارهای لیفت صورت هستند که این روزها به شدت ترند شده‌اند و افراد زیادی به دنبال انجام آن هستند. بالافاصله بعد از تزریق این نوع فیلرها حجم از دست پوست بازمی‌گردد. تزریق فیلر به بخش‌هایی از صورت مانند گونه، اطراف چشم‌ها، پیشانی، چانه، لب، خط خنده و سایر قسمت‌ها جوانی از دست رفته را به پوست برمی‌گرداند.
 • پرکننده‌های پوستی شامل ترکیباتی غنی شده از هیالورونیک اسید و رطوبت هستند. این ترکیبات با آبرسانی به پوست، شادابی و طراوت را تضمین می‌کنند. البته ماندگاری این مواد 6 ماه تا یک سال عنوان شده است.
 • لیفت صورت با نخ : از دیگر روش‌های لیفت صورت جدید می‌توان به جراحی با نخ اشاره کرد. در این روش شاهد کشیده شدن پوست با استفاده از نخ‌های مخصوص هستیم. به این ترتیب پوست در ناحیه گونه و چشم‌ها اندکی به سمت عقب کشیده می‌شود و جوان‌تر و سفت‌تر به نظر می‌رسد. ناگفته نماند که استفاده از نخ سبب تحریک تولید کلاژن، پروتئین ساختاری پوست می‌شود.
 • رفع افتادگی پوست با استفاده از لیزر : طی سال‌های اخیر استفاده از لیزر به منظور رفع معضلات پوستی بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته است. از آنجا که ریسک استفاده از این تکنیک بسیار پایین است، با محبوبیت زیادی مواجه شده است. درمان افتادگی پوست با لیز کمتر یک ساعت به طول می‌انجامد و با سفت کردن منافذ پوست شاهد رفع شلی پوست و درخشش خیره کننده آن خواهیم بود.
 • کربوکسی تراپی : کربوکسی تراپی از جمله روش‌های نوین لیفت صورت است که با تحریک تولید کلاژن، پوست را جوان و شاداب‌تر می‌کند. این تکنیک شامل انتشار گاز CO2 به لایه میانی پوست و کاهش اکسیژن رسانی به آن ناحیه است. به این ترتیب مغز پیامی‌مبنی بر کمبود اکسیژن در محل پوست صورت دریافت می‌کند و رگ‌های خونی تحریک می‌شوند که خون و مواد مغذی بیشتری را به این ناحیه هدایت کنند. بنابراین پوست به طور خودکار تحریک به تولید کلاژن بیشتری می‌شود. البته تاثیرات این تکنیک به یک یا چند هفته زمان نیاز دارد.
 • روش‌هایفوتراپی : استفاده از امواج اولتراسوند متمرکز و با شدت بالا (HIFU) تکنولوژی پیشرفته‌ای به حساب می‌آید که حتی توسط سازمان غذا و داروی آمریکا به تایید رسیده است. اما این تکنیک چگونه عمل می‌کند؟ امواج اولتراسوند تولید کلاژن را تحریک می‌کنند و سبب سفتی پوست می‌شوند.‌هایفوتراپی علاوه‌بر لیفت پوست صورت، در رفع غبغب نیز کاربرد دارد. تنها یک جلسه‌هایفوتراپی شما را نتیجه دلخواه خود می‌رساند و بعد از آن کافی است که به صورت سالانه این فرایند را تکرار کنید.
 • استفاده از لایه بردارهای شیمیایی : یک روش ساده و عین حال اثربخش برای لیفت صورت، استفاده از کرم‌ها و لایه بردارهای شیمیایی است. برندهای مطرح متنوعی در جهان اقدام به تولید محصولات مراقبتی موثری کرده‌اند که استفاده از آن‌ها در دراز مدت نتایج قابل قبولی را به دنبال خواهد داشت.

به کمک این محصولات با گذشت زمان شاهد رفع افتادگی و بهبود کلی شفافیت و سفتی پوست خود خواهید بود.

افتادگی، شل شدن و از دست رفتن حالت ارتجاعی پوست خواه ناخواه به دلیل افزایش سن اتفاق می‌افتد. با این حال راهکارهای متنوعی پیش روی ما قرار دارد که به کمک آنها می‌توان جوان و شادابی را بار دیگر به پوست برگرداند. انواع تکنیک‌های لیفت صورت را در دو دسته تهاجمی‌و غیرتهاجمی‌قرار دادیم که انتخاب از میان آنها به نتیجه دلخواه و ریسک پذیری متقاضی بستگی دارد. ما برخی از جدیدترین روش‌های جوان سازی پوست همراه با کاربردهای آنان مطرح کردیم. حال نوبت شماست که با مشورت با پزشک راهکاری ایده‌آل را انتخاب کنید و جوانی را به پوست خود هدیه دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *