آشپزی و غذا, آموزش, خانواده

بهترین روش تهیه مرخ سوخاری و چیکن استریپس

طرز تهیه مرغ سوخاری اسپایسی و همچنین چیکن استریپس یکی از آموزش‌هایی است که هرکس ممکن است به آن نیاز داشته باشد. مرغ سوخاری و چیکن استریپس جز غذاهای فست فودی بسیار پرطرفدار محسوب می‌شوند. این دو همیشه با برگر و انواع پیتزا در رقابت هستند. همچنین برخی رستوران‌ها در سراسر جهان هستند که فقط انواع سوخاری را سرو می‌کنند. روش‌های تهیه مرغ سوخاری خیلی متفاوت نیستند و تقریباً در همه جا به یک شکل درست می‌شوند.

طرز تهیه مرغ سوخاری اسپایسی

برای تهیه این غذا باید با تمام فوت و فن‌ها آن آشنا باشید. در ادامه قصد داریم طرز تهیه مرغ سوخاری اسپایسی و همچنین طرز تهیه چیکن استریپز را به شما عزیزان آموزش دهیم. همۀ مواد اولیه برای تهیه مرغ سوخاری را می‌توانید از سوپرمارکت‌های اسنپ فود و همچنین فروشگاه‌های پروتئینی نیز تهیه کنید و در زمانی کمی، درب منزل تحویل بگیرید.

مواد لازم برای تهیه مرغ سوخاری اسپایسی

  • ران و سینه مرغ 5 عدد
  • آرد سوخاری 1 پیمانه
  • تخم مرغ 2 عدد
  • آرد سفید 1 پیمانه
  • نمک، فلفل به مقدار لازم
  • پودر سیر به مقدار لازم
  • روغن به مقدار لازم

آغشته کردن مرغ به آرد

برای درست کردن مرغ سوخاری اسپایسی باید مقدار مناسبی فلفل قرمز و فلفل سیاه را با آرد مخلوط کنید. تکه‌های مرغ را در آرد قرار دهید. توجه داشته باشید که همه قسمت‌های مرغ‌ها باید به آرد آغشته شده باشد.

آماده سازی تخم مرغ

2 الی 3 عدد تخم مرغ را در یک ظرف مناسب و بزرگ بشکنید و سپس مرغ‌ها را در آن قرار دهید. سپس آن را کاملاً هم بزنید تا یک ترکیب یک دست به دست آید. سپس می‌توانید به مقدار لازم و هرچقدر که مایل بودید به آن نمک، فلفل و پودر سیر بیفزایید. توجه داشته باشید که برای این مقدار مرغ باید از 2 تخم مرغ بزرگ استفاده کنید. اما در صورتی که تخم مرغ‌ها کوچک بودند، تعداد آن را به 3 عدد افزایش دهید.

قرار دادن مرغ درون تخم مرغ

در این مرحله باید تکه‌های مرغ را که در مرحلۀ اول به آرد آغشته کرده بودید، درون ظرف تخم مرغ قرار دهید. سپس کمی‌آن‌ها را زیر و رو کنید تا کاملاً به تخم مرغ آغشته شود.

آغشته کردن مرغ به آرد سوخاری

در مرحلۀ آخر باید مرغ‌ها از داخل تخم مرغ خارج کرده و کاملاً به آرد سوخاری آغشته کنید. آرد سوخاری را می‌توانید در منزل تهیه کنید. اما انواع آرد سوخاری آماده و با کیفیت در بیشتر سوپرمارکت‌ها موجود است.

سرخ کردن مرغ‌ها

در انتها باید مرغ‌ها را در مقدار زیادی روغن قرار دهید تا سرخ شوند. توجه داشته باشید که بهتر است برای درست کردن مرغ سوخاری درون یک قابلمه گود روغن بریزید و اجازه دهید تا کاملاً داغ شود. سپس مرغ را درون روغن داغ قرار دهید. جالب است بدانید که که هر چقدر مقدار روغن بیشتر و داغ تر باشد جذب آن به مرغ کمتر خواهد بود. در واقع اگر ابتدا مقدار کمی‌روغن درون قابلمه یا تابه بریزید، همۀ آن در همان ابتدا جذب مرغ می‌شود.

بهترین روش تهیه چیکن استریپس

چیکن استریپس نیز نوعی مرغ سوخاری است که تنها فرقش این است که از فیله مرغ تهیه می‌شود. یعنی هیچ استخوانی ندارد. خیلی از افراد چیکن استریپس را به مرغ سوخاری ترجیح می‌دهند. همانطور که احتمالاً مشخص است طرز تهیه مرغ سوخاری اسپایسی و چیکن استریپس اسپایسی به یک شکل انجام می‌شود.

بهترین روش تهیه چیکن استریپس آن است که از پودر سوخاری مرغوب استفاده کنید و همچنین آن را در مقدار زیادی روغن تازه سرخ کنید. روغن کهنه نیز باعث می‌شود نتیجه نهایی دلچسب نباشد.

سفارش آنلاین مرغ سوخاری

با توجه به پیشرفت تکنولوژی و همچنین تغییر نوع سرویس دهی رستوران‌ها امکان سفارش گیری آنلاین نیز برای آن‌ها به وجود آمده است. همچنین می‌توانید از طریق اسنپ فود رستوران‌های اطراف را جستجو کنید و هر آنچه نیاز داشته باشید را سفارش دهید و در کم ترین زمان درب واحد تحویل بگیرید.

رستوران‌های بسیار محبوبی نیز در تهران وجود دارند که منوی آن‌ها انواع سوخاری‌ها را در خود جای داده است. برای مثال مرغ سوخاری دی یکی از قدیمی‌ترین فست فودهایی است که مرغ سوخاری سرو می‌کند. خیلی از افراد به دلیل طعم مرغ سوخاری نوستالژی که در این رستوران وجود دارد به این مجموعه می‌روند. مرغ سوخاری دی شعبات مختلفی در تهران دارد، از جمله شعبه پالادیوم در زعفرانیه و شعبه مطهری. بنابراین این رستوران زنجیره ای به خیلی از مناطق تهران سرویس دهی دارد.

سرزمین سوخاری یکی دیگر از رستوران‌های زنجیره است که انواع سوخاری را برای علاقه مندان سرو می‌کند. این رستوران نیز طرفداران بسیاری دارد. همچنین شعبه‌های مختلفی در تهران، شیراز و اصفهان دارد.

سخن آخر

هماانطور که خواندید طرز تهیه مرغ سوخاری اسپایسی پیچیدگی خاصی ندارد و به راحتی نیز می‌توانید آن را در منزل تهیه کنید. مواد اولیه آن نیز از طریق سوپرمارکت‌های اسنپ فود به آسانی در دسترس است. همچنین در صورتی که تمایل داشتید این غذای جذاب را از یکی از بهترین رستوران‌های شهر سفارش دهید، نیز می‌توانید از طریق وب سایت یا اپلیکیشن اسنپ فود نیز در منوی رستوران‌ها جستجو و غذای انتخابی خود را ثبت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *