استانبول, ترکیه

محله بیکوز استانبول؛ نگین درخشان شهر استانبول

محله بیکوز استانبول، بدون شک یکی از زیباترین مناطق این شهر پهناور است. می‌دانیم، استانبول بسیار بزرگ است و محله‌های فراوانی دارد؛ اما شاید بتوان اینطور ادعا کرد که بیکوز، از جمله خاص‌ترین محله‌های استانبول است و نمی‌توان آن را با جاهای دیگر قیاس کرد. این محله، گل سرسبد مناطق درجه یک استانبول است و هر ساله، محبوب آن نه در بین ایرانیان مقیم ترکیه، بلکه در بین خود ترک‌ها نیز، افزایش پیدا می‌کند.

در این گفتار، ما قصد داریم محله بیکوز استانبول را زیر ذره‌بین بگذاریم و با دقت بیشتری آن را بررسی کنیم. بدون شک برای خرید ملک در ترکیه، نیاز است که مناطق آن را به خوبی بشناسیم و از هر جزییاتی آگاه باشیم. ما نیز برای نیل به این هدف، امروز می‌خواهیم با دقت فراوان، منطقه بیکوز را به شما معرفی کنیم، پس با ما همراه باشید.

فواید خرید ملک در بیکوز چیست؟

شاید سوالی که قبل از هر چیز، ذهن شما را به خود مشغول کرده، این باشد که خرید ملک در این منطقه، چه مزیت‌هایی به همراه دارد؟ اصلا چرا محله بیکوز استانبول؟ چرا محله‌های دیگر نه؟ خب بگذارید همین ابتدا به شما پاسخی روشن و واضح بدهیم. خرید ملک در محله بیکوز، به مثال زدن چند (نه دو نشان) با یک تیر است!

با توجه به قوانین خرید و فروش ملک در ترکیه، شما با خرید خانه در این کشور، می‌توانید به راحتی صاحب اقامت شوید و حتی اگر بودجه خود را افزایش دهید، می‌توانید پاسپورت و شهروندی ترکیه را نیز به دست بیاورید. اما این تمام ماجرا نیست. از دیگر مزیت‌ها و فواید خرید خانه در بیکوز استانبول، می‌توانیم تمام این موارد را نیز نام ببریم:

  • ساخت یک زندگی کاملا جدید در ترکیه،
  • امکان برخورداری از امکانات رفاهی و امکانات فوق‌العاده،
  • دسترسی به اقتصاد آزاد جهانی به لطف فضای باز ترکیه برای کار،
  • تجربه یک زندگی لوکس و بدون دغدغه، با بالاترین کیفیت،
  • زندگی در منطقه‌ای بسیار سرسبز، با نمایی از دریای بی‌کران و…

تاریخچه مختصری از محله بیکوز

پیشینه محله بیکوز استانبول، به دوران قبل از سلطنت عثمانی باز می‌گردد، یعنی تقریبا به دورانی که امپراتوری بیزانس در این مناطق حکومت می‌کرد. این محله، در آن زمان بسیار سرسبز و جنگل‌خیر بوده است و امروزه نیز یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد آن، همین سرسبزی و وجود مناطق تفریحی فراوان است. این محله، روزگاری ییلاق، شکارگاه و تفرجگاه سلاطین و شاهزادگان عثمانی بوده است.

موقعیت جغرافیایی محله بیکوز

محله بیکوز، یکی از مناطق 39 گانه استانبول است؛ این محله بزرگ، در قسمت آسیایی این شهر واقع شده است. محله بیکوز از سمت غرب، محدود به تنگه بسفر است و از سمت شرق، با منطقه «شیله» همسایه است. از جنوب با مناطق «عمرانیه» و «اسکودار» مجاورت دارد و از سمت جنوب شرقی نیز محدود به منطقه «چکمه کوی» است.

مساحت محله بیکوز استانبول، حدود 66 هزار متر مربع است و جمعیت آن نیز در آخرین سرشماری‌ها، حدود 250 هزار نفر بوده است. این محله، یکی از بزرگترین مناطق است و طبق تقسیمات شهرداری، خود دارای 45 محله زیرمجموعه است. برای دسترسی به منطقه بیکوز استانبول، تنها می‌توان از طریق بزرگراه و پل دوم و سوم بسفر، استفاده کرد. برای رفت و آمد در این منطقه نیز می‌توانید از ماشین شخصی، تاکسی، اتوبوس و یا دولموش استفاده کنید.

ویژگی‌های محله بیکوز استانبول

همانطور که در بخش‌های قبلی نیز به آن اشاره کردیم، یکی از مهم‌ترین و بارزترین ویژگی‌هایی که محله بیکوز استانبول را از دیگر مناطق متمایز کرده، سرسبزی آن است. این محله، پر است از فضاهای سبز و جنگل‌های بکر و دست‌نخوره، که مردم سرتاسر استانبول را برای تفریح در طبیعت و یا پیک نیک، به این منطقه می‌کشاند.

در کنار این همه فضای سبز و طبیعت دوست‌داشتنی، طبیعی است که محله بیکوز استانبول را، با مشخصه‌های دیگری همچون تراکم جمعیتی پایین نیز می‌توان توصیف کرد. این محله، از جمله کم‌جمعیت‌ترین و آرام‌ترین مناطق در سرتاسر استانبول است و کسانی که به دنبال زندگی در یک جای خلوت و به دور از شلوغی مرکز شهر هستند، می‌تواند این محله را در اولویت قرار دهند.

از دیگر ویژگی‌هایی که می‌توان برای منطقه بیکوز استانبول بیان کرد، بافت محله‌های آن است. همانطور که گفتیم، این منطقه خود متشکل از 45 محله بزرگ و کوچک است؛ هم می‌توان در آن بافت سنتی و محله‌های قدیمی‌را پیدا کرد، هم محله‌های مدرن، با ساختمان‌های جدید و لاکچری. بستگی به آن دارد که خودتان زندگی در کدام قسمت را ترجیح دهید.

امکانات رفاهی محله بیکوز استانبول

ارزش ملک در یک محله را، امکانات رفاهی آن محله مشخص می‌کند و خوشبختانه باید گفت که از این لحاظ، محله بیکوز استانبول، از جمله مناطق درجه یک این شهر به حساب می‌آید و هیچ چیزی کم و کسر ندارد. تمامی‌این امکانات رفاهی در کنار یکدیگر، کیفیت زندگی در این منطقه را افزایش می‌دهند و محبوبیت آن را روز به روز افزایش می‌دهند.

از جمله امکانات رفاهی منطقه بیکوز استانبول، می‌توان این موارد را ذکر کرد:

1- مراکز درمانی

تعدادی از بهترین بیمارستان‌ها و مراکز درمانی استانبول، در منطقه بیکوز قرار گرفته‌اند؛ از جمله: بیمارستان دولتی بیکوز، کلینیک کاواجیک، اوتاغ تپه، کلینیک دندان‌پزشکی بیکوز و…

2- مراکز آموزشی

برخی از بهترین و تاپ‌ترین مراکز علمی‌ترکیه نیز در منطقه بیکوز واقع شده است و به همین دلیل، می‌توان این منطقه را برای زندگی دانشجویی نیز ایده‌آل دانست. از جمله مراکز آموزشی بیکوز می‌توان به دانشگاه بیکوز، کالج خصوص طبیعت، کالج تد استانبول، کالج بیفلن و.. اشاره کرد.

3- مراکز خرید

یکی از محبوب‌ترین مقاصد توریستی ترکیه، همیشه پاساژها و مراکز خرید آن بوده و هست. بیکوز نیز در این زمینه، بعضی از لوکس‌ترین مراکز خرید استانبول را دارا است که برای نمونه می‌توان مرکز خرید واتر گاردن، کاپیتول، ماوی زاده، پلازا و… را نام برد.

خرید و اجاره ملک در منطقه بیکوز

شاید اصل مطلب این مقاله، درست همین قسمت باشد. بدون شک برای خرید خانه در استانبول، پیش از هر چیز نیاز دارید که بودجه خود را مشخص کنید و سپس با توجه به همان بودجه، به سراغ انتخاب بهترین محله‌های این شهر بروید. از نظر میانگین قیمت ملک در بیکوز استانبول، این محله در زمره محله‌های متوسط رو به بالا و گران به حساب می‌آید، پس برای خرید یک ملک مناسب در آن، باید بودجه خود را اندکی افزایش دهید.

باید بدانید که میانگین قیمت خرید ملک در بیکوز استانبول، به صورت حدود، به شرح زیر است:

  • به ازای هر متر مربع، حدود 10 هزار و 500 لیر
  • برای خرید یک خانه 100 متری، حدود 1 میلیون و 100 هزار لیر

اما قیمت اجاره خانه در محله بیکوز استانبول، می‌تواند بسیار متفاوت باشد. از آنجایی که این منطقه، حدود 45 محله دارد، از همین روی، باید گفت که قیمت اجاره نیز طیف وسیعی دارد. به طور میانگین، برای اجاره خانه در بیکوز استانبول، باید این مقدار را در نظر داشته باشید:

  • ماهانه در حدود 4000 لیر، الی 5000 لیر
  • توجه کنید که سالانه این مبلغ، حدود 30 درصد افزایش می‌یابد.

پیشنهادی ویژه برای شما…

اگر شما هم برای خرید خانه در بیکوز استانبول وسوسه شده‌اید، باید قبل از هرچیز، چند حقیقت را به نظرتان برسانیم. باید بدانید که قوانین خرید ملک در کشور ترکیه، بسیار سفت و سخت است و برای خرید یک خانه در این کشور، یک فرد به تنهایی و بدون تجربه کافی، نمی‌تواند دست به عمل بزند. گذشته از آن، با توجه به اینکه مهاجرت ایرانیان به ترکیه در این چند سال اخیر، به شدت افزایش یافته، کلاهبرداری‌ها نیز به همان میزان، زیادتر شده است.

همین دو مشکل، به خودی خود کافی هستند که خرید ملک در استانبول را چالش‌برانگیز و پیچیده کنند. اما خب برای حل این موضوع، ما راه چاره‌ای سراغ داریم؛ اینکه به سراغ افراد مجرب و متخصص رفته و با کمک و مشاوره آن‌ها، برای خرید ملک در ترکیه اقدام کنید. همانطور که می‌دانید، سایت‌های خرید خانه در استانبول زیاد است، اما از بین تمامی‌آن‌ها، شاید وبسایت استانبول همراه از همه مطمئن‌تر باشد.

متخصصان استانبول همراه از اولین اقدامات، تا تحویل سند و کلید ملک در کنار شما خواهند بود و از منافع شما، حفاظت خواهند کرد. با سال‌های تجربه در زمینه خرید ملک در ترکیه و اخذ اقامت برای متقاضیان و اعزام دانشجو به این کشور، بدون شک استانبول همراه مرجع قابل‌اعتمادی برای شما خواهد بود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *