پزشکی

بهترین راه تشخیص مدل مناسب عمل بینی

تصمیم گیری برای عمل کردن بینی می‌تواند یک پروسیجر پر چالش باشد خصوصاً زمانی که قرار است تصمیم بگیرید که کدام مدل می‌تواند بیشترین برازندگی را بر روی چهره شما داشته و توقعات و انتظارات تان را از نتیجه درمان محقق کند. یکی از عاقلانه ترین راه حل‌ها در این خصوص، تلاش برای انتخاب یک جراح بینی خوب و با تجربه است که با ترکیب هنر، علم و مدیریت انتظارات، می‌تواند بهترین و مناسب ترین مدل که بتواند یک نتیجه چشم نواز در چهره را خلق کند، برایمان انتخاب نماید. در این مسیر انتخاب لازم است نخست تفاوت جراحی بینی کازمتیک و فانکشنال را به طور مختصر مرور کنیم. همچنین اگر میخواهید دانسته‌های بیشتری از پروسه عمل بینی را بدست آورید ، به این لینک رجوع کنید.

فرق بین جراحی کازمتیک و فانکشنال چیست؟

اگر بینی با مشکلاتی در چارچوب داخلی روبرو باشد که تنفس از راه بینی را با مشکل روبرو کند ، ربنوپلاستی با هدف فانکشنال و درمان نقص عملکردی بینی به نجام می‌رسد. اما در طرف دیگر ، اگر بینی شما صرفا به مشکلات ظاهری دچار باشد بدون ان که به سختی نفس بکشید یا موقع خواب خر و پف کنید ، عمل در راستای کازمتیک و زیباسازی دماغ انجام می‌شود. البته این را هم باید گفت که در حین انجام جراحی زیبایی می‌توان ایرادات کارکردی را نیز تحت درمان قرار داد. یعنی عمل فانکشنال و کازمتیک به صور همزمان . دستاوردهای متعددی برای اجرای جراحی بینی فانکشنال و زیبایی وجود دارد و رویکرد یک جراح بینی خوب این است که در کنار خلق یک بینی زیبا و متوازن که از نظر ظاهری، شکلی چشم نواز داشته باشد ، ویژگی‌های عملکردی بینی نیز حفظ شده و ایرادات آن رفع شود.

البته نوع دیگری از عمل وجود دارد که هدف آن ترمیم و بازسازی مشکلاتی است که در پی عمل اولیه رفع نشده یا پس از آن به وجود آمده اند. جراحی ترمیم بینی یکی از مهمترین و حساس ترین جراحی‌هاست که عموما هر دو هدف کازمتیک و فانکشنال را به طور همزمان در برمیگیرد.

آیا تکنیک‌های جراحی برای مدل‌های مختلف بینی، متفاوت هستند؟

جراحی‌های زیبایی بینی از طریق دو رویکرد باز و بسته انجام می‌شوند. به این معنی که پزشک بر اساس صلاحدید خود برای دستیابی به چارچوب داخلی بینی و ایجاد تغییرات و اصلاحات در آن ، گاهی از روش باز استفاده می‌کند و علاوه بر برش‌های داخلی، برش خارجی را در پایه بینی ایجاد می‌کند تا بتواند پوست بینی را کنار بزند. گاهی نیز تنها با استفاده از برش‌هایی که در سوراخ‌های بینی ایجاد شده، تغییرات مورد نیاز را در چارچوب داخلی اجرا می‌کند. انتخاب این دو رویکرد، به اهداف ویژه زیبایی، نوع پوست و فاکتورهای متعدد دیگری وابسته است.

جراح بینی تا چه اندازه در انتخاب بهترین مدل بینی برای هر بیمار، نقش تاثیرگذاری می‌تواند داشته باشد؟

در طول جلسه ملاقات با جراح، وی به صحبت‌های شما گوش می‌کند تا بداند که چه اهدافی مد نظر تان بوده و انتظار دارید راینوپلاستی چه بهبود‌هایی را در بینی شما ایجاد کند. سپس با استفاده از دانش خود و مطالعه تناسبات طبیعی و زیباشناختی بینی، آنچه را که می‌تواند بهترین و رضایت بخش ترین نتیجه را برای بیمار خلق کند، پیشنهاد می‌دهد. تجربه ثابت کرده است بیمارانی که انتخاب مدل بینی خود را با اعتماد به نظر جراح بینی خوب انجام داده اند، به نتیجه ای موفقیت آمیز دست پیدا کرده اند. چراکه این انتخاب بر مبنای اطلاعات قدرتمند استوار است و می‌تواند بهترین تصمیم گیری برای دستیابی به مطلوب ترین نتیجه مورد انتظار تلقی شود.

آیا پروسه ای وجود دارد که بتواند به بیمار در تصمیم گیری برای انتخاب بهترین مدل جراحی بینی کمک کند؟

بله، بهترین راه حل، ترکیب علم و هنر است. جنبه‌های علمی‌با معیارها و تناسباتی سروکار دارند که جراحان زیبایی در سطحی وسیع آنها را مورد مطالعه قرار می‌دهند تا ببینند که چه تناسباتی از نظر زیبایی می‌تواند طبیعی ترین نتیجه را به دست دهد. در نظر گرفتن زوایا و ابعاد ویژه بینی و نیز ارتباط دادن آن با شکل کلی چهره، بهترین پروسه است. پزشک در زمان مشاوره با بیمار خود با ارزیابی کامل بینی، پلن جراحی را برای بیمار ترسیم می‌کند که می‌تواند نتیجه ای را خلق کند که بیشترین برازندگی را بر روی چهره بیمار خواهد داشت.

چه گزینه‌هایی برای انتخاب بهترین مدل بینی وجود دارد؟

گزینه‌هایی که تحت آن می‌توان مدل بینی را تغییر دارد، عمل بینی طبیعی، فانتزی و نیمه فانتزی می‌باشد. هر یک از این مدل‌ها دارای مشخصه‌های خاصی از قبیل زاویه بین لب بالا و بینی، شیب یا قوس روی پل بینی، اندازه بینی و میزان سربالا بودن نوک بینی هستند. انتخاب هر یک از این مدل‌ها ارتباط مستقیمی‌با‌هارمونی و تناسب آن با سایر بخش‌های صورت دارد. پزشک با در نظر گرفتن این تناسبات، مناسب ترین مدل را از میان سه گزینه طبیعی، عروسکی و نیمه فانتزی پیشنهاد می‌کند.

آیا در صورتی که مدل انتخاب شده، بعد از جراحی برای بیمار رضایت بخش نباشد، راهی برای جبران وجود دارد؟

تغییرات ایجاد شده در طول جراحی بینی اغلب برگشت ناپذیر هستند. بیشتر مشکلات مرتبط با نارضایتی بیمار را می‌توان در مراحل قبل از جراحی پیشگیری کرد. شاید بپرسید چگونه می‌توان از مشکل نارضایتی از نتیجه جراحی پیشگیری کرد؟ جواب خیلی ساده است. تنها با دقت عمل به خرج دادن در پروسه انتخاب جراح بینی.

به همین دلیل است که همیشه زمانی که می‌خواهید برای رینوپلاستی اقدام کنید توصیه متخصصین زیبایی پلاستیک خوب به بیماران داوطلب این است که در فاز انتخاب جراح بینی وسواس زیادی به خرج دهند. یک جراح خوب قادر است انتظارات بیمار را به تفصیل ارزیابی کند و گزینه مناسبی را که نتیجه ای منطقی را به دست خواهد داد پیشنهاد نماید. البته، در کنار انتخاب یک جراح خوب در تهران ، همچون دکتر جاودانی ، تلاش برای سپری کردن یک پروسه مراقبت‌های بعد از عمل موفقیت آمیز نیز بسیار حائز اهمیت است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *